II Torneo Escolar Memorial Adolfo Pedrido
Pavillón deportivo da Rúa Castelao, 13 – Vilagarcía de Arousa
20 de setembro de 2008
TORNEO DO CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2008
Informa: Anxo Vilas | Bases
Club Xadrez Fortecarmoa
Benxamín | Alevín | Infantil | Cadete
Listado Participantes Benxamín
Nº Nome Feder Rtg Loc Club 1. SALAS FERNÁNDEZ, ANTONIO S-10 1647 1639 XADREZ PONTEAREAS 2. CHAO VALE, FERNANDO S-10 1561 1580 AJEDREZ VIVEIRO 3. BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS S-10 FONTECARMOA 4. BAYÓN ROLO, MIGUEL ANGEL S-8 FONTECARMOA 5. BETANZOS JAMARDO, MIRIAM S-10 FONTECARMOA 6. BÚA SOMOZA, DAVID S-10 FONTECARMOA 7. CANO VÁZQUEZ, SUSANA S-10 GRUPO BAZÁN 8. CARRERA MARTÍNEZ, SEVERINO S-10 XADREZ PONTEAREAS 9. DE SANTIAGO RODRÍGUEZ, JORGE S-10 FONTECARMOA 10. DEVESA MELÓN, DANIEL S-10 CLUBE XADREZ SANXENXO 11. DIZ BARREIRO, JAVIER S-10 FONTECARMOA 12. FERNÁNDEZ GAYOSO, BRAIS S-8 ESCOLA XADREZ SIGRAS 13. FERNÁNDEZ LAGE, RAMÓN S-10 CX CONXO (SANTIAGO) 14. GARCÍA ALVAREZ, PAULA S-10 KARPOV 15. GARCÍA ALVAREZ, ALEJANDRO S-10 KARPOV 16. GARRIDO NOVOA, GUILLERMO S-10 XADREZ OURENSE 17. GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN S-10 XADREZ OURENSE 18. GONZÁLEZ LÓPEZ, MANUEL S-10 GRUPO BAZÁN 19. GRANDE PALACIOS, ANA S-10 FONTECARMOA 20. GRAÑA GOMEZ, DIEGO S-10 CIRCULO FERROLANO 21. LOMBA GONZALEZ, DANIEL S-10 XADREZ ALBATROS 22. LÓPEZ CARBALLAL, ALONSO S-10 KARPOV 23. LÓPEZ CARBALLAL, SERGIO S-10 KARPOV 24. LORENZO VÁZQUEZ, ANTONIO S-10 GRUPO BAZÁN 25. LOUREIRO GARCÍA, ESTEBAN S-10 FONTECARMOA 26. MANDADO SANTACLARA, VERÓNICA S-10 XADREZ BUEU 27. MARTÍNEZ DOLDÁN, JAIME S-8 FONTECARMOA 28. MARTÍNEZ JUSTO, SOFÍA S-8 FONTECARMOA 29. MARTÍNEZ PEÑA, RAÚL S-8 CASA XUVENTUDE (OURENSE) 30. MARTÍNEZ VECILLAS, CARLOS S-10 XADREZ OURENSE 31. MELÓN GOMEZ, BRAIS S-8 CLUBE XADREZ SANXENXO 32. MUÑIZ DA COSTA, ALEX S-10 MATO II (BOIRO) 33. OTERO EIRAS, RUBÉN S-8 FONTECARMOA 34. PALACIOS GONZALEZ, MARTA S-10 FONTECARMOA 35. PENAS GARRIDO, MARCOS S-10 FONTECARMOA 36. PÉREZ GONZÁLEZ, JULIÁN S-10 XADREZ PONTEAREAS 37. PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL S-10 CIRCULO FERROLANO 38. PORTELA PELETEIRO, ALBERTO S-10 KARPOV 39. PUGA SÁNCHEZ, MIGUEL S-8 C.X. GUILLELME BROWN 40. REY SUÁREZ, IVAN S-8 FONTECARMOA 41. RIVERA VALENZUELA, JOSE S-10 FONTECARMOA 42. RIVERA VALENZUELA, LUIS S-10 FONTECARMOA 43. RODRIGUEZ ALVAREZ, ANXO S-10 XADREZ PONTEAREAS 44. RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, MIGUEL S-10 XADREZ MARÍN 45. RODRÍGUEZ FERREIRÓS, ANGELA S-8 FONTECARMOA 46. RODRÍGUEZ SÁNCHEZ DE TOCA, MARIO S-8 CIRCULO FERROLANO 47. RODRIGUEZ SIGLER, ALEXANDRE S-10 GRUPO BAZÁN 48. ROMA BARGE, GABRIEL S-8 XADREZ OURENSE 49. SABUZ FORNEIRO, ANDREA S-10 XADREZ OURENSE 50. SANTOS GARCIA, MARIO S-10 FONTECARMOA 51. SEGURA SANTOS, JORGE S-8 FONTECARMOA 52. SUÁREZ GÓMEZ, JULIO S-10 FONTECARMOA
Táboa de Torneo Benxamín
