Galicia/Galiza
Galicia

IV Aberto Concello de Vilanova

Vilanova de Arousa - Pontevedra

Pavillón Polideportivo de Vilanova de Arousa

Sábado 11 de setembro de 2010 | Bases | Galería Fotos

VALEDOIRO PARA O V CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2010

Informa: Anxo Vilas Club Xadrez Fontecarmoa Web

Final:

Clasificación Final Sub 8 - Promesas

Foto

Pos. S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 18 MENDEZ RIAL, Jorge   GAL Club Xadrez Rianxo 7 28½ 31½ 28 27   25   22   18   13    7
2 15 LORENZO VAZQUEZ, Alex   GAL Club De Ajedrez Lucena 29½ 32 21 20   18   16   13½  10    5½
3 2 BAYON ROLO, Miguel Angel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 29½ 31½ 20 19   18   16   13½  10    5½
4 23 PORTELA PELETEIRO, Pablo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 5 26½ 29½ 19 19   18   16   13    9    5
5 22 PENA VARELA, Martin   GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 5 25½ 28 23 22   20   17   14   10    5
6 28 VICTORERO DOMINGUEZ, Oscar   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 25 27½ 18 17   16   14   11½   8    4½
7 6 GARCIA ALVAREZ, Paula F GAL Club Kárpov-Pontevedra 22½ 24 16 16   15   13   10½   8    4½
8 27 SEOANE CASTILLA, David   GAL Círculo Ferrolano 4 28 30½ 22 21   19   16   12    8    4
9 20 OLIVEIRA, Maria Alice Ramos Ma F POR NXVSC - Didáxis 4 26½ 27½ 20 19   17   14   11    8    4
10 9 GONZALEZ IRALA, Jose Carlos   GAL Casa Da Xuventude 4 25½ 28 18 17   15   13   10    7    4
11 14 LOPEZ GONZALEZ, Alfonso   GAL Círculo Ferrolano 4 24 25½ 14 14   14   13   11    8    4
12 7 GERPE VILAS, Xurxo   GAL Casa Da Xuventude 4 23 25 17 16   14   12   10    7    4
13 11 GONZALEZ PEREZ, Carlos   GAL Club De Ajedrez Lucena 22 24½ 13½ 12½  11½  10½   8½   6    3½
14 24 RECUNA ARANDA, Xoan   GAL Xadrez Alexandre Boveda 19½ 20½ 14½ 13½  12½  10½   8½   6    3½
15 4 CORES VILLANUEVA, Borja   GAL Cultural Deportiva Portas 3 24½ 26 11 11   10    9    8    6    3
16 26 RODRIGUEZ FERREIROS, Angela F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 23 24 16 15   14   12    9    6    3
17 8 GOMEZ CARREÑO, Martin   GAL Club Carmelitas Vedruna 3 21½ 24 11 11   10    9    8    6    3
18 5 DURAN OTERO, Anxo   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 21 22½ 13 12   11   10    8    6    3
19 25 RODRIGUEZ FERREIROS, Andres   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 20 21 11 11   10    9    7    5    3
20 1 ABOAL SACRISTAN, Alexandre   GAL Club Kárpov-Pontevedra 3 19½ 21 9 9    8    7    6    5    3
21 21 OLIVEIRA, Maria Elisa Ramos Ma F POR NXVSC - Didáxis 3 17½ 18½ 10 10   10    9    8    6    3
22 16 MAQUIEIRA VIDAL, Diego   GAL Escola Xadrez Pontevedra 2 19½ 21 9 9    9    8    6    4    2
23 19 MILLAN PEREZ, Antia F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 17½ 18½ 5 5    5    5    5    4    2
24 3 CHARLIN FARIÑA, Alba F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 1 16 17½ 7 6    5    4    3    2    1
25 17 MARTINEZ DOLDAN, Eva F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 1 12 13 4 4    4    4    3    2    1
26 10 GONZALEZ MAGARIÑOS, Daniel   GAL Cultural Deportiva Portas 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  12 HIDALGO MERA, Brais   GAL Xadrez Alexandre Boveda 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  13 HIDALGO MERA, Iago   GAL Xadrez Alexandre Boveda 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0

