II Aberto Concello de Vilanova
Pavillón Polideportivo de Vilanova de Arousa
Sábado 13 de setembro de 2008
TORNEO DO CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2008
Informa: Roberto Vidal | Bases | Fotos
Club Xadrez Fontecarmoa
Benxamín | Alevín | Infantil | Cadete
Listado Participantes Benxamín
Nº Nome Feder Elo Club 1. SALAS FERNÁNDEZ, ANTONIO S-10 1639 ESCOLA XADREZ PONTEAREAS 2. BAYÓN ROLO, MIGUEL ANGEL S-8 FONTECARMOA 3. BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS S-10 FONTECARMOA 4. BETANZOS JAMARDO, MIRIAM S-10 FONTECARMOA 5. BUSTELO YAÑEZ, CHRISTIAN S-10 XADREZ BOIRO 6. CANO, SUSANA S-10 GRUPO BAZÁN 7. CARRERA MARTÍNEZ, SEVERINO S-10 ESCOLA XADREZ PONTEAREAS 8. DE SANTIAGO RODRIGUEZ, JORGE S-10 FONTECARMOA 9. DEVESA MELÓN, DANIEL S-10 CCD SANXENXO 10. DUARTE BLANCO, CHRISTIAN S-10 XADREZ PORTAS 11. FERNÁNDEZ GARCIA, IVÁN S-8 GRUPO BAZÁN 12. GARCÍA ALVAREZ, ALEJANDRO S-10 KARPOV 13. GARCÍA ALVAREZ, PAULA S-10 KARPOV 14. GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN S-10 XADREZ OURENSE 15. GRANDE PALACIOS, ANA S-10 FONTECARMOA 16. GRAÑA GÓMEZ, DIEGO S-10 CIRCULO FERROLAN 17. LOMBA BAZ, DANIEL S-10 CLUBE XADREZ ALBATROS 18. LORENZO VÁZQUEZ, ANTONIO S-10 GRUPO BAZÁN 19. MARTÍNEZ JUSTO, SOFÍA S-8 FONTECARMOA 20. MARTÍNEZ PEÑA, RAÚL S-8 CASA DA XUVENTUDE (OURENSE) 21. MARTINEZ VECILLAS, CARLOS S-10 XADREZ OURENSE 22. MELÓN GÓMEZ, BRAIS S-8 CLUBE XADREZ SANXENXO 23. MOREIRA GORÍS, SIMÓN S-10 XADREZ PORTAS 24. MUÑIZ DA COSTA, ALEX S-10 MATO II (BOIRO) 25. OTERO EIRAS, RUBÉN S-8 FONTECARMOA 26. PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL S-10 CIRCULO FERROLAN 27. PORTELA PELETEIRO, ALBERTO S-10 KARPOV 28. PUGA SÁNCHEZ, MIGUEL S-8 C.X. GUILLELME BROWN (OURENSE) 29. REY SUAREZ, IVAN S-8 FONTECARMOA 30. RIVERA VALENZUELA, LUIS S-10 FONTECARMOA 31. RIVERA VALENZUELA, JOSE S-10 FONTECARMOA 32. RODRIGUEZ ALVAREZ, ANXO S-10 ESCOLA XADREZ PONTEAREAS 33. RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, MIGUEL S-10 XADREZ MARIN 34. RODRÍGUEZ FERREIRÓS, ANGELA S-8 FONTECARMOA 35. RODRÍGUEZ SÁNCHEZ DE TOCA, MARIO S-8 CIRCULO FERROLAN 36. RODRÍGUEZ SIGLER, ALEXANDRE S-10 GRUPO BAZÁN 37. ROMA BARGE, GABRIEL S-8 XADREZ OURENSE 38. SABUZ FORNEIRO, ANDREA S-10 XADREZ OURENSE 39. SEGURA SANTOS, JORGE S-8 FONTECARMOA 40. SUAREZ GOMEZ, JULIO S-10 FONTECARMOA 41. TORRES ALFONSÍN, BRAIS S-10 XADREZ PORTAS
Táboa de Torneo Benxamín