Nº Nome Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 1. SALAS FERNÁNDEZ, ANTONIO S-10 1647 26:W 29:W 20:W 38:W 52:W 48:D 2. CHAO VALE, FERNANDO S-10 1561 27:W 31:W 38:L 48:L 35:W 17:L 3. BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS S-10 28:W 33:W 37:W 41:L 20:W 52:D 4. BAYÓN ROLO, MIGUEL ANGEL S-8 29:L 26:W 27:L 35:L 11:L 33:W 5. BETANZOS JAMARDO, MIRIAM S-10 30:W 37:L 41:L 45:W 24:W 18:L 6. BÚA SOMOZA, DAVID S-10 31:L 27:L 35:L 11:L 46:L :W 7. CANO VÁZQUEZ, SUSANA S-10 32:W 39:L 24:L 43:W 29:L 35:W 8. CARRERA MARTÍNEZ, SEVERINO S-10 33:L 28:W 31:L 40:W 27:W 44:L 9. DE SANTIAGO RODRÍGUEZ, JORGE S-10 34:W 41:L 29:L 49:W 39:W 20:L 10. DEVESA MELÓN, DANIEL S-10 35:W 38:L 40:W 27:W 21:L 42:L 11. DIZ BARREIRO, JAVIER S-10 37:L 43:D 51:L 6:W 4:W 12:L 12. FERNÁNDEZ GAYOSO, BRAIS S-8 38:L 35:W 44:L 46:W 42:L 11:W 13. FERNÁNDEZ LAGE, RAMÓN S-10 39:L 45:W 33:W 29:W 37:L 50:W 14. GARCÍA ALVAREZ, PAULA S-10 40:L 42:L 46:L 26:L :W 45:L 15. GARCÍA ALVAREZ, ALEJANDRO S-10 41:L 47:W 49:W 37:L 51:W 39:L 16. GARRIDO NOVOA, GUILLERMO S-10 42:W 40:W 48:L 31:W 44:L 29:W 17. GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN S-10 43:W 49:W 39:W 52:L 38:L 2:W 18. GONZÁLEZ LÓPEZ, MANUEL S-10 44:L 46:W 42:L 47:W 31:W 5:W 19. GRANDE PALACIOS, ANA S-10 45:W 51:W 52:L 39:L 50:L 43:L 20. GRAÑA GOMEZ, DIEGO S-10 46:W 44:W 1:L 42:W 3:L 9:W 21. LOMBA GONZALEZ, DANIEL S-10 47:W 52:L 50:W 51:W 10:W 41:L 22. LÓPEZ CARBALLAL, ALONSO S-10 48:L : : : : : 23. LÓPEZ CARBALLAL, SERGIO S-10 49:L : : : : : 24. LORENZO VÁZQUEZ, ANTONIO S-10 50:W 48:L 7:W 44:L 5:L 46:W 25. LOUREIRO GARCÍA, ESTEBAN S-10 51:L :L :L 28:L : : 26. MANDADO SANTACLARA, VERÓNICA S-10 1:L 4:L 43:L 14:W 45:W 47:L 27. MARTÍNEZ DOLDÁN, JAIME S-8 2:L 6:W 4:W 10:L 8:L 49:L 28. MARTÍNEZ JUSTO, SOFÍA S-8 3:L 8:L 45:L 25:W 47:L 40:W 29. MARTÍNEZ PEÑA, RAÚL S-8 4:W 1:L 9:W 13:L 7:W 16:L 30. MARTÍNEZ VECILLAS, CARLOS S-10 5:L : : : : : 31. MELÓN GOMEZ, BRAIS S-8 6:W 2:L 8:W 16:L 18:L 51:L 32. MUÑIZ DA COSTA, ALEX S-10 7:L : : : : : 33. OTERO EIRAS, RUBÉN S-8 8:W 3:L 13:L 50:L 43:L 4:L 34. PALACIOS GONZALEZ, MARTA S-10 9:L : : : : : 35. PENAS GARRIDO, MARCOS S-10 10:L 12:L 6:W 4:W 2:L 7:L 36. PÉREZ GONZÁLEZ, JULIÁN S-10 : : : : : : 37. PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL S-10 11:W 5:W 3:L 15:W 13:W 38:D 38. PORTELA PELETEIRO, ALBERTO S-10 12:W 10:W 2:W 1:L 17:W 37:D 39. PUGA SÁNCHEZ, MIGUEL S-8 13:W 7:W 17:L 19:W 9:L 15:W 40. REY SUÁREZ, IVAN S-8 14:W 16:L 10:L 8:L 49:L 28:L 41. RIVERA VALENZUELA, JOSE S-10 15:W 9:W 5:W 3:W 48:L 21:W 42. RIVERA VALENZUELA, LUIS S-10 16:L 14:W 18:W 20:L 12:W 10:W 43. RODRIGUEZ ALVAREZ, ANXO S-10 17:L 11:D 26:W 7:L 33:W 19:W 44. RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, MIGUEL S-10 18:W 20:L 12:W 24:W 16:W 8:W 45. RODRÍGUEZ FERREIRÓS, ANGELA S-8 19:L 13:L 28:W 5:L 26:L 14:W 46. RODRÍGUEZ SÁNCHEZ DE TOCA, MARIO S-8 20:L 18:L 14:W 12:L 6:W 24:L 47. RODRIGUEZ SIGLER, ALEXANDRE S-10 21:L 15:L :W 18:L 28:W 26:W 48. ROMA BARGE, GABRIEL S-8 22:W 24:W 16:W 2:W 41:W 1:D 49. SABUZ FORNEIRO, ANDREA S-10 23:W 17:L 15:L 9:L 40:W 27:W 50. SANTOS GARCIA, MARIO S-10 24:L :W 21:L 33:W 19:W 13:L 51. SEGURA SANTOS, JORGE S-8 25:W 19:L 11:W 21:L 15:L 31:W 52. SUÁREZ GÓMEZ, JULIO S-10 :W 21:W 19:W 17:W 1:L 3:D
Clasificación Final Benxamín