Clasificación Final. Sub 10 Benxamíns

Foto

Pos. S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 21 VIDAL FERNANDEZ, Pablo   GAL Club De Ajedrez Lucena 28 31 27½ 26½  24½  21½  17½  12½   6½
2 1 ROMA BARGE, Gabriel   GAL Xadrez Ourense 6 28½ 31 25 24   22   19   15   11    6
3 14 PUGA SANCHEZ, Miguel   GAL Casa Da Xuventude 28½ 30½ 22½ 21½  19½  17½  14½  10½   5½
4 15 REPRESA PEREZ, Mireya F GAL Club De Xadrez Laroca 5 27 29½ 22 21   19   16   13    9    5
5 6 GERPE VILAS, Brais   GAL Casa Da Xuventude 27 30 18½ 17½  16½  14½  11½   8    4½
6 8 LOPEZ CARBALLAL, Sergio   GAL Club Kárpov-Pontevedra 27 28½ 18½ 17½  16½  14½  11½   8    4½
7 5 FERREIRO SOLLA, Pablo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 29 30½ 17 16   15   13   11    8    4
8 7 IGLESIAS FEIJOO, Alberto   GAL Casa Da Xuventude 4 26 28½ 19 18   16   14   11    8    4
9 23 VIEITES PEREZ, Pedro   GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 4 23½ 26 16 15   14   13   11    8    4
10 18 SEGURA SANTOS, Jorge   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 21½ 23 14 14   13   12   10    7    4
11 19 TORRES ALFONSIN, Brais   GAL Cultural Deportiva Portas 4 19 21½ 14 14   13   12   10    7    4
12 13 PAZ PRIETO, Hugo   GAL Círculo Ferrolano 4 19 19½ 14 14   13   11    9    7    4
13 17 RODRIGUEZ SANCHEZ DE TOCA, Mari   GAL Círculo Ferrolano 22½ 24 13½ 13½  12½  11    9½   7    3½
14 9 MARTINEZ DOLDAN, Jaime   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 24 24½ 14 13   12   10    8    6    3
15 11 MARTINEZ PEÑA, Raul   GAL Casa Da Xuventude 3 23½ 25 15 14   12   10    8    6    3
16 10 MARTINEZ JUSTO, Sofia F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 21 21½ 10 10   10    9    7    5    3
17 4 DUARTE BLANCO, Christian   GAL Cultural Deportiva Portas 3 20½ 22 9 9    9    8    7    5    3
18 12 OTERO EIRAS, Ruben   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 20½ 21 6 6    6    6    6    5    3
19 2 ALVAREZ FERNANDEZ, Mario   GAL Casa Da Xuventude 23 25 13½ 12½  11½  10    7½   5    2½
20 22 VIDAL GARCIA, Anxo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 2 18½ 20 8 8    7    6    5    4    2
21 3 BOULLOSA PEREZ, Sandra F GAL Club Kárpov-Pontevedra 2 18½ 19 9 9    8    7    6    4    2
22 16 RICO PEREZ, Jose Miguel   GAL Círculo Ferrolano 2 15½ 16 5 5    5    5    4    3    2
23 20 TRABAZO TRABAZO, Andrea F GAL Club Kárpov-Pontevedra 1 15½ 16 5 5    5    4    3    2    1