No Nome Feder Elo 1 2 3 4 5 6 1. SALAS FERNÁNDEZ, ANTONIO S-10 1647 21:W 18:W 30:W 26:W 3:W 27:W 2. BAYÓN ROLO, MIGUEL ANGEL S-8 22:W 26:L 32:L 24:L 29:W 23:L 3. BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS S-10 23:W 27:L 21:W 30:W 1:L 35:W 4. BETANZOS JAMARDO, MIRIAM S-10 24:W 30:L 22:W 31:L 12:L 18:L 5. BUSTELO YAÑEZ, CHRISTIAN S-10 25:D 6:L 12:L 10:L 20:L :W 6. CANO, SUSANA S-10 26:L 5:W 23:L 22:W 35:L 38:L 7. CARRERA MARTÍNEZ, SEVERINO S-10 27:L 23:L 25:W 21:L 10:L 34:L 8. DE SANTIAGO RODRIGUEZ, JORGE S-10 28:W 36:L 35:W 33:L 38:W 41:W 9. DEVESA MELÓN, DANIEL S-10 29:W 31:L 37:L 12:L 34:W 20:L 10. DUARTE BLANCO, CHRISTIAN S-10 30:L 22:L 24:L 5:W 7:W 15:L 11. FERNÁNDEZ GARCIA, IVÁN S-8 31:L 29:W 38:L 28:L 25:W 21:W 12. GARCÍA ALVAREZ, ALEJANDRO S-10 32:D 40:L 5:W 9:W 4:W 17:L 13. GARCÍA ALVAREZ, PAULA S-10 33:L 35:L 20:L 25:L :W 29:L 14. GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN S-10 34:W 41:W 36:L 37:W 33:D 40:W 15. GRANDE PALACIOS, ANA S-10 35:W 33:L 39:L 34:W 32:L 10:W 16. GRAÑA GÓMEZ, DIEGO S-10 36:L 24:W 28:W 38:W 40:D 32:W 17. LOMBA BAZ, DANIEL S-10 37:W 39:W 31:W 27:L 26:W 12:W 18. LORENZO VÁZQUEZ, ANTONIO S-10 38:W 1:L 41:W 40:L 37:L 4:W 19. MARTÍNEZ JUSTO, SOFÍA S-8 39:L 37:L 29:W 35:L 22:L 25:L 20. MARTÍNEZ PEÑA, RAÚL S-8 40:L 28:L 13:W 41:L 5:W 9:W 21. MARTINEZ VECILLAS, CARLOS S-10 1:L 34:W 3:L 7:W 41:L 11:L 22. MELÓN GÓMEZ, BRAIS S-8 2:L 10:W 4:L 6:L 19:W 30:L 23. MOREIRA GORÍS, SIMÓN S-10 3:L 7:W 6:W 39:L 28:L 2:W 24. MUÑIZ DA COSTA, ALEX S-10 4:L 16:L 10:W 2:W 30:W 33:L 25. OTERO EIRAS, RUBÉN S-8 5:D 32:L 7:L 13:W 11:L 19:W 26. PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL S-10 6:W 2:W 33:W 1:L 17:L 37:L 27. PORTELA PELETEIRO, ALBERTO S-10 7:W 3:W 40:W 17:W 36:W 1:L 28. PUGA SÁNCHEZ, MIGUEL S-8 8:L 20:W 16:L 11:W 23:W 39:W 29. REY SUAREZ, IVAN S-8 9:L 11:L 19:L :W 2:L 13:W 30. RIVERA VALENZUELA, LUIS S-10 10:W 4:W 1:L 3:L 24:L 22:W 31. RIVERA VALENZUELA, JOSE S-10 11:W 9:W 17:L 4:W 39:W 36:W 32. RODRIGUEZ ALVAREZ, ANXO S-10 12:D 25:W 2:W 36:L 15:W 16:L 33. RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, MIGUEL S-10 13:W 15:W 26:L 8:W 14:D 24:W 34. RODRÍGUEZ FERREIRÓS, ANGELA S-8 14:L 21:L :W 15:L 9:L 7:W 35. RODRÍGUEZ SÁNCHEZ DE TOCA, MARIO S-8 15:L 13:W 8:L 19:W 6:W 3:L 36. RODRÍGUEZ SIGLER, ALEXANDRE S-10 16:W 8:W 14:W 32:W 27:L 31:L 37. ROMA BARGE, GABRIEL S-8 17:L 19:W 9:W 14:L 18:W 26:W 38. SABUZ FORNEIRO, ANDREA S-10 18:L :W 11:W 16:L 8:L 6:W 39. SEGURA SANTOS, JORGE S-8 19:W 17:L 15:W 23:W 31:L 28:L 40. SUAREZ GOMEZ, JULIO S-10 20:W 12:W 27:L 18:W 16:D 14:L 41. TORRES ALFONSÍN, BRAIS S-10 :W 14:L 18:L 20:W 21:W 8:L
Clasificación Final Benxamín
Posto Nome Feder Club Ptos. M-Buch. Buch. Progr. 1 SALAS FERNÁNDEZ, ANTONIO S-10 ESCOLA XADREZ PONTEAREAS 6 13.0 20.0 21.0 2-4 PORTELA PELETEIRO, ALBERTO S-10 KARPOV 5 16.5 23.5 20.0 LOMBA BAZ, DANIEL S-10 CLUBE XADREZ ALBATROS 5 15.5 23.5 18.0 RIVERA VALENZUELA, JOSE S-10 FONTECARMOA 5 12.0 19.0 17.0 5-7 GRAÑA GÓMEZ, DIEGO S-10 CIRCULO FERROLAN 4.5 14.0 20.5 14.0 GÓMEZ DIÉGUEZ, ADRIÁN S-10 XADREZ OURENSE 4.5 14.0 20.0 16.0 RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, MIGUEL S-10 XADREZ MARIN 4.5 13.0 18.0 16.0 8-12 RODRÍGUEZ SIGLER, ALEXANDRE S-10 