Posto Nome Feder Rtg Loc Club Puntos Buch.-M Buch. Progr. 1-2 SALAS FERNÁNDEZ, ANTONIO S-10 1647 1639 XADREZ PONTEAREAS 5.5 15.5 23.0 20.5 ROMA BARGE, GABRIEL S-8 XADREZ OURENSE 5.5 15.0 23.0 20.5 3-4 RIVERA VALENZUELA, JOSE S-10 FONTECARMOA 5 14.5 23.0 19.0 RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, MIGUEL S-10 XADREZ MARÍN 5 14.0 21.0 16.0 5-8 SUÁREZ GÓMEZ, JULIO S-10 FONTECARMOA 4.5 15.5 23.0 18.5 PORTELA PELETEIRO, ALBERTO S-10 KARPOV 4.5 14.5 23.0 17.5 PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL S-10 CIRCULO FERROLANO 4.5 14.5 21.5 16.5 BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS S-10 FONTECARMOA 4.5 14.5 20.5 17.5 9-16 GRAÑA GOMEZ, DIEGO S-10 CIRCULO FERROLANO 4 16.5 24.0 15.0 GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN S-10 XADREZ OURENSE 4 14.5 22.0 16.0 GARRIDO NOVOA, GUILLERMO S-10 XADREZ OURENSE 4 14.0 20.5 15.0 RIVERA VALENZUELA, LUIS S-10 FONTECARMOA 4 14.0 18.5 12.0 PUGA SÁNCHEZ, MIGUEL S-8 C.X. GUILLELME BROWN 4 13.0 19.0 15.0 LOMBA GONZALEZ, DANIEL S-10 XADREZ ALBATROS 4 12.5 20.0 15.0 GONZÁLEZ LÓPEZ, MANUEL S-10 GRUPO BAZÁN 4 11.5 18.5 11.0 FERNÁNDEZ LAGE, RAMÓN S-10 CX CONXO (SANTIAGO) 4 11.5 17.0 13.0 17 RODRIGUEZ ALVAREZ, ANXO S-10 XADREZ PONTEAREAS 3.5 9.5 14.5 9.5 18-31 GARCÍA ALVAREZ, ALEJANDRO S-10 KARPOV 3 14.5 22.0 11.0 MARTÍNEZ PEÑA, RAÚL S-8 CASA XUVENTUDE (OURENSE) 3 14.0 21.5 12.0 DE SANTIAGO RODRÍGUEZ, JORGE S-10 FONTECARMOA 3 14.0 21.5 11.0 BETANZOS JAMARDO, MIRIAM S-10 FONTECARMOA 3 14.0 21.0 11.0 LORENZO VÁZQUEZ, ANTONIO S-10 GRUPO BAZÁN 3 13.5 21.0 11.0 FERNÁNDEZ GAYOSO, BRAIS S-8 ESCOLA XADREZ SIGRAS 3 13.0 20.0 9.0 CHAO VALE, FERNANDO S-10 1561 1580 AJEDREZ VIVEIRO 3 12.5 20.0 13.0 CANO VÁZQUEZ, SUSANA S-10 GRUPO BAZÁN 3 12.0 18.0 10.0 RODRIGUEZ SIGLER, ALEXANDRE S-10 GRUPO BAZÁN 3 12.0 18.0 7.0 DEVESA MELÓN, DANIEL S-10 CLUBE XADREZ SANXENXO 3 12.0 17.5 13.0 SANTOS GARCIA, MARIO S-10 FONTECARMOA 3 12.0 17.0 10.0 SABUZ FORNEIRO, ANDREA S-10 XADREZ OURENSE 3 10.5 15.5 9.0 SEGURA SANTOS, JORGE S-8 FONTECARMOA 3 9.5 15.5 11.0 CARRERA MARTÍNEZ, SEVERINO S-10 XADREZ PONTEAREAS 3 7.0 13.0 10.0 32 DIZ BARREIRO, JAVIER S-10 FONTECARMOA 2.5 11.5 16.5 7.5 33-41 GRANDE PALACIOS, ANA S-10 FONTECARMOA 2 13.0 19.0 11.0 MELÓN GOMEZ, BRAIS S-8 CLUBE XADREZ SANXENXO 2 13.0 17.5 10.0 MARTÍNEZ DOLDÁN, JAIME S-8 FONTECARMOA 2 11.0 14.5 9.0 PENAS GARRIDO, MARCOS S-10 FONTECARMOA 2 11.0 14.5 7.0 RODRÍGUEZ SÁNCHEZ DE TOCA, MARIO S-8 CIRCULO FERROLANO 2 10.5 15.0 6.0 MANDADO SANTACLARA, VERÓNICA S-10 XADREZ BUEU 2 10.0 16.0 5.0 MARTÍNEZ JUSTO, SOFÍA S-8 FONTECARMOA 2 9.5 15.0 4.0 RODRÍGUEZ FERREIRÓS, ANGELA S-8 FONTECARMOA 2 9.0 13.5 5.0 BAYÓN ROLO, MIGUEL ANGEL S-8 FONTECARMOA 2 8.5 12.5 6.0 42-45 OTERO EIRAS, RUBÉN S-8 FONTECARMOA 1 13.0 19.5 6.0 REY SUÁREZ, IVAN S-8 FONTECARMOA 1 11.0 15.5 6.0 GARCÍA ALVAREZ, PAULA S-10 KARPOV 1 9.0 14.0 2.0 BÚA SOMOZA, DAVID S-10 FONTECARMOA 1 8.5 13.5 1.0 46-52 LÓPEZ CARBALLAL, ALONSO S-10 KARPOV 0 5.5 5.5 0.0 LOUREIRO GARCÍA, ESTEBAN S-10 FONTECARMOA 0 4.0 9.0 0.0 LÓPEZ CARBALLAL, SERGIO S-10 KARPOV 0 3.0 3.0 0.0 MARTÍNEZ VECILLAS, CARLOS S-10 XADREZ OURENSE 0 3.0 3.0 0.0 MUÑIZ DA COSTA, ALEX S-10 MATO II (BOIRO) 0 3.0 3.0 0.0 PALACIOS GONZALEZ, MARTA S-10 FONTECARMOA 0 3.0 3.0 0.0 PÉREZ GONZÁLEZ, JULIÁN S-10 XADREZ PONTEAREAS 0 0.0 0.0 0.0
Listado Participantes Alevín
