Galicia/Galiza
Galicia

I Torneo Escolar de Xadrez Concello de Rianxo - Trofeo Distribunosa

Rianxo - A Coruña

Auditorio de Rianxo

1 de agosto de 2009 | Bases

Informa: Servizo de Deportes. Concello de Rianxo | Daniel Martínez

Final :

Sub 8 | Sub 10 | Sub 12 | Sub 14 | Sub 16

Sub 8 Subir

Cadro Cruzado por Clasificación Final:

Rk. Nome 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts.  D1   D2 
1 Represa Perez Mireya 13s1 6s1 2w1 3w1 5s1 4w0 8s1 6,0 33,5 26,0
2 Martinez Doldan Jaime 9s1 16w1 1s0 15w1 14s1 5w1 3s1 6,0 29,0 23,0
3 Lorenzo Vazquez Alex 11w1 12s1 18w1 1s0 8w1 10s1 2w0 5,0 31,0 23,0
4 Portela Peleteiro Pablo 7s1 14w1 19s1 5s0 10w1 1s1 6w0 5,0 31,0 23,0
5 Fernandez Galloso Brais 24s1 15w1 8s1 4w1 1w0 2s0 9w1 5,0 30,0 23,0
6 Caldevilla Loredo Hugo 17s1 1w0 15s0 27w1 7s1 16w1 4s1 5,0 25,0 17,0
7 Crespo Fuentes Alex 4w0 20s1 12w½ 18s1 6w0 11s1 19w1 4,5 27,0 15,5
8 Mendez Rial Jorge 23w1 10s1 5w0 25s1 3s0 12w1 1w0 4,0 28,0 19,0
9 Vila Sias Andrés 2w0 -1 22s1 14w0 13s1 15w1 5s0 4,0 27,0 16,0
10 Bayon Rolo Miguel Angel 22s1 8w0 17s1 16w1 4s0 3w0 15s1 4,0 25,5 17,0
11 Rodriguez Ferreiros Andres 3s0 13w1 14s0 22w1 19s1 7w0 16s1 4,0 25,0 14,0
12 Victorero Dominguez Oscar 26s1 3w0 7s½ 13w½ 17s1 8s0 18w1 4,0 24,0 15,5
13 Garcia Alvarez Paula 1w0 11s0 26w1 12s½ 9w0 24s1 22w1 3,5 23,5 10,0
14 Bouza Freire-Lestón Samson 20w+ 4s0 11w1 9s1 2w0 -0 -0 3,0 29,0 16,0
15 Rey Suarez Ivan 21w1 5s0 6w1 2s0 25w1 9s0 10w0 3,0 28,5 15,0
16 Rodriguez Ferreiros Angela 25w1 2s0 23w1 10s0 18w1 6s0 11w0 3,0 26,0 15,0
17 Oliva Arrojo Juan 6w0 21s1 10w0 24s1 12w0 18s0 25w1 3,0 23,5 11,0
18 Melón Gómez Brais 19s1 27w1 3s0 7w0 16s0 17w1 12s0 3,0 23,0 15,0
19 Boullosa Perez Sandra 18w0 26s1 4w0 20s1 11w0 25s1 7s0 3,0 22,5 12,0
20 Millan Perez Antia 14s- 7w0 -1 19w0 23s½ 22w½ 27s1 3,0 18,5 8,5
21 Leira Souto Alejandro 15s0 17w0 24s½ 26w½ 22s0 27w1 23s1 3,0 14,5 7,5
22 Martinez Rodriguez Ruben 10w0 23s1 9w0 11s0 21w1 20s½ 13s0 2,5 23,0 10,0
23 Bouza Freire-Lestón Aster 8s0 22w0 16s0 -1 20w½ 26s1 21w0 2,5 18,5 7,5
24 Recuna Aranda Xoan 5w0 25s0 21w½ 17w0 27s1 13w0 26s1 2,5 18,0 6,5
25 Maquieira Vidal Diego 16s0 24w1 27s1 8w0 15s0 19w0 17s0 2,0 19,0 11,0
26 Martinez Doldan Eva 12w0 19w0 13s0 21s½ -1 23w0 24w0 1,5 19,0 5,0
27 Yañez Eiras Alex -1 18s0 25w0 6s0 24w0 21s0 20w0 1,0 19,0 7,0

Sub 10 Subir

Cadro Cruzado por Clasificación Final:

Rk. Nome Elo 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts.  D1   D2 
1 Portela Peleteiro Alberto 1609 18s1 3w1 17s1 7w1 2s1 4w0 13s1 6,0 31,0 26,0
2 Vidal Fernandez Pablo 0 11s1 13w1 12s1 6w1 1w0 9s1 8w1 6,0 30,5 25,0
3 Roma Barge Gabriel 0 8w1 1s0 15w1 19s1 10w1 6s1 4s1 6,0 30,0 22,0
4 Puga Sanchez Miguel 0 6s½ 20w1 5s1 11w1 7s1 1s1 3w0 5,5 32,5 23,5
5 victorero Dominguez Alejandro 0 25w1 14s1 4w0 12w1 9s0 10s1 7w1 5,0 27,5 20,0
6 Lomba Gonzalez Daniel 1282 4w½ 29s1 8w1 2s0 17w1 3w0 9w1 4,5 29,0 18,5
7 Rivera Valenzuela Jose 0 20s1 23w1 9s1 1s0 4w0 11w1 5s0 4,0 30,0 20,0
8 Dorado Meijide Andrea 0 3s0 18w1 6s0 16w1 12s1 17w1 2s0 4,0 29,5 15,0
9 Vieites Perez Pedro 0 10w1 15s1 7w0 26s1 5w1 2w0 6s0 4,0 28,5 20,0
10 Lopez Carballal Sergio 0 9s0 22w1 23s1 13w1 3s0 5w0 17s1 4,0 27,5 16,0
11 Leiro Vidal Leonardo 0 2w0 25s1 14w1 4s0 18w1 7s0 21w1 4,0 27,0 15,0
12 Oliva Arrojo Manuel 0 24w1 21s1 2w0 5s0 8w0 14s1 18w1 4,0 26,5 16,0
13 Recuna Aranda Miguel 0 29w1 2s0 16w1 10s0 19w1 21s1 1w0 4,0 26,0 17,0
14 Rodriguez Sanchez de Toca Mario 0 22s1 5w0 11s0 20w1 27s1 12w0 19w1 4,0 24,0 15,0
15 Hermo Martinez David 0 30s+ 9w0 3s0 23w½ 20s0 29w1 24s1 3,5 21,0 12,0
16 Vila Sias Diego 0 27s1 17w0 13s0 8s0 22w1 24w½ 23s1 3,5 20,5 12,0
17 Rivera Valenzuela Luis 0 26w1 16s1 1w0 27w1 6s0 8s0 10w0 3,0 26,0 17,0
18 Pazos Porta Daniel 0 1w0 8s0 -1 24w1 11s0 27w1 12s0 3,0 24,5 11,0
19 Oliva Arrojo Antonio 0 23s0 28w1 24s1 3w0 13s0 20w1 14s0 3,0 23,0 13,0
20 Cano Vazquez Susana 0 7w0 4s0 25w1 14s0 15w1 19s0 28s1 3,0 23,0 9,0
21 Rúa Refojos Anxo 0 28s1 12w0 27s0 22w1 23s1 13w0 11s0 3,0 21,0 14,0
22 Diz Barreiro Javier 0 14w0 10s0 29w1 21s0 16s0 25w1 27s1 3,0 19,0 8,0
23 Vilar Carpente Hector 0 19w1 7s0 10w0 15s½ 21w0 26s1 16w0 2,5 22,5 11,0
24 Zuñiga Perez Xabier 0 12s0 -1 19w0 18s0 28w1 16s½ 15w0 2,5 19,5 10,0
25 Paz Prieto Hugo 0 5s0 11w0 20s0 -1 26w½ 22s0 29w1 2,5 19,5 6,5
26 Cores Raño Vicente 0 17s0 27w0 28s1 9w0 25s½ 23w0 -1 2,5 17,0 7,5
27 Loureiro Garcia Esteban 0 16w0 26s1 21w1 17s0 14w0 18s0 22w0 2,0 21,0 11,0
28 Galbán Ces David 0 21w0 19s0 26w0 29s1 24s0 -1 20w0 2,0 15,0 6,0
29 Calvar Martinez Manuel 0 13s0 6w0 22s0 28w0 -1 15s0 25s0 1,0 18,5 3,0
30 Urdampilleta Cruz Carlos 0 15w- -0 -0 -0 -0 -0 -0 0,0 24,5 0,0

Sub 12 Subir

Cadro Cruzado por Clasificación Final:

Rk. Nome Elo 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts.  D1   D2 
1 Abal Cores Lucas 1622 11s1 4w1 8w1 2s1 3s1 7w1 6s1 7,0 32,0 28,0
2 Picos Maiztegui Miguel 1516 22w1 16s1 6w1 1w0 9s1 4s1 3w1 6,0 29,0 24,0
3 Bayon Rolo Juan Andres 0 17w1 5s1 13w1 12s1 1w0 8s1 2s0 5,0 31,0 24,0
4 Lopez Carballal Alonso 0 10w1 1s0 20w1 13s1 7s1 2w0 8w1 5,0 30,0 20,0
5 Rodriguez Dominguez Miguel 0 9s1 3w0 15s1 7w0 10w½ 19s1 13w1 4,5 25,0 16,5
6 Rodriguez Sigler Alexandre 0 21w1 15w1 2s0 9w0 11s1 12s1 1w0 4,0 30,0 18,0
7 Prado Acebo Ines 1377 18w1 8s0 14w1 5s1 4w0 1s0 16s1 4,0 29,5 17,0
8 Portas Betanzos Ezequiel 0 23w1 7w1 1s0 10s1 14w1 3w0 4s0 4,0 28,5 20,0
9 Fernandez Lage Ramon 0 5w0 17s1 16w1 6s1 2w0 13s½ 10w½ 4,0 27,0 16,5
10 Alvarez Dominguez Lua 0 4s0 11w1 19s1 8w0 5s½ 17w1 9s½ 4,0 26,0 15,0
11 Garcia Alvarez Alejandro 0 1w0 10s0 23w1 18s1 6w0 14s1 19w1 4,0 23,5 12,0
12 Gomez Dieguez Adrian 1432 14s0 21w1 18s1 3w0 16s1 6w0 15s1 4,0 23,0 15,0
13 Sobrino Yañez Diego 0 -1 14w1 3s0 4w0 17s1 9w½ 5s0 3,5 27,0 17,0
14 Gonzalez Lopez Manuel 0 12w1 13s0 7s0 15w1 8s0 11w0 22s1 3,0 23,0 12,0
15 Devesa Melon Daniel 0 19w1 6s0 5w0 14s0 20w1 18s1 12w0 3,0 22,5 12,0
16 Marino Gonzalez Daniel 0 20w1 2w0 9s0 22s1 12w0 23s1 7w0 3,0 21,5 13,0
17 López Costa Francisco 0 3s0 9w0 21s1 23w1 13w0 10s0 -1 3,0 21,0 10,0
18 Grande Palacios Ana 0 7s0 23s1 12w0 11w0 22s1 15w0 20s1 3,0 18,5 10,0
19 Piña Lopez Carlos 0 15s0 -1 10w0 20s½ 21w1 5w0 11s0 2,5 21,5 11,0
20 Cores Raño Jose Benito 0 16s0 22w1 4s0 19w½ 15s0 -1 18w0 2,5 19,0 10,0
21 Ferreiros Rodriguez Cristopher 0 6s0 12s0 17w0 -1 19s0 22w½ 23s1 2,5 16,0 6,0
22 Gonzalez Figueira Alvaro 0 2s0 20s0 -1 16w0 18w0 21s½ 14w0 1,5 20,0 6,0
23 Espiña Prieto Sara 0 8s0 18w0 11s0 17s0 -1 16w0 21w0 1,0 19,0 3,0

Sub 14 Subir

Cadro Cruzado por Clasificación Final:

Rk. Nome Elo 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts.  D1   D2 
1 Blazquez Criado Sergio 1725 10w1 2s1 4w0 3s1 7w1 6s1 5s½ 5,5 31,5 22,5
2 Lomba Gonzalez Sergio 1613 15s1 1w0 14s1 11w1 6s½ 8w1 4s1 5,5 26,5 20,5
3 Gomez Dieguez David 1795 9s1 11w½ 8s1 1w0 5s1 4w1 7s½ 5,0 29,5 20,5
4 Barral Castro Yago 1647 21w1 19s+ 1s1 6w1 12s1 3s0 2w0 5,0 28,5 25,0
5 Varela Fernandez Andres 1602 14s1 6w0 20s+ 16s1 3w0 12s1 1w½ 4,5 27,5 18,5
6 Rey Malde Henrique 1675 18w1 5s1 13w1 4s0 2w½ 1w0 11s1 4,5 27,0 20,5
7 Arellano Pardo Martin 1687 13s0 15w1 11s1 8w1 1s0 9w1 3w½ 4,5 27,0 17,5
8 Dominguez Carnero Javier 1543 20w1 12s1 3w0 7s0 10w1 2s0 16w1 4,0 27,5 17,0
9 Carballo Cancela Manuel 1526 3w0 21s1 12w0 17s1 16w1 7s0 13w1 4,0 22,0 14,0
10 Lorenzo Dieguez Manuel 1498 1s0 13w0 15s1 14w1 8s0 11w½ 12w1 3,5 23,5 11,0
11 Iglesias Garcia Jorge 1606 16w1 3s½ 7w0 2s0 13w1 10s½ 6w0 3,0 29,0 14,0
12 Alonso Macias Maria 1659 17s1 8w0 9s1 13s1 4w0 5w0 10s0 3,0 26,0 16,0
13 Betanzos Jamardo Adrian 0 7w1 10s1 6s0 12w0 11s0 14w1 9s0 3,0 25,0 15,0
14 Montero Bedoya Jorge 0 5w0 18s1 2w0 10s0 17w1 13s0 -1 3,0 23,0 10,0
15 Leira Souto Antonio 0 2w0 7s0 10w0 -1 18s1 17w0 21s1 3,0 21,0 8,0
16 Melón gómez Adrián 0 11s0 17w1 18s1 5w0 9s0 21w1 8s0 3,0 20,0 13,0
17 Fernandez Romero Daniel 0 12w0 16s0 21w1 9w0 14s0 15s1 18w1 3,0 17,0 8,0
18 Espiña Prieto Adrián 0 6s0 14w0 16w0 21s1 15w0 -1 17s0 2,0 17,5 6,0
19 Sierra Castro Barbara 0 -1 4w- -0 -0 -0 -0 -0 1,0 24,5 7,0
20 Rivera Valenzuela Beatriz 0 8s0 -1 5w- -0 -0 -0 -0 1,0 22,0 6,0
21 Fernández Leira Carlos 0 4s0 9w0 17s0 18w0 -1 16s0 15w0 1,0 19,0 3,0

Sub 16 Subir

Cadro Cruzado por Clasificación Final:

Rk. Nome Elo 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd Pts.  D1   D2 
1 Alvarez Dominguez Breixo 1764 12w1 8s1 10w1 7s1 3w½ 2w½ 4s1 6,0 29,0 25,5
2 Marino Gonzalez Alejandro 1700 15s1 11w1 3w½ 10s1 7w1 1s½ 6w½ 5,5 27,0 24,0
3 Barral Lijo Javier 1806 13s1 4w1 2s½ 11w1 1s½ 5w0 7s1 5,0 30,5 22,0
4 Palacios Gonzalez Miguel 1645 18w+ 3s0 12w1 9s1 6s1 8w1 1w0 5,0 30,5 21,0
5 Carreira Casais Anxo 1698 10w0 14s1 7w0 15s1 9w1 3s1 11w1 5,0 22,5 16,0
6 Rivera Couce Aday 1564 17s1 7s0 8w1 12s1 4w0 11w1 2s½ 4,5 24,5 18,5
7 Aguirre Alvarez Marina 1685 14s1 6w1 5s1 1w0 2s0 13w1 3w0 4,0 31,0 20,0
8 Montans Lopez Adrian 1600 16s1 1w0 6s0 14w1 13s1 4s0 10w1 4,0 24,5 15,0
9 Sieira Touriño Iago 0 11s0 15w1 16s1 4w0 5s0 -1 12w1 4,0 22,0 14,0
10 Leiro Poza Aitor 0 5s1 13w1 1s0 2w0 11s0 16w1 8s0 3,0 27,5 15,0
11 Sanchez Gabin Aranzazu 1586 9w1 2s0 17w1 3s0 10w1 6s0 5s0 3,0 27,0 15,0
12 Amil Insua Anxo 0 1s0 16w1 4s0 6w0 17w1 15s1 9s0 3,0 22,0 11,0
13 Otero Perez Javier 1413 3w0 10s0 14w1 17s1 8w0 7s0 -1 3,0 21,5 10,0
14 Lopez Calvo Alexandre 0 7w0 5w0 13s0 8s0 -1 17w1 15w1 3,0 20,0 6,0
15 Gonzalez Rodriguez Heitor 0 2w0 9s0 -1 5w0 16s1 12w0 14s0 2,0 22,5 8,0
16 Paz Martinez Cibran 0 8w0 12s0 9w0 -1 15w0 10s0 17s1 2,0 17,0 5,0
17 Varela Peteira David 0 6w0 -1 11s0 13w0 12s0 14s0 16w0 1,0 17,5 6,0
18 Oliveira Vidal Ignacio 0 4s- -0 -0 -0 -0 -0 -0 0,0 24,5 0,0

Organiza:

Logo
Club Xadrez Rianxo

Colabora:

Logo
Concello de Rianxo. Servizo de Deportes
http://www.rianxo.com

Patrocina:

Distribunosa
http://www.distribunosa.com/

 

 

TablaDeFlandes