GRUPO BAZÁN 4 18.0 26.5 18.0 BAYÓN ROLO, JUAN ANDRÉS S-10 FONTECARMOA 4 14.0 22.0 14.0 DE SANTIAGO RODRIGUEZ, JORGE S-10 FONTECARMOA 4 13.5 20.5 13.0 PUGA SÁNCHEZ, MIGUEL S-8 C.X. GUILLELME BROWN (OURENSE) 4 13.0 20.5 11.0 ROMA BARGE, GABRIEL S-8 XADREZ OURENSE 4 12.5 18.5 12.0 13-15 SUAREZ GOMEZ, JULIO S-10 FONTECARMOA 3.5 15.5 23.5 15.0 RODRIGUEZ ALVAREZ, ANXO S-10 ESCOLA XADREZ PONTEAREAS 3.5 13.0 19.5 14.0 GARCÍA ALVAREZ, ALEJANDRO S-10 KARPOV 3.5 11.0 17.0 12.0 16-27 PICOS MAIZTEGUI, MIGUEL S-10 CIRCULO FERROLAN 3 15.5 23.5 15.0 SEGURA SANTOS, JORGE S-8 FONTECARMOA 3 15.0 21.0 13.0 TORRES ALFONSÍN, BRAIS S-10 XADREZ PORTAS 3 13.0 19.5 11.0 SABUZ FORNEIRO, ANDREA S-10 XADREZ OURENSE 3 13.0 19.5 10.0 LORENZO VÁZQUEZ, ANTONIO S-10 GRUPO BAZÁN 3 12.5 20.5 11.0 MUÑIZ DA COSTA, ALEX S-10 MATO II (BOIRO) 3 11.5 18.0 9.0 GRANDE PALACIOS, ANA S-10 FONTECARMOA 3 11.5 17.5 10.0 RIVERA VALENZUELA, LUIS S-10 FONTECARMOA 3 11.0 19.0 12.0 FERNÁNDEZ GARCIA, IVÁN S-8 GRUPO BAZÁN 3 11.0 17.5 8.0 MOREIRA GORÍS, SIMÓN S-10 XADREZ PORTAS 3 11.0 16.0 10.0 RODRÍGUEZ SÁNCHEZ DE TOCA, MARIO S-8 CIRCULO FERROLAN 3 10.0 14.5 10.0 MARTÍNEZ PEÑA, RAÚL S-8 CASA DA XUVENTUDE (OURENSE) 3 9.0 13.5 7.0 28 OTERO EIRAS, RUBÉN S-8 FONTECARMOA 2.5 6.0 10.0 7.0 29-37 BETANZOS JAMARDO, MIRIAM S-10 FONTECARMOA 2 12.5 19.5 10.0 DEVESA MELÓN, DANIEL S-10 CCD SANXENXO 2 12.0 18.5 8.0 MARTINEZ VECILLAS, CARLOS S-10 XADREZ OURENSE 2 11.0 18.0 8.0 BAYÓN ROLO, MIGUEL ANGEL S-8 FONTECARMOA 2 11.0 16.0 8.0 CANO, SUSANA S-10 GRUPO BAZÁN 2 10.5 14.5 8.0 RODRÍGUEZ FERREIRÓS, ANGELA S-8 FONTECARMOA 2 10.0 15.5 5.0 DUARTE BLANCO, CHRISTIAN S-10 XADREZ PORTAS 2 9.0 13.0 5.0 MELÓN GÓMEZ, BRAIS S-8 CLUBE XADREZ SANXENXO 2 8.0 12.0 7.0 REY SUAREZ, IVAN S-8 FONTECARMOA 2 8.0 11.5 4.0 38 BUSTELO YAÑEZ, CHRISTIAN S-10 XADREZ BOIRO 1.5 10.5 16.0 4.0 39-41 GARCÍA ALVAREZ, PAULA S-10 KARPOV 1 11.5 17.5 2.0 MARTÍNEZ JUSTO, SOFÍA S-8 FONTECARMOA 1 10.5 16.0 4.0 CARRERA MARTÍNEZ, SEVERINO S-10 ESCOLA XADREZ PONTEAREAS 1 9.5 16.0 4.0
Listado Participantes Alevín
Nº Nome Elo Loc Club 1. ABAL CORES, LUCAS 1566 1662 FONTECARMOA 2. ARELLANO PARDO, MARTÍN 1565 1578 XADREZ OURENSE 3. PARDO GÓMEZ, JOSE RAMÓN 1476 FRANCISCANOS LUGO 4. ABAL RODRIGUEZ, ANDREA FONTECARMOA 5. ALONSO MACÍAS, MARÍA KARPOV 6. ANDION LINARES, MARTA FONTECARMOA 7. BLANCO SEIJAS, ANTIA FONTECARMOA 8. CARBALLO CANCELA, MANUEL KARPOV 9. DE PAZ MOURIÑO, SERGIO NARÓN 10. DÍAZ BANGUESES, MARIO CASA XUVENTUDE OURENSE 11. DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL FONTECARMOA 12. DOMINGUEZ CARNERO, JAVIER LUCENA 13. FERNÁNDEZ BORREGO, CARLOS CIRCULO FERROLAN 14. FERNÁNDEZ GARCIA, AITOR GRUPO BAZÁN 15. GARCÍA JAMARDO, HÉCTOR XADREZ PORTAS 16. GARCÍA SEÑORÁNS, BRAIS XADREZ PORTAS 17. GONZÁLVEZ BECERRA, PABLO XADREZ PORTAS 18. IGLESIAS GARCIA, JORGE LUCENA 