Nº Nome Feder Rtg Loc Club 1. ABAL CORES, LUCAS S-12 1566 1662 FONTECARMOA 2. ARELLANO PARDO, MARTÍN S-12 1565 1578 XADREZ OURENSE 3. PARDO GÓMEZ, JOSE RAMÓN S-12 1476 FRANCISCANOS LUGO 4. ABAL RODRÍGUEZ, ANDREA S-12 FONTECARMOA 5. ALONSO MACÍAS, MARÍA S-12 KARPOV 6. ALVAREZ DOMÍNGUEZ, LÚA S-12 CLUB XADREZ LAROCA 7. ANDIÓN LINARES, MARTA S-13 FONTECARMOA 8. BLANCO SEIJAS, ANTÍA S-12 FONTECARMOA 9. DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL S-12 FONTECARMOA 10. DOMÍNGUEZ CARNERO, JAVIER S-12 LUCENA 11. FERNÁNDEZ BORREGO, CARLOS S-12 CÍRCULO FERROLANO 12. GONZÁLEZ MAESTRO, ADRIÁN S-12 LUIS VIVES (OURENSE) 13. IGLESIAS GARCÍA, JORGE S-12 LUCENA 14. LOJO FERNÁNDEZ, PATRICIA S-12 FONTECARMOA 15. LORENZO DIEGUEZ, MANUEL S-12 LUCENA 16. MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS S-12 FONTECARMOA 17. MEIZOSO REGUEIRA, TAMARA S-12 CÍRCULO FERROLANO 18. MELÓN GÓMEZ, ADRIÁN S-12 CLUBE XADREZ SANXENXO 19. PARDO GÓMEZ, JUAN CARLOS S-12 FRANCISCANOS LUGO 20. PAZ VILAS, JAVIER S-12 FONTECARMOA 21. PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL S-12 FONTECARMOA 22. PRADO ACEBO, INÉS S-12 GRUPO BAZÁN 23. RIAL GARCÍA, ANTÓN S-12 CLUBE XADREZ SANXENXO 24. RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ S-12 FONTECARMOA 25. RODRÍGUEZ REBOREDO, ANGEL S-12 XADREZ ALBATROS 26. RODRÍGUEZ VARELA, EMMA S-12 CÍRCULO DE NARÓN 27. TORRADO BAÑOS, MARCOS S-12 FONTECARMOA 28. VÁZQUEZ GÓMEZ, DAVID S-12 XADREZ OURENSE
Táboa de Torneo Alevín
Nº Nome Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 1. ABAL CORES, LUCAS S-12 1566 15:W 18:W 9:W 2:W 5:W 13:D 2. ARELLANO PARDO, MARTÍN S-12 1565 16:W 21:W 10:W 1:L 3:D 19:W 3. PARDO GÓMEZ, JOSE RAMÓN S-12 17:W 22:W 13:D 19:D 2:D 9:L 4. ABAL RODRÍGUEZ, ANDREA S-12 18:L 5:L 26:L 24:W 27:W 14:D 5. ALONSO MACÍAS, MARÍA S-12 19:D 4:W 15:W 13:W 1:L 10:W 6. ALVAREZ DOMÍNGUEZ, LÚA S-12 21:L 19:L 17:W 18:W 26:W 25:D 7. ANDIÓN LINARES, MARTA S-13 22:L 17:W 19:L : : : 8. BLANCO SEIJAS, ANTÍA S-12 : : : : : : 9. DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL S-12 23:W 25:W 1:L 21:W 12:W 3:W 10. DOMÍNGUEZ CARNERO, JAVIER S-12 24:W 27:W 2:L 25:W 19:D 5:L 11. FERNÁNDEZ BORREGO, CARLOS S-12 : : : : : : 12. GONZÁLEZ MAESTRO, ADRIÁN S-12 25:L 16:D 24:W 22:W 9:L 28:L 13. IGLESIAS GARCÍA, JORGE S-12 26:W 28:W 3:D 5:L 16:W 1:D 14. LOJO FERNÁNDEZ, PATRICIA S-12 27:L 24:D 16:L 26:L 18:W 4:D 15. LORENZO DIEGUEZ, MANUEL S-12 1:L 26:W 5:L 27:W 21:W 16:W 16. MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS S-12 2:L 12:D 14:W 28:W 13:L 15:L 17. MEIZOSO REGUEIRA, TAMARA S-12 3:L 7:L 6:L :W 28:L 18:L 18. MELÓN GÓMEZ, ADRIÁN S-12 4:W 1:L 25:L 6:L 14:L 17:W 19. PARDO GÓMEZ, JUAN CARLOS S-12 5:D 6:W 7:W 3:D 10:D 2:L 20. PAZ VILAS, JAVIER S-12 : : : : : : 21. PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL S-12 6:W 2:L 27:W 9:L 15:L 26:W 22. PRADO ACEBO, INÉS S-12 7:W 3:L 28:D 12:L 25:L 24:W 23. RIAL GARCÍA, ANTÓN S-12 9:L : : : : : 24. RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ S-12 10:L 14:D 12:L 4:L :W 22:L 25. RODRÍGUEZ REBOREDO, ANGEL S-12 12:W 9:L 18:W 10:L 22:W 6:D 26. RODRÍGUEZ VARELA, EMMA S-12 13:L 15:L 4:W 14:W 6:L 21:L 27. TORRADO BAÑOS, MARCOS S-12 14:W 10:L 21:L 15:L 4:L :W 28. VÁZQUEZ GÓMEZ, DAVID S-12 :W 13:L 22:D 16:L 17:W 12:W
Clasificación Final Alevín
Posto Nombre Rtg Loc Club Puntos Buch.-M Buch. Progr. 