Clasificación Final Sub 12 Alevíns

Foto

Pos. S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 6 GOMEZ DIEGUEZ, Adrian   GAL Xadrez Ourense 29 31½ 27 26   24   21   17   12    6½
2 4 SALAS FERNANDEZ, Antonio   GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 6 30½ 33½ 25½ 24½  22½  19½  15½  11    6
3 2 PORTELA PELETEIRO, Alberto   GAL Escola Xadrez Pontevedra 29 32 22½ 21½  19½  16½  13½  10    5½
4 5 PICOS MAIZTEGUI, Miguel   GAL Círculo Ferrolano 5 32 35 24 23   21   18   14   10    5
5 32 LOPEZ CARBALLAL, Alonso   GAL Club Kárpov-Pontevedra 5 27 29½ 20 19   17   15   12    9    5
6 7 RODRIGUEZ SIGLER, Alexandre   GAL Escola Ferrola 5 26½ 27 22 21   19   17   14   10    5
7 11 DE SANTIAGO RODRIGUEZ, Jorge   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 25½ 28 19 18   16   14   12    9    5
8 9 DOMINGUEZ FERNANDEZ, Angel   GAL Casa Da Xuventude 5 25½ 27 21½ 20½  18½  16   13    9    5
9 30 LEIRO VIDAL, Leonardo   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 5 25½ 27 19 18   17   15   12    9    5
10 38 RECUNA ARANDA, Miguel   GAL Xadrez Alexandre Boveda 27½ 29½ 22 21   19   16   13    9    4½
11 8 LOMBA GONZALEZ, Daniel   GAL A.C.D. Albatros 25½ 26 19 19   18   16   13    9    4½
12 3 BAYON ROLO, Juan Andres   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 24½ 26 19½ 18½  16½  14   11½   8    4½
13 26 GONZALEZ LOPEZ, Manuel   GAL Escola Ferrola 4 25 27½ 14 14   13   11    9    7    4
14 41 SABUZ FORNEIRO, Andrea F GAL Club Carmelitas Vedruna 4 24½ 27½ 19 18   17   15   12    8    4
15 27 GONZALEZ PEREZ, Jose Ramon   GAL Club De Ajedrez Lucena 4 24½ 27 13 13   13   12   10    7    4
16 23 GARCIA ALVAREZ, Alejandro   GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 23 26 17 17   16   14   11    8    4
17 24 GARCIA SOBRINO, David   GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 23 25½ 16 16   15   13   10    7    4
18 14 BUGLIOT MATEO, Diego   GAL Escola Xadrez Sigrás 4 22½ 25 16 15   14   13   11    8    4
19 10 REBOREDA GARCIA, Daniel   GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 22 23½ 12 12   11   10    9    7    4
20 13 BUA SOMOZA, David   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 18 18½ 13 13   12   11    9    7    4
21 1 RODRIGUEZ DOMINGUEZ, Miguel   GAL Escola Xadrez Pontevedra 27 29½ 17 16   14   12    9½   7    3½
22 19 DOMINGUEZ VIZOSO, Daniel   GAL Eumes De Xadrez Torreón 18½ 20 11 11   10    9    8    6    3½
23 45 VICTORERO DOMINGUEZ, Alejandro   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 24½ 27 15 14   13   11    9    6    3
24 21 DOVAL VILLCA, Sofia F GAL CEIP Viñagrande-Deiro 3 24½ 26 13 12   11   10    8    6    3
25 35 PADILLA PICUASI, Inti Edison   GAL Cultural Deportiva Portas 3 22½ 24 14 13   12   11    9    6    3
26 20 DORADO MEIJIDE, Andrea F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 22 23½ 14 13   12   10    8    5½   3
27 15 CALVO CENDAN, Xabier   GAL Eumes De Xadrez Torreón 3 21½ 24 13½ 12½  11½   9½   7½   5½   3
28 33 LOUREIRO GARCIA, Esteban   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 21 21½ 7 7    7    7    6    5    3
29 12 BETANZOS JAMARDO, Miriam F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 20½ 22 12 11   10    9    7    5    3
30 37 PINTOS BELOSO, Cristina F GAL Escola Xadrez Pontevedra 3 19 20½ 9 9    9    8    7    5    3
31 42 SANTOS GARCIA, Mario   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 18½ 20 14 14   13   11    9    6    3
32 17 DEVESA MELON, Daniel   GAL Ajedrez Acd Sanxenxo 3 18½ 20 12 11   10    9    7    5    3
33 36 PAZOS PORTA, Daniel   GAL Escola Ferrola 3 17½ 18 10 10   10    9    8    6    3
34 28 GRANDE PALACIOS, Ana F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 24 26 12½ 12½  11½   9½   7½   5    2½
35 18 DIZ BARREIRO, Javier   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 19½ 21 11 10    9    8    6    4    2
36 29 GRAÑA CHAO, Veronica F GAL Escola Xadrez Pontevedra 2 19 20½ 6 6    6    6    5    4    2
37 31 LOJO SANTORUM, Sara F GAL CEIP Viñagrande-Deiro 2 18½ 20 6 6    6    5    4    3    2
38 25 GARCIA VIÑAS, Iria F GAL CEIP Viñagrande-Deiro 2 16 17½ 5 5    5    5    5    4    2
39 16 CASAL BARREIRO, Alejandro   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 15½ 17 5 5    5    5    5    4    2
40 43 SILVA RODRIGUEZ, Enrique   GAL Casa Da Xuventude 2 12½ 13 7 7    6    5    4    3    2
41 22 FILGUEIRA TRABAZO, Pablo   GAL Club Kárpov-Pontevedra 1 20½ 21 7 6    5    4    3    2    1
42 34 MILLAN PEREZ, Juan Luis   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  39 REY COSTELA, Miguel   GAL Casa Da Xuventude 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  40 RODRIGUEZ VAZQUEZ, Matias   GAL CEIP Viñagrande-Deiro 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  44 VAZQUEZ PEREZ, Paula F GAL CEIP Viñagrande-Deiro 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0