19. LORENZO DIEGUEZ, MANUEL LUCENA 20. MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS FONTECARMOA 21. MEIZOSO REGUEIRA, TAMARA CIRCULO FERROLANO 22. MELÓN GÓMEZ, ADRIÁN CLUBE XADREZ SANXENXO 23. NIETO DIZ, DANIEL XADREZ PORTAS 24. OCAMPO RIVAS, JUAN RAMÓN XADREZ PORTAS 25. PARDO GÓMEZ, JUAN CARLOS FRANCISCANOS LUGO 26. PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL FONTECARMOA 27. PORTELA GONZALEZ, MARTA KARPOV 28. PRADO ACEBES, INÉS GRUPO BAZÁN 29. RIAL GARCÍA, ANTÓN CLUBE XADREZ SANXENXO 30. RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ FONTECARMOA 31. RODRIGUEZ REBOREDO, ANGEL CLUBE XADREZ ALBATROS (A GARDA 32. RODRÍGUEZ VARELA, ENMA NARÓN 33. SIERRA CASTRO, BÁRBARA XADREZ PORTAS 34. TORRADO BAÑOS, MARCOS FONTECARMOA
Táboa de Torneo Alevín
No Nome Feder Elo 1 2 3 4 5 6 1. ABAL CORES, LUCAS S-12 1566 18:W 12:W 5:W 4:W 3:D 2:D 2. ARELLANO PARDO, MARTÍN S-12 1565 19:W 13:W 9:W 3:L 18:W 1:D 3. PARDO GÓMEZ, JOSE RAMÓN S-12 20:W 15:W 33:W 2:W 1:D 5:W 4. ABAL RODRIGUEZ, ANDREA S-12 21:W 17:W 31:W 1:L 9:L 20:L 5. ALONSO MACÍAS, MARÍA S-12 22:W 23:W 1:L 19:W 32:W 3:L 6. ANDION LINARES, MARTA S-12 23:L 8:L 27:W 24:W 17:W 33:L 7. BLANCO SEIJAS, ANTIA S-12 24:L 26:L 32:L 27:L 21:W 14:W 8. CARBALLO CANCELA, MANUEL S-12 25:D 6:W 10:W 9:L 31:L 13:W 9. DE PAZ MOURIÑO, SERGIO S-12 26:W 24:W 2:L 8:W 4:W 12:L 10. DÍAZ BANGUESES, MARIO S-12 27:W 31:L 8:L 26:L 30:L 34:L 11. DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL S-12 28:W 33:L 20:L 30:W 12:L 19:L 12. DOMINGUEZ CARNERO, JAVIER S-12 29:W 1:L 25:W 31:D 11:W 9:W 13. FERNÁNDEZ BORREGO, CARLOS S-12 30:W 2:L 22:W 18:L 28:L 8:L 14. FERNÁNDEZ GARCIA, AITOR S-12 31:L 25:L 29:L 34:W 24:L 7:L 15. GARCÍA JAMARDO, HÉCTOR S-12 32:W 3:L 28:W 20:L 33:L 24:W 16. GARCÍA SEÑORÁNS, BRAIS S-12 33:L 27:L 34:W 23:W 19:W 28:L 17. GONZÁLVEZ BECERRA, PABLO S-12 34:W 4:L 23:W 32:L 6:L 30:W 18. IGLESIAS GARCIA, JORGE S-12 1:L 28:W 24:W 13:W 2:L 26:W 19. LORENZO DIEGUEZ, MANUEL S-12 2:L 30:W 26:W 5:L 16:L 11:W 20. MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS S-12 3:L 29:W 11:W 15:W 25:L 4:W 21. MEIZOSO REGUEIRA, TAMARA 4:L 32:L 30:L 28:L 7:L 23:L 22. MELÓN GÓMEZ, ADRIÁN S-12 5:L 34:W 13:L 29:D 23:W 32:L 23. NIETO DIZ, DANIEL S-12 6:W 5:L 17:L 16:L 22:L 21:W 24. OCAMPO RIVAS, JUAN RAMÓN S-12 7:W 9:L 18:L 6:L 14:W 15:L 25. PARDO GÓMEZ, JUAN CARLOS S-12 8:D 14:W 12:L 33:W 20:W 31:W 26. PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL S-12 9:L 7:W 19:L 10:W 29:W 18:L 27. PORTELA GONZALEZ, MARTA S-12 10:L 16:L 6:L 7:W 34:L 29:L 28. PRADO ACEBES, INÉS S-12 11:L 18:W 15:L 21:W 13:W 16:W 29. RIAL GARCÍA, ANTÓN S-12 12:L 20:L 14:W 22:D 26:L 27:W 30. RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ S-12 13:L 19:L 21:W 11:L 10:W 17:L 31. RODRIGUEZ REBOREDO, ANGEL S-12 14:W 10:W 4:L 12:D 8:W 25:L 32. RODRÍGUEZ VARELA, ENMA S-12 15:L 21:W 7:W 17:W 5:L 22:W 33. SIERRA CASTRO, BÁRBARA S-12 16:W 11:W 3:L 25:L 15:W 6:W 34. TORRADO BAÑOS, MARCOS S-12 17:L 22:L 16:L 14:L 27:W 10:W