1 ABAL CORES, LUCAS 1566 1662 FONTECARMOA 5.5 17.0 24.0 20.5 2 DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL FONTECARMOA 5 12.5 20.5 17.0 3-4 ALONSO MACÍAS, MARÍA KARPOV 4.5 15.0 23.0 16.0 ARELLANO PARDO, MARTÍN 1565 1578 XADREZ OURENSE 4.5 13.5 21.5 17.0 5-6 IGLESIAS GARCÍA, JORGE LUCENA 4 13.5 21.0 15.5 LORENZO DIEGUEZ, MANUEL LUCENA 4 12.0 19.0 11.0 7-12 PARDO GÓMEZ, JUAN CARLOS FRANCISCANOS LUGO 3.5 15.0 22.0 14.5 PARDO GÓMEZ, JOSE RAMÓN 1476 FRANCISCANOS LUGO 3.5 14.5 20.0 15.5 DOMÍNGUEZ CARNERO, JAVIER LUCENA 3.5 13.0 18.5 15.0 RODRÍGUEZ REBOREDO, ANGEL XADREZ ALBATROS 3.5 12.0 19.0 12.5 VÁZQUEZ GÓMEZ, DAVID XADREZ OURENSE 3.5 10.5 15.0 11.0 ALVAREZ DOMÍNGUEZ, LÚA CLUB XADREZ LAROCA 3.5 10.5 14.5 9.5 13 PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL FONTECARMOA 3 14.0 20.5 11.0 14-17 MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS FONTECARMOA 2.5 13.5 20.0 9.5 GONZÁLEZ MAESTRO, ADRIÁN LUIS VIVES (OURENSE) 2.5 11.5 17.5 9.5 PRADO ACEBO, INÉS GRUPO BAZÁN 2.5 11.5 16.0 9.0 ABAL RODRÍGUEZ, ANDREA FONTECARMOA 2.5 7.5 13.0 5.5 18-21 RODRÍGUEZ VARELA, EMMA CÍRCULO DE NARÓN 2 13.0 19.0 7.0 TORRADO BAÑOS, MARCOS FONTECARMOA 2 12.0 18.0 7.0 MELÓN GÓMEZ, ADRIÁN CLUBE XADREZ SANXENXO 2 11.5 17.5 7.0 LOJO FERNÁNDEZ, PATRICIA FONTECARMOA 2 8.0 11.5 5.0 22 RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ FONTECARMOA 1.5 10.5 16.0 4.5 23-24 MEIZOSO REGUEIRA, TAMARA CÍRCULO FERROLANO 1 12.0 17.5 3.0 ANDIÓN LINARES, MARTA FONTECARMOA 1 2.5 6.5 2.0 25-28 RIAL GARCÍA, ANTÓN CLUBE XADREZ SANXENXO 0 5.0 5.0 0.0 BLANCO SEIJAS, ANTÍA FONTECARMOA 0 0.0 0.0 0.0 FERNÁNDEZ BORREGO, CARLOS CÍRCULO FERROLANO 0 0.0 0.0 0.0 PAZ VILAS, JAVIER FONTECARMOA 0 0.0 0.0 0.0 Posto Nombre Rtg Loc Club Puntos Buch.-M Buch. Progr. 1 ABAL CORES, LUCAS 1566 1662 FONTECARMOA 5.5 17.0 24.0 20.5 2 DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL FONTECARMOA 5 12.5 20.5 17.0 3-4 ALONSO MACÍAS, MARÍA KARPOV 4.5 15.0 23.0 16.0 ARELLANO PARDO, MARTÍN 1565 1578 XADREZ OURENSE 4.5 13.5 21.5 17.0 5-6 IGLESIAS GARCÍA, JORGE LUCENA 4 13.5 21.0 15.5 LORENZO DIEGUEZ, MANUEL LUCENA 4 12.0 19.0 11.0 7-12 PARDO GÓMEZ, JUAN CARLOS FRANCISCANOS LUGO 3.5 15.0 22.0 14.5 PARDO GÓMEZ, JOSE RAMÓN 1476 FRANCISCANOS LUGO 3.5 14.5 20.0 15.5 DOMÍNGUEZ CARNERO, JAVIER LUCENA 3.5 13.0 18.5 15.0 RODRÍGUEZ REBOREDO, ANGEL XADREZ ALBATROS 3.5 12.0 19.0 12.5 VÁZQUEZ GÓMEZ, DAVID XADREZ OURENSE 3.5 10.5 15.0 11.0 ALVAREZ DOMÍNGUEZ, LÚA CLUB XADREZ LAROCA 3.5 10.5 14.5 9.5 13 PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL FONTECARMOA 3 14.0 20.5 11.0 14-17 MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS FONTECARMOA 2.5 13.5 20.0 9.5 GONZÁLEZ MAESTRO, ADRIÁN LUIS VIVES (OURENSE) 2.5 11.5 17.5 9.5 PRADO ACEBO, INÉS GRUPO BAZÁN 2.5 11.5 16.0 9.0 ABAL RODRÍGUEZ, ANDREA FONTECARMOA 2.5 7.5 13.0 5.5 18-21 RODRÍGUEZ VARELA, EMMA CÍRCULO DE NARÓN 2 13.0 19.0 7.0 TORRADO BAÑOS, MARCOS FONTECARMOA 2 12.0 18.0 7.0 MELÓN GÓMEZ, ADRIÁN CLUBE XADREZ SANXENXO 2 11.5 17.5 7.0 LOJO FERNÁNDEZ, PATRICIA FONTECARMOA 2 8.0 11.5 5.0 22 RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ FONTECARMOA 1.5 10.5 16.0 4.5 23-24 MEIZOSO REGUEIRA, TAMARA CÍRCULO FERROLANO 1 12.0 17.5 3.0 ANDIÓN LINARES, MARTA FONTECARMOA 1 2.5 6.5 2.0 25-28 RIAL GARCÍA, ANTÓN CLUBE XADREZ SANXENXO 0 5.0 5.0 0.0 BLANCO SEIJAS, ANTÍA FONTECARMOA 0 0.0 0.0 0.0 FERNÁNDEZ BORREGO, CARLOS CÍRCULO FERROLANO 0 0.0 0.0 0.0 PAZ VILAS, JAVIER FONTECARMOA 0 0.0 0.0 0.0
Listado Participantes Infantil