Clasificación Final Sub 14 Infantís

Foto

Pos. S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 4 ABAL CORES, Lucas   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 6 29 31 27 26   24   21   17   12    6
2 1 IGLESIAS GARCIA, Jorge   GAL Club De Ajedrez Lucena 26 29 21 20   18   16   13½  10    5½
3 7 DOMINGUEZ CARNERO, Javier   GAL Club De Ajedrez Lucena 26 28 21½ 20½  18½  16   13½  10    5½
4 2 ARELLANO PARDO, Martin   GAL Xadrez Ourense 5 26½ 29 20½ 19½  17½  15   12    9    5
5 11 CARBALLO CANCELA, Manuel   GAL Club Kárpov-Pontevedra 5 22 22½ 19 18   17   15   12    9    5
6 5 PRADO ACEBO, Ines F GAL Escola Ferrola 4 27½ 31 19 18   17   15   12    8    4
7 10 GONZALEZ REGUEIRO, Rodrigo   GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 26½ 27 19 18   17   15   12    8    4
8 3 SEGURA SANTOS, Luis   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 25½ 28½ 20 19   17   14   11    8    4
9 12 LORENZO DIEGUEZ, Manuel   GAL Club De Ajedrez Lucena 4 24 27 15 14   13   12   10    7    4
10 8 VAZQUEZ GOMEZ, David   GAL Xadrez Ourense 4 23 25 16 15   14   12    9½   7    4
11 19 GONZALVEZ BECERRA, Pablo   GAL Cultural Deportiva Portas 4 22 24½ 16 15   13   11    9    7    4
12 6 ALONSO MACIAS, Maria F GAL Escola Xadrez Pontevedra 4 21 21½ 14 14   13   12   10    7    4
13 14 DIESTE PIÑEIRO, Samuel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 20½ 22½ 13 13   12   10    8    6    3½
14 13 MARTINEZ JUSTO, Jesus   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 24 26 14 14   13   11    8½   6    3
15 26 YEBRA-PIMENTEL BREA, Carlos   GAL Manuel Peleteiro 3 23 25 16 15   13   11    9    6    3
16 23 PORTAS BETANZOS, Ezequiel   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 3 21 23½ 12 12   12   11    9    6    3
17 9 SIERRA CASTRO, Barbara F GAL Cultural Deportiva Portas 3 20½ 22½ 12½ 11½  10½   9½   7½   5½   3
18 16 PADILLA PICUASI, Sandro Cesar   GAL Cultural Deportiva Portas 3 20 20½ 11 11   10    9    8    6    3
19 15 GARCIA JAMARDO, Hector   GAL Cultural Deportiva Portas 3 19 21 9 9    9    8    7    5    3
20 17 ALVAREZ DOMINGUEZ, Lua F GAL Club De Xadrez Laroca 20½ 22½ 9 9    9    8    6½   5    2½
21 20 MAQUIEIRA VIDAL, Alvaro   GAL Escola Xadrez Pontevedra 18 18½ 6 6    6    6    5½   4    2½
22 21 OCAMPO RIVAS, Juan Ramon   GAL Cultural Deportiva Portas 16½ 17 6½   6½   6½   5½   4½   2½
23 24 TORRADO BAÑOS, Marcos   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 1 20 20½ 6 6    5    4    3    2    1
24 18 ANDION LIÑARES, Marta F GAL Club Xadrez Fontecarmoa 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  22 PEREZ REVENGA, Victor   GAL Escola Xadrez Pontevedra 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0
  25 VAZQUEZ MILLAN, Antonio   GAL Cultural Deportiva Portas 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0