Clasificación Final Alevín
Posto Nome Club Ptos. M-Buch. Buch. Progr. 1 PARDO GÓMEZ, JOSE RAMÓN FRANCISCANOS LUGO 5.5 16.5 24.5 20.0 2 ABAL CORES, LUCAS FONTECARMOA 5 17.0 25.5 19.5 3-5 ARELLANO PARDO, MARTÍN XADREZ OURENSE 4.5 16.0 23.5 17.5 PARDO GÓMEZ, JUAN CARLOS FRANCISCANOS LUGO 4.5 15.0 20.5 14.0 DOMINGUEZ CARNERO, JAVIER LUCENA 4.5 14.5 21.5 14.5 6-12 ALONSO MACÍAS, MARÍA KARPOV 4 14.5 22.0 16.0 DE PAZ MOURIÑO, SERGIO NARÓN 4 14.0 20.5 16.0 SIERRA CASTRO, BÁRBARA XADREZ PORTAS 4 13.5 21.0 14.0 IGLESIAS GARCIA, JORGE LUCENA 4 13.5 20.5 13.0 MARTÍNEZ JUSTO, JESÚS FONTECARMOA 4 13.0 20.5 13.0 RODRÍGUEZ VARELA, ENMA NARÓN 4 10.5 14.5 13.0 PRADO ACEBES, INÉS GRUPO BAZÁN 4 10.0 14.0 11.0 13-14 CARBALLO CANCELA, MANUEL KARPOV 3.5 12.5 18.0 13.0 RODRIGUEZ REBOREDO, ANGEL CLUBE XADREZ ALBATROS (A GARDA 3.5 12.0 17.5 14.5 15-21 GARCÍA JAMARDO, HÉCTOR XADREZ PORTAS 3 16.0 23.5 11.0 ABAL RODRIGUEZ, ANDREA FONTECARMOA 3 14.5 19.5 15.0 LORENZO DIEGUEZ, MANUEL LUCENA 3 12.0 18.5 10.0 PORTAS BETANZOS, EZEQUIEL FONTECARMOA 3 11.5 16.5 10.0 GARCÍA SEÑORÁNS, BRAIS XADREZ PORTAS 3 11.0 16.0 9.0 ANDION LINARES, MARTA FONTECARMOA 3 10.5 15.5 9.0 GONZÁLVEZ BECERRA, PABLO XADREZ PORTAS 3 10.0 16.0 11.0 22-23 MELÓN GÓMEZ, ADRIÁN CLUBE XADREZ SANXENXO 2.5 10.5 16.5 8.5 RIAL GARCÍA, ANTÓN CLUBE XADREZ SANXENXO 2.5 10.5 16.0 6.5 24-30 DIESTE PIÑEIRO, SAMUEL FONTECARMOA 2 15.0 21.5 9.0 FERNÁNDEZ BORREGO, CARLOS CIRCULO FERROLAN 2 14.0 20.5 10.0 OCAMPO RIVAS, JUAN RAMÓN XADREZ PORTAS 2 12.0 17.0 8.0 NIETO DIZ, DANIEL XADREZ PORTAS 2 11.5 15.5 7.0 RIVERA VALENZUELA, BEATRIZ FONTECARMOA 2 8.0 11.0 6.0 TORRADO BAÑOS, MARCOS FONTECARMOA 2 7.5 11.5 3.0 BLANCO SEIJAS, ANTIA FONTECARMOA 2 7.0 11.0 3.0 31-33 DÍAZ BANGUESES, MARIO CASA XUVENTUDE OURENSE 1 10.5 15.0 6.0 FERNÁNDEZ GARCIA, AITOR GRUPO BAZÁN 1 10.0 16.5 3.0 PORTELA GONZALEZ, MARTA KARPOV 1 9.5 13.5 3.0 34 MEIZOSO REGUEIRA, TAMARA CIRCULO FERROLANO 0 11.0 17.0 0.0
Listado Participantes Infantil
Nº Nome Elo Loc Club 1. BARRAL LIJÓ, JAVIER 1815 1677 EXP 2. MEDARDE SANTIAGO, LUIS 1802 1734 CDU SANTIAGO 3. GÓMEZ DIÉGUEZ, DAVID 1727 1548 XADREZ OURENSE 4. TOBA RODRÍGUEZ, FRANCISCO JAVIER 1711 1541 EX-ALCOHÓLICOS 5. BARRAL CASTRO, YAGO 1665 1500 KARPOV 6. CARREIRA CASAIS, ANXO 1661 1670 CDU SANTIAGO 7. BLÁZQUEZ CRIADO, SERGIO 1645 1470 XADREZ OURENSE 8. CRUZ GUERRA, SAMUEL 1618 1520 XADREZ OURENSE 9. PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL 1588 1656 EXP 10. SÁNCHEZ GABÍN, ARANZAZU 1560 1511 GRUPO BAZÁN 11. REY MALDE, HENRIQUE 1539 1487 CIRCULO FERROLAN 12. SABUZ FORNEIRO, MARTIN 1469 1466 XADREZ OURENSE 13. LOMBA BAZ, SERGIO 1463 1479 CLUBE XADREZ ALBATROS 14. RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, JAVIER 1452 LUCENA 15. GRANDE PALACIOS, FÁTIMA 1412 FONTECARMOA 16. VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS 1331 FONTECARMOA 17. ARAÚJO GONZÁLEZ, JAVIER LUCENA 18. BETANZOS JAMARDO, ADRIÁN FONTECARMOA 19. BLANCO SEIJAS, ADRIÁN FONTECARMOA 20. GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL FONTECARMOA 21. GARRIDO RODRÍGUEZ, RUBÉN VILA DE BOUZAS 22. GUILLEN HERRERO, ANGEL CIRCULO FERROLAN 23. LUAÑA LOUZAO, JACOBO FONTECARMOA 24. MARIÑO GONZÁLEZ, ALEJANDRO GRUPO BAZÁN 25. MARTINEZ SERNÁNDEZ, CÉSAR CDU SANTIAGO 26. MEIZOSO, TAMARA CIRCULO FERROLAN 27. MONTERO BEDOYA, JORGE GRUPO BAZÁN 28. NIETO DIZ, CAROLINA XADREZ PORTAS 29. NIETO LUNA, ALESSANDRO XADREZ PORTAS 30. RAÑO CONDE, CLARA FONTECARMOA
Táboa de Torneo Infantil
No Nome Feder Elo 1 2 3 4 5 6 1. BARRAL LIJÓ, JAVIER S-14 1815 15:W 8:L 21:W 10:W 5:L 9:L 2. MEDARDE SANTIAGO, LUIS S-14 1802 16:W 9:L 20:W 11:L 17:W 21:W 3. GÓMEZ DIÉGUEZ, DAVID S-14 1727 17:W 12:W 8:D 9:D 11:W 7:W 4. TOBA RODRÍGUEZ, FRANCISCO JAVIER S-14 1711 18:W 11:D 24:W 13:D 7:L 16:W 5. BARRAL CASTRO, YAGO S-14 1665 19:W 14:W 9:L 8:W 1:W 13:W 6. CARREIRA CASAIS, ANXO S-14 1661 20:W 13:L 22:W 14:D 24:W 8:D 7. BLÁZQUEZ CRIADO, SERGIO S-14 1645 21:W 30:W 13:L 16:W 4:W 3:L 8. CRUZ GUERRA, SAMUEL S-14 1618 22:W 1:W 3:D 5:L 14:W 6:D 9. PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL S-14 1588 23:W 2:W 5:W 3:D 13:L 1:W 10. SÁNCHEZ GABÍN, ARANZAZU S-14 1560 24:D 15:W 11:D 1:L 20:W 23:L 11. REY MALDE, HENRIQUE S-14 1539 25:W 4:D 10:D 2:W 3:L 14:L 12. SABUZ FORNEIRO, MARTIN S-14 1469 27:W 3:L 25:L 22:W 21:L 24:D 13. LOMBA BAZ, SERGIO S14 1463 28:W 6:W 7:W 4:D 9:W 5:L 14. RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, JAVIER S-14 29:W 5:L 30:W 6:D 8:L 11:W 15. GRANDE PALACIOS, FÁTIMA S-14 1:L 10:L 19:W 23:L 29:L 28:L 16. VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS S-14 2:L 23:W 29:W 7:L 25:W 4:L 17. ARAÚJO GONZÁLEZ, JAVIER S-14 3:L 24:L 27:W 28:W 2:L 29:W 18. BETANZOS JAMARDO, ADRIÁN S-14 4:L 25:L 23:L 19:L :W 30:L 19. BLANCO SEIJAS, ADRIÁN S-14 5:L 22:L 15:L 18:W 28:W 25:L 20. GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL S-14 6:L 28:W 2:L 29:W 10:L 27:L 21. GARRIDO RODRÍGUEZ, RUBÉN S-14 7:L 27:W 1:L 30:W 12:W 2:L 22. GUILLEN HERRERO, ANGEL S-14 8:L 19:W 6:L 12:L 23:L :W 23. LUAÑA LOUZAO, JACOBO S-14 9:L 16:L 18:W 15:W 22:W 10:W 24. MARIÑO GONZÁLEZ, ALEJANDRO S-14 10:D 17:W 4:L 25:W 6:L 12:D 25. MARTINEZ SERNÁNDEZ, CÉSAR S-14 11:L 18:W 12:W 24:L 16:L 19:W 26. MEIZOSO, TAMARA S-12 : : : : : : 27. MONTERO BEDOYA, JORGE S-14 12:L 21:L 17:L :W 30:W 20:W 28. NIETO DIZ, CAROLINA S-14 13:L 20:L :W 17:L 19:L 15:W 29. NIETO LUNA, ALESSANDRO S-14 14:L :W 16:L 20:L 15:W 17:L 30. RAÑO CONDE, CLARA S-14 :W 7:L 14:L 21:L 27:L 18:W
Clasificación Final Infantil
Posto Nome Club Ptos. M-Buch. Buch. Progr. 1-2 BARRAL CASTRO, YAGO KARPOV 5 15.0 21.5 17.0 GÓMEZ DIÉGUEZ, DAVID XADREZ OURENSE 5 14.0 21.0 17.5 3-4 PALACIOS GONZÁLEZ, MIGUEL EXP 4.5 17.5 25.5 17.5 LOMBA BAZ, SERGIO CLUBE XADREZ ALBATROS 4.5 16.5 23.0 18.5 5-10 CRUZ GUERRA, SAMUEL XADREZ OURENSE 4 15.5 22.0 15.5 BLÁZQUEZ CRIADO, SERGIO XADREZ OURENSE 4 14.5 21.0 16.0 TOBA RODRÍGUEZ, FRANCISCO JAVIER EX-ALCOHÓLICOS 4 13.0 18.0 15.0 CARREIRA CASAIS, ANXO CDU SANTIAGO 4 12.5 18.5 14.0 MEDARDE SANTIAGO, LUIS CDU SANTIAGO 4 12.0 18.5 13.0 LUAÑA LOUZAO, JACOBO FONTECARMOA 4 8.5 13.5 10.0 11 RODRÍGUEZ DOMÍNGUEZ, JAVIER LUCENA 3.5 12.5 19.0 12.5 12-20 VARELA FERNÁNDEZ, ANDRÉS FONTECARMOA 3 15.0 20.5 11.0 REY MALDE, HENRIQUE CIRCULO FERROLAN 3 14.5 22.5 13.5 BARRAL LIJÓ, JAVIER EXP 3 14.5 20.5 13.0 MARIÑO GONZÁLEZ, ALEJANDRO GRUPO BAZÁN 3 13.0 19.5 11.5 GARRIDO RODRÍGUEZ, RUBÉN VILA DE BOUZAS 3 12.0 17.5 10.0 ARAÚJO GONZÁLEZ, JAVIER LUCENA 3 11.0 17.5 8.0 SÁNCHEZ GABÍN, ARANZAZU GRUPO BAZÁN 3 11.0 16.0 12.0 MONTERO BEDOYA, JORGE GRUPO BAZÁN 3 10.5 15.0 6.0 MARTINEZ SERNÁNDEZ, CÉSAR CDU SANTIAGO 3 10.5 14.0 10.0 21 SABUZ FORNEIRO, MARTIN XADREZ OURENSE 2.5 11.5 18.0 9.5 22-27 GUILLEN HERRERO, ANGEL CIRCULO FERROLAN 2 13.5 19.5 6.0 RAÑO CONDE, CLARA FONTECARMOA 2 12.0 16.5 7.0 GARCÍA RODRÍGUEZ, MANUEL FONTECARMOA 2 11.0 16.5 8.0 NIETO LUNA, ALESSANDRO XADREZ PORTAS 2 11.0 15.5 7.0 NIETO DIZ, CAROLINA XADREZ PORTAS 2 10.0 15.5 5.0 BLANCO SEIJAS, ADRIÁN FONTECARMOA 2 7.0 12.5 5.0 28-29 BETANZOS JAMARDO, ADRIÁN FONTECARMOA 1 12.0 17.5 2.0 GRANDE PALACIOS, FÁTIMA FONTECARMOA 1 9.5 15.0 4.0 30 MEIZOSO, TAMARA CIRCULO FERROLAN 0 0.0 0.0 0.0
Listado Participantes Cadete
No Nome Elo Loc Club 1. VILA GONZÁLEZ, DANIEL 2039 1991 UNIVERSIDADE DE VIGO 2. ALONSO MACÍAS, VÍCTOR 1977 1810 KARPOV 3. PORTELA GONZALEZ, ADRIAN 1858 1796 KARPOV 4. MARTÍNEZ VECILLAS, JAVIER 1849 1707 XADREZ OURENSE 5. GALLEGO MARTÍN, MIGUEL 1848 1754 VILA DE BOUZAS 6. ALONSO CAAMAÑO, RUBÉN 1832 1691 UNIVERSIDADE VIGO 7. LÓPEZ GRAÑA, CARMEN 1745 1696 CIRCULO FERROLANO 8. ROCA RIVERA, ALEJANDRO 1723 1518 NARÓN 9. CASCALLAR TABOADA, DIEGO 1650 1599 FONTECARMOA 10. AGUIRRE ALVAREZ, MARINA 1645 1560 UNIVERSIDADE VIGO 11. RODRÍGUEZ VARELA, RUBÉN 1598 1414 NARÓN 12. ABAL CORES, CHRISTIAN 1539 1459 FONTECARMOA 13. ROMA BARGE, LUIS 1493 XADREZ OURENSE 14. MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN 1357 FONTECARMOA 15. RODRIGUEZ REBOREDO, SARA 1344 CLUBE XADREZ ALBATROS 16. PAZ PÉREZ, SANTIAGO 1340 NARÓN 17. ABEAL ADHAM, ADRIAN CIRCULO FERROLANO 18. ANSEDE TABOADA, ADRIÁN GRUPO BAZÁN 19. BERRIDI SOLLA, FÉLIX FONTECARMOA 20. BRUN CASCALLAR, LUCÍA FONTECARMOA 21. GARCÍA PAZ, MARTÍN FONTECARMOA 22. OTERO PÉREZ, JAVIER FONTECARMOA 23. RIVERA COUCE, ADAY GRUPO BAZÁN
Táboa de Torneo Cadete