Nº Nome Feder Rtg Loc Club 1. VILLAR PÉREZ, SAMUEL S-14 1937 1900 UNIVERSIDADE VIGO 2. BARRAL LIJÓ, JAVIER S-14 1815 1677 EXP 3. MEDARDE SANTIAGO, LUIS MARCOS S-14 1802 1734 CDU SANTIAGO 4. GÓMEZ DIEGUEZ, DAVID S-14 1727 1548 XADREZ OURENSE 5. BARRAL CASTRO, YAGO S-14 1665 1500 KARPOV 6. CARREIRA CASAIS, ANXO S-14 1661 1670 CDU SANTIAGO 7. BLÁZQUEZ CRIADO, SERGIO S-14 1645 1470 XADREZ OURENSE 8. CRUZ GUERRA, SAMUEL S-14 1618 1520 XADREZ OURENSE 9. PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL S-14 1588 1656 EXP 10. SÁNCHEZ GABÍN, ARANZAZU S-14 1560 1511 GRUPO BAZÁN 11. REY MALDE, HENRIQUE S-14 1539 1487 CÍRCULO FERROLANO 12. SABUZ FORNEIRO, MARTÍN S-14 1469 1466 XADREZ OURENSE 13. LOMBA GONZALEZ, SERGIO S-14 1463 1479 XADREZ ALBATROS 14. ALVAREZ DOMÍNGUEZ, BREIXO S-14 1503 CLUB XADREZ LAROCA 15. GRANDE PALACIOS, FÁTIMA S-14 1412 FONTECARMOA 16. VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS S-14 1331 FONTECARMOA 17. ARAUJO GONZÁLEZ, JAVIER S-14 LUCENA 18. BETANZOS JAMARDO, ADRIÁN S-14 FONTECARMOA 19. BLANCO SEIJAS, ADRIÁN S-14 FONTECARMOA 20. BOUZAS FALCÓN, OSCAR S-14 FONTECARMOA 21. FERNÁNDEZ PEREIRO, ALFONSO S-14 XADREZ PONTEAREAS 22. GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL S-14 FONTECARMOA 23. GARRIDO RODRÍGUEZ, RUBÉN S-14 VILA DE BOUZAS 24. GUILLEN HERRERO, ANGEL S-14 CÍRCULO FERROLANO 25. LEIRO POZA, AITOR S-14 CCD SANXENXO 26. LUAÑA LOUZAO, JACOBO S-14 FONTECARMOA 27. MANDADO SANTACLARA, ABEL S-14 CLUBE XADREZ BUEU 28. MARIÑO GONZÁLEZ, ALEJANDRO S-14 GRUPO BAZÁN 29. MARTÍNEZ SERNÁNDEZ, CÉSAR S-14 CDU SANTIAGO 30. MONTERO BEDOYA, JORGE S-14 GRUPO BAZÁN 31. RAÑO CONDE, CLARA S-14 FONTECARMOA 32. SOUTO BAUTISTA, IVÁN S-14 XADREZ PONTEAREAS
Táboa de Torneo Infantil
Nº Nome Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 1. VILLAR PÉREZ, SAMUEL S-14 1937 16:L 28:W 18:W 12:W 5:W 9:D 2. BARRAL LIJÓ, JAVIER S-14 1815 17:W 9:W 7:W 5:L 13:L 28:W 3. MEDARDE SANTIAGO, LUIS MARCOS S-14 1802 18:W 10:L 16:W 6:W 4:W 5:L 4. GÓMEZ DIEGUEZ, DAVID S-14 1727 19:W 12:L 22:W 11:W 3:L 17:W 5. BARRAL CASTRO, YAGO S-14 1665 21:W 14:W 8:W 2:W 1:L 3:W 6. CARREIRA CASAIS, ANXO S-14 1661 22:W 13:W 12:W 3:L 7:D 15:W 7. BLÁZQUEZ CRIADO, SERGIO S-14 1645 23:W 16:W 2:L 14:W 6:D 13:W 8. CRUZ GUERRA, SAMUEL S-14 1618 25:W 15:W 5:L 13:L 10:W 16:W 9. PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL S-14 1588 26:W 2:L 10:W 28:W 29:W 1:D 10. SÁNCHEZ GABÍN, ARANZAZU S-14 1560 27:W 3:W 9:L 29:D 8:L 11:D 11. REY MALDE, HENRIQUE S-14 1539 28:L 25:W 23:W 4:L 16:L 10:D 12. SABUZ FORNEIRO, MARTÍN S-14 1469 29:W 4:W 6:L 1:L 17:L 22:W 13. LOMBA GONZALEZ, SERGIO S-14 1463 30:W 6:L 26:W 8:W 2:W 7:L 14. ALVAREZ DOMÍNGUEZ, BREIXO S-14 31:W 5:L 19:W 7:L 28:L 29:W 15. GRANDE PALACIOS, FÁTIMA S-14 32:W 8:L 28:L 19:W 18:W 6:L 16. VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS S-14 1:W 7:L 3:L 22:W 11:W 8:L 17. ARAUJO GONZÁLEZ, JAVIER S-14 2:L 26:L 30:W 23:W 12:W 4:L 18. BETANZOS JAMARDO, ADRIÁN S-14 3:L 27:W 1:L 31:W 15:L 25:W 19. BLANCO SEIJAS, ADRIÁN S-14 4:L 30:W 14:L 15:L 25:L 21:W 20. BOUZAS FALCÓN, OSCAR S-14 : : : : : : 21. FERNÁNDEZ PEREIRO, ALFONSO S-14 5:L 29:L 31:L 27:W 32:D 19:L 22. GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL S-14 6:L 32:W 4:L 16:L 31:W 12:L 23. GARRIDO RODRÍGUEZ, RUBÉN S-14 7:L 31:W 11:L 17:L 27:W 32:W 24. GUILLEN HERRERO, ANGEL S-14 : : : : : : 25. LEIRO POZA, AITOR S-14 8:L 11:L 29:L 30:W 19:W 18:L 26. LUAÑA LOUZAO, JACOBO S-14 9:L 17:W 13:L : : : 27. MANDADO SANTACLARA, ABEL S-14 10:L 18:L 32:W 21:L 23:L 30:W 28. MARIÑO GONZÁLEZ, ALEJANDRO S-14 11:W 1:L 15:W 9:L 14:W 2:L 29. MARTÍNEZ SERNÁNDEZ, CÉSAR S-14 12:L 21:W 25:W 10:D 9:L 14:L 30. MONTERO BEDOYA, JORGE S-14 13:L 19:L 17:L 25:L :W 27:L 31. RAÑO CONDE, CLARA S-14 14:L 23:L 21:W 18:L 22:L :W 32. SOUTO BAUTISTA, IVÁN S-14 15:L 22:L 27:L :W 21:D 23:L