Clasificación Final Sub 16 Cadetes

Foto

Pos. S/Nº. Xogador S. FED Club Pts BUC BUC Prog Prog-1
1 2 MEDARDE SANTIAGO, Luis Marco   GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 25 28 26½ 25½  23½  20½  16½  12    6½
2 8 SUAREZ GOMEZ, Julio   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 5 28 29½ 21 20   18   16   13    9    5
3 10 LOMBA GONZALEZ, Sergio   GAL A.C.D. Albatros 5 21 22½ 18 17   16   14   12    9    5
4 5 REY MALDE, Henrique   GAL Círculo Ferrolano 29½ 33 20½ 19½  17½  14½  11½   8    4½
5 3 ALVAREZ DOMINGUEZ, Breixo   GAL Club De Xadrez Laroca 27½ 31 18½ 17½  16½  15   12½   9    4½
6 4 CRUZ GUERRA, Samuel   GAL Xadrez Ourense 23½ 25 18½ 18½  17½  15½  12½   9    4½
7 1 GOMEZ DIEGUEZ, David   GAL Xadrez Ourense 22½ 25 17 16   14½  13   10½   8    4½
8 11 BARRAL CASTRO, Yago   GAL Club Kárpov-Pontevedra 4 26½ 27 18 17   15   13   11    8    4
9 9 VARELA FERNANDEZ, Andres   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 4 24 25½ 16 15   14   12   10    7    4
10 16 PORTO FUENTES, Oscar   GAL Manuel Peleteiro 4 22½ 24 16 16   15   13   10    7    4
11 14 RODRIGUEZ ALLERES, Samuel   GAL Club De Ajedrez Lucena 4 21½ 23 12 12   11   10    9    7    4
12 6 CARREIRA CASAIS, Anxo   GAL Vicerreitoria Cultura U.S.C. 27½ 30½ 17½ 16½  15½  13½  10½   7    3½
13 12 RODRIGUEZ DOMINGUEZ, Javier   GAL Club De Ajedrez Lucena 22½ 23 14½ 14½  13½  11½   9½   7    3½
14 7 SANCHEZ GABIN, Aranzazu F GAL Ajedrez Grupo Bazán 21½ 23 16 15   13½  11½   9½   7    3½
15 15 SABUZ FORNEIRO, Martin   GAL Xadrez Ourense 3 24 25½ 12 11   10    9    7    5    3
16 13 CEA MILLAN, Jesus   GAL Manuel Peleteiro 3 22½ 24 11 11   10    9    7    5    3
17 20 NIETO LUNA, Alessandro   GAL Cultural Deportiva Portas 3 18 18½ 11 11   11   10    8    6    3
18 21 SOUTO BAUTISTA, Ivan   GAL E.M. Ajedrez Puenteareas 2 20½ 21 7 7    7    6    5    4    2
19 19 BETANZOS JAMARDO, Adrian   GAL Club Xadrez Fontecarmoa 2 19½ 20 7 7    7    7    6    4    2
20 18 MARTINEZ SERNANDEZ, Cesar   GAL Manuel Peleteiro 2 19½ 20 4 4    4    4    4    3    2
21 22 VARELA PETEIRA, David   GAL Eumes De Xadrez Torreón 1 15 15½ 6 6    5    4    3    2    1
22 17 LEIRO POZA, Aitor   GAL CCD Sanxenxo 0 21 24½ 0 0    0    0    0    0    0

Organizan:

Logos Web

 

TablaDeFlandes