No Nome Feder Elo 1 2 3 4 5 6 1. VILA GONZÁLEZ, DANIEL S-16 2039 12:W 8:L 14:W 3:D 7:W 9:W 2. ALONSO MACÍAS, VÍCTOR S-16 1977 13:W 7:W 5:L 22:W 9:L 15:W 3. PORTELA GONZALEZ, ADRIAN 1858 14:W 10:W 8:D 1:D 11:W 5:D 4. MARTÍNEZ VECILLAS, JAVIER S-16 1849 15:W 9:W 11:L 13:W 5:L 7:D 5. GALLEGO MARTÍN, MIGUEL S-16 1848 16:W 23:W 2:W 11:W 4:W 3:D 6. ALONSO CAAMAÑO, RUBÉN S-16 1832 17:W 11:L 13:L 16:W 8:W 23:W 7. LÓPEZ GRAÑA, CARMEN S-16 1745 18:W 2:L 16:W 8:W 1:L 4:D 8. ROCA RIVERA, ALEJANDRO S-16 1723 19:W 1:W 3:D 7:L 6:L 14:W 9. CASCALLAR TABOADA, DIEGO S-16 1650 20:W 4:L 23:W 10:W 2:W 1:L 10. AGUIRRE ALVAREZ, MARINA S-16 1645 21:W 3:L 15:W 9:L 22:W 11:W 11. RODRÍGUEZ VARELA, RUBÉN S-16 1598 22:W 6:W 4:W 5:L 3:L 10:L 12. ABAL CORES, CHRISTIAN S-16 1539 1:L 17:W 22:L 18:W 15:L 13:L 13. ROMA BARGE, LUIS S-16 2:L 18:W 6:W 4:L 23:L 12:W 14. MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN S-16 3:L 19:W 1:L 20:W 16:D 8:L 15. RODRIGUEZ REBOREDO, SARA S-16 4:L 20:W 10:L 21:W 12:W 2:L 16. PAZ PÉREZ, SANTIAGO S-16 5:L 21:W 7:L 6:L 14:D 18:W 17. ABEAL ADHAM, ADRIAN S-16 6:L 12:L 20:L 23:L :W 21:L 18. ANSEDE TABOADA, ADRIÁN S-16 7:L 13:L 19:W 12:L 21:L 16:L 19. BERRIDI SOLLA, FÉLIX S-16 8:L 14:L 18:L :W 20:W 22:W 20. BRUN CASCALLAR, LUCÍA S-16 9:L 15:L 17:W 14:L 19:L :W 21. GARCÍA PAZ, MARTÍN S-16 10:L 16:L :W 15:L 18:W 17:W 22. OTERO PÉREZ, JAVIER S-16 11:L :W 12:W 2:L 10:L 19:L 23. RIVERA COUCE, ADAY S-16 :W 5:L 9:L 17:W 13:W 6:L
Clasificación Final Cadete
Posto Nome Club Ptos. M-Buch. Buch. Progr. 1 GALLEGO MARTÍN, MIGUEL VILA DE BOUZAS 5.5 13.0 20.0 20.5 2-3 PORTELA GONZALEZ, ADRIAN KARPOV 4.5 15.0 23.0 17.0 VILA GONZÁLEZ, DANIEL UNIVERSIDADE DE VIGO 4.5 13.5 20.0 14.5 4-7 CASCALLAR TABOADA, DIEGO FONTECARMOA 4 14.0 20.0 15.0 ALONSO MACÍAS, VÍCTOR KARPOV 4 13.5 20.5 15.0 AGUIRRE ALVAREZ, MARINA UNIVERSIDADE VIGO 4 12.5 18.5 13.0 ALONSO CAAMAÑO, RUBÉN UNIVERSIDADE VIGO 4 11.0 15.0 12.0 8-10 ROCA RIVERA, ALEJANDRO NARÓN 3.5 14.5 21.5 14.0 MARTÍNEZ VECILLAS, JAVIER XADREZ OURENSE 3.5 13.5 22.0 14.5 LÓPEZ GRAÑA, CARMEN CIRCULO FERROLANO 3.5 13.5 19.0 13.5 11-16 RODRÍGUEZ VARELA, RUBÉN NARÓN 3 16.0 23.0 15.0 RIVERA COUCE, ADAY GRUPO BAZÁN 3 14.0 20.0 11.0 RODRIGUEZ REBOREDO, SARA CLUBE XADREZ ALBATROS 3 12.0 17.5 10.0 ROMA BARGE, LUIS XADREZ OURENSE 3 12.0 17.0 10.0 GARCÍA PAZ, MARTÍN FONTECARMOA 3 9.5 14.0 7.0 BERRIDI SOLLA, FÉLIX FONTECARMOA 3 8.5 13.0 6.0 17-18 MONTÁNS LÓPEZ, ADRIÁN FONTECARMOA 2.5 13.0 19.0 9.0 PAZ PÉREZ, SANTIAGO NARÓN 2.5 12.5 19.0 7.0 19-21 OTERO PÉREZ, JAVIER FONTECARMOA 2 12.5 18.5 9.0 BRUN CASCALLAR, LUCÍA FONTECARMOA 2 11.0 15.5 5.0 ABAL CORES, CHRISTIAN FONTECARMOA 2 8.5 13.5 8.0 22-23 ANSEDE TABOADA, ADRIÁN GRUPO BAZÁN 1 10.5 16.0 4.0 ABEAL ADHAM, ADRIAN CIRCULO FERROLANO 1 10.0 15.5 2.0
Organizan:
Ilustrisimo Concello de Vilanova de Arousa