Clasificación Final Infantil
Posto Nome Rtg Loc Club Puntos Buch.-M Buch. Progr. 1 BARRAL CASTRO, YAGO 1665 1500 KARPOV 5 15.0 21.0 19.0 2-5 BLÁZQUEZ CRIADO, SERGIO 1645 1470 XADREZ OURENSE 4.5 14.0 21.5 16.0 CARREIRA CASAIS, ANXO 1661 1670 CDU SANTIAGO 4.5 14.0 20.5 17.0 VILLAR PÉREZ, SAMUEL 1937 1900 UNIVERSIDADE VIGO 4.5 13.5 21.5 14.5 PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL 1588 1656 EXP 4.5 12.5 19.5 15.5 6-10 BARRAL LIJÓ, JAVIER 1815 1677 EXP 4 16.0 24.0 16.0 LOMBA GONZALEZ, SERGIO 1463 1479 XADREZ ALBATROS 4 15.0 20.0 15.0 MEDARDE SANTIAGO, LUIS MARCOS 1802 1734 CDU SANTIAGO 4 14.5 22.5 15.0 CRUZ GUERRA, SAMUEL 1618 1520 XADREZ OURENSE 4 13.0 20.0 14.0 GÓMEZ DIEGUEZ, DAVID 1727 1548 XADREZ OURENSE 4 10.5 16.5 14.0 11-19 VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS 1331 FONTECARMOA 3 15.0 21.5 11.0 MARIÑO GONZÁLEZ, ALEJANDRO GRUPO BAZÁN 3 14.5 21.5 12.0 SABUZ FORNEIRO, MARTÍN 1469 1466 XADREZ OURENSE 3 14.0 20.5 12.0 SÁNCHEZ GABÍN, ARANZAZU 1560 1511 GRUPO BAZÁN 3 13.0 19.5 13.0 ARAUJO GONZÁLEZ, JAVIER LUCENA 3 12.5 17.0 9.0 ALVAREZ DOMÍNGUEZ, BREIXO 1503 CLUB XADREZ LAROCA 3 12.0 18.5 11.0 GRANDE PALACIOS, FÁTIMA 1412 FONTECARMOA 3 12.0 17.5 11.0 BETANZOS JAMARDO, ADRIÁN FONTECARMOA 3 11.0 17.0 9.0 GARRIDO RODRÍGUEZ, RUBÉN VILA DE BOUZAS 3 9.0 14.5 8.0 20-21 REY MALDE, HENRIQUE 1539 1487 CÍRCULO FERROLANO 2.5 12.0 18.0 9.5 MARTÍNEZ SERNÁNDEZ, CÉSAR CDU SANTIAGO 2.5 11.0 17.0 10.5 22-26 GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL FONTECARMOA 2 11.5 17.0 7.0 RAÑO CONDE, CLARA FONTECARMOA 2 11.0 15.5 5.0 LEIRO POZA, AITOR CCD SANXENXO 2 10.0 14.5 5.0 BLANCO SEIJAS, ADRIÁN FONTECARMOA 2 9.5 14.0 6.0 MANDADO SANTACLARA, ABEL CLUBE XADREZ BUEU 2 8.5 12.0 5.0 27-28 SOUTO BAUTISTA, IVÁN XADREZ PONTEAREAS 1.5 10.0 14.5 4.0 FERNÁNDEZ PEREIRO, ALFONSO XADREZ PONTEAREAS 1.5 8.0 14.0 4.0 29-30 MONTERO BEDOYA, JORGE GRUPO BAZÁN 1 10.0 16.0 2.0 LUAÑA LOUZAO, JACOBO FONTECARMOA 1 4.0 11.5 2.0 31-32 BOUZAS FALCÓN, OSCAR FONTECARMOA 0 0.0 0.0 0.0 GUILLEN HERRERO, ANGEL CÍRCULO FERROLANO 0 0.0 0.0 0.0
Listado Participantes Cadete
Nº Nome Feder Rtg Loc Club 1. VILA GONZÁLEZ, DANIEL S-16 2039 1991 UNIVERSIDADE VIGO 2. ALONSO MACÍAS, VÍCTOR S-16 1977 1935 KARPOV 3. PORTELA GONZÁLEZ, ADRIÁN S-16 1858 1796 KARPOV 4. GALLEGO MARTIN, MIGUEL S-16 1848 1754 VILA DE BOUZAS 5. ALONSO CAAMAÑO, RUBÉN S-16 1832 1691 UNIVERSIDADE VIGO 6. LÓPEZ GRAÑA, CARMEN S-16 1745 1696 CÍRCULO FERROLANO 7. ROCA RIVERA, ALEJANDRO S-16 1723 1518 CÍRCULO NARÓN 8. CASCALLAR TABOADA, DIEGO S-16 1650 1599 FONTECARMOA 9. AGUIRRE ALVAREZ, MARINA S-16 1645 1560 UNIVERSIDADE VIGO 10. RODRÍGUEZ VARELA, RUBÉN S-16 1598 1414 CÍRCULO NARÓN 11. ABAL CORES, CHRISTIAN S-16 1539 1459 FONTECARMOA 12. MARTÍNEZ VECILLAS, JAVIER S-16 1707 XADREZ OURENSE 13. ROMA BARGE, LUIS S-16 1493 XADREZ OURENSE 14. MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN S-14 1357 FONTECARMOA 15. RODRIGUEZ REBOREDO, SARA S-16 1344 XADREZ ALBATROS 16. PAZ PÉREZ, SANTIAGO S-16 1340 CÍRCULO NARÓN 17. ABEAL ADHAM, ADRIÁN S-16 CÍRCULO FERROLANO 18. ANSEDE TABOADA, ADRIÁN S-16 GRUPO BAZÁN 19. BERRIDI SOLLA, FÉLIX S-16 FONTECARMOA 20. BRUN CASCALLAR, LUCÍA S-16 FONTECARMOA 21. GARCÍA PAZ, MARTÍN S-16 FONTECARMOA 22. OTERO PÉREZ, JAVIER S-16 FONTECARMOA 23. RIVERA COUCE, ADAY S-16 GRUPO BAZÁN 24. SIEIRA TOURIÑO, IAGO S-16 FONTECARMOA 25. TUBIO AGRASAR, PABLO S-16 VALGA
Táboa de Torneo Cadete
Nº Nome Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 1. VILA GONZÁLEZ, DANIEL S-16 2039 12:W 6:D 8:D 4:W 2:W 3:D 2. ALONSO MACÍAS, VÍCTOR S-16 1977 13:W 7:W 5:D 3:D 1:L 10:W 3. PORTELA GONZÁLEZ, ADRIÁN S-16 1858 14:W 8:W 4:D 2:D 5:W 1:D 4. GALLEGO MARTIN, MIGUEL S-16 1848 15:W 11:W 3:D 1:L 10:W 13:W 5. ALONSO CAAMAÑO, RUBÉN S-16 1832 17:W 21:W 2:D 6:W 3:L 14:W 6. LÓPEZ GRAÑA, CARMEN S-16 1745 18:W 1:D 7:W 5:L 13:L 23:W 7. ROCA RIVERA, ALEJANDRO S-16 1723 19:W 2:L 6:L 18:W 11:W 15:L 8. CASCALLAR TABOADA, DIEGO S-16 1650 20:W 3:L 1:D 23:W 14:L 11:W 9. AGUIRRE ALVAREZ, MARINA S-16 1645 21:L 10:D 19:W 14:D 15:L 25:W 10. RODRÍGUEZ VARELA, RUBÉN S-16 1598 23:D 9:D 15:W 13:D 4:L 2:L 11. ABAL CORES, CHRISTIAN S-16 1539 25:W 4:L 14:L 21:W 7:L 8:L 12. MARTÍNEZ VECILLAS, JAVIER S-16 1:L : : : : : 13. ROMA BARGE, LUIS S-16 2:L 23:W 18:W 10:D 6:W 4:L 14. MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN S-14 3:L 20:W 11:W 9:D 8:W 5:L 15. RODRIGUEZ REBOREDO, SARA S-16 4:L 19:W 10:L 25:W 9:W 7:W 16. PAZ PÉREZ, SANTIAGO S-16 : : : : : : 17. ABEAL ADHAM, ADRIÁN S-16 5:L : : : : : 18. ANSEDE TABOADA, ADRIÁN S-16 6:L 25:W 13:L 7:L 23:L 20:W 19. BERRIDI SOLLA, FÉLIX S-16 7:L 15:L 9:L 20:L 25:L 21:L 20. BRUN CASCALLAR, LUCÍA S-16 8:L 14:L 25:L 19:W 21:L 18:L 21. GARCÍA PAZ, MARTÍN S-16 9:W 5:L 23:L 11:L 20:W 19:W 22. OTERO PÉREZ, JAVIER S-16 : : : : : : 23. RIVERA COUCE, ADAY S-16 10:D 13:L 21:W 8:L 18:W 6:L 24. SIEIRA TOURIÑO, IAGO S-16 : : : : : : 25. TUBIO AGRASAR, PABLO S-16 11:L 18:L 20:W 15:L 19:W 9:L
Clasificación Final Cadete
Posto Nome Rtg Loc Club Puntos Buch.-M Buch. Progr. 1-4 PORTELA GONZÁLEZ, ADRIÁN 1858 1796 KARPOV 4.5 16.5 24.5 17.0 VILA GONZÁLEZ, DANIEL 2039 1991 UNIVERSIDADE VIGO 4.5 15.5 22.5 16.0 GALLEGO MARTIN, MIGUEL 1848 1754 VILA DE BOUZAS 4.5 14.5 21.0 16.0 ALONSO CAAMAÑO, RUBÉN 1832 1691 UNIVERSIDADE VIGO 4.5 14.0 21.0 17.0 5-6 ALONSO MACÍAS, VÍCTOR 1977 1935 KARPOV 4 15.5 22.5 15.5 RODRIGUEZ REBOREDO, SARA 1344 XADREZ ALBATROS 4 10.5 15.0 11.0 7-10 LÓPEZ GRAÑA, CARMEN 1745 1696 CÍRCULO FERROLANO 3.5 13.5 20.0 13.5 MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN 1357 FONTECARMOA 3.5 13.0 18.5 12.5 ROMA BARGE, LUIS 1493 XADREZ OURENSE 3.5 12.5 19.0 12.5 CASCALLAR TABOADA, DIEGO 1650 1599 FONTECARMOA 3.5 12.5 18.0 12.0 11-13 ROCA RIVERA, ALEJANDRO 1723 1518 CÍRCULO NARÓN 3 11.5 15.5 11.0 AGUIRRE ALVAREZ, MARINA 1645 1560 UNIVERSIDADE VIGO 3 11.0 15.0 9.0 GARCÍA PAZ, MARTÍN FONTECARMOA 3 8.5 13.0 9.0 14-15 RODRÍGUEZ VARELA, RUBÉN 1598 1414 CÍRCULO NARÓN 2.5 14.5 21.5 11.0 RIVERA COUCE, ADAY GRUPO BAZÁN 2.5 12.5 18.0 9.0 16-18 ABAL CORES, CHRISTIAN 1539 1459 FONTECARMOA 2 13.0 19.5 9.0 ANSEDE TABOADA, ADRIÁN GRUPO BAZÁN 2 11.0 15.5 6.0 TUBIO AGRASAR, PABLO VALGA 2 8.0 12.0 6.0 19 BRUN CASCALLAR, LUCÍA FONTECARMOA 1 10.5 14.0 3.0 20-25 BERRIDI SOLLA, FÉLIX FONTECARMOA 0 11.0 16.0 0.0 MARTÍNEZ VECILLAS, JAVIER 1707 XADREZ OURENSE 0 4.5 4.5 0.0 ABEAL ADHAM, ADRIÁN CÍRCULO FERROLANO 0 4.5 4.5 0.0 PAZ PÉREZ, SANTIAGO 1340 CÍRCULO NARÓN 0 0.0 0.0 0.0 OTERO PÉREZ, JAVIER FONTECARMOA 0 0.0 0.0 0.0 SIEIRA TOURIÑO, IAGO FONTECARMOA 0 0.0 0.0 0.0
Organizan: