X Torneo Festas do Carme e a Fraga
Locais LAR Endesa. No Poboado das Veigas (a carón do campo de fútbol). As Pontes
Domingo 12 de xullo de 2009 | Bases
Informa: Jesús Caaveiro
Club de Xadrez As Pontes
Final:
Premiados
Listado de Participantes:
Nº Nome Feder Rtg Loc Club 1. Casares Cabanas, Carlos Abs 2188 2155 Círculo de Las Artes (Lugo) 2. Abuín Boullón, M. Angel Abs 2113 2119 Rianxo 3. López López, Alfredo Abs 2075 2063 Recatelo-Open Pool (Lugo) 4. Arias Rodríguez, Manuel Ramón Abs 2059 2061 Ex-alcoholicos (A Coruña) 5. Fernández López, Miguel Ángel Abs 2047 1988 Recatelo 6. Penalonga Sweers, Ángel Abs 2024 2049 Recatelo-Open Pool 7. Florez Rodríguez, Diego Abs 1983 1972 Círculo de Las Artes (Lugo) 8. González Escourido, Emilio Abs 1884 1866 Xadrez Viveiro 9. Rey Fariña, Ángel Abs 1850 1820 Ex-alcohólicos (A Coruña) 10. Caaveiro Prieto, Jesús Abs 1840 1770 Xadrez As Pontes 11. Sánchez López, Borja Abs 1828 1723 Círculo de Las Artes (Lugo) 12. Figueiras Arias, Daniel Abs 1722 1672 Ex-alcoholicos (A Coruña) 13. Leal Valdés, Francisco José Abs 1703 1738 Ex-alcohólicos (A Coruña) 14. Mendoza Verdes, Miguel Abs 1699 1608 Ex-alcohólicos (A Coruña) 15. Chao Franco, José Manuel Abs 1684 1724 Xadrez Viveiro 16. Chao Vale, Fernando Inf 1562 1566 Xadrez Viveiro 17. Martínez Insua, Adrián Abs 1486 1502 Nuevo Club (Ortigueira) 18. Hevia Sieira, Alberto Abs 1880 Rianxo 19. Gandoy Martínez, Pablo Abs 1771 Círculo de Las Artes (Lugo) 20. Martínez Dourado, Daniel Abs 1756 Rianxo 21. Doval López, José Antonio Abs 1696 Recatelo-Open Pool (Lugo) 22. Mondelo Fidalgo, Antonio Abs 1610 Ex-alcohólicos (A Coruña) 23. Novo Pérez, J. Javier Abs 1592 Ass Pontes 24. Camarero Albandoz, Alfonso Abs 1577 SAFA (A Coruña) 25. Pousada Estevez, Daniel Abs 1449 Ex-alcohólicos (A Coruña) 26. Santomé Rodríguez-Salas, Luis Manuel Abs 1415 Nuevo Club (Ortigueira) 27. Pousada García, Noé Cad 1407 Ex-alcohólicos (A Coruña) 28. Caaveiro Fraga, Simón Juv 1354 Xadrez As Pontes 29. Alves Rodríguez, Jorge Abs Recatelo-Open Pool (Lugo) 30. Fontela Pereira, Diego Abs Recatelo-Open Pool (Lugo) 31. Franco Jiménez, Rodrigo Inf Escola Luguesa de Xadrez 32. Franco Manso, Francisco José Abs EScola Luguesa de Xadrez 33. Peckens Lorenzo, Guillermo Abs Nuevo Club (Ortigueira) 34. Penalonga Arribas, Irene Inf Recatelo-Open Pool (Lugo) 35. Penalonga Arribas, Yago Inf Recatelo-Open Pool (Lugo) 36. Pérez Mosquera, Adrián Juv Rianxo 37. Rodríguez Rodríguez, Fernando Cad Xadrez Viveiro 38. Rosanes Nisiama, Yoshihiro Inf Viveiro 39. Siso Lale, Juan Carlos Abs Ex-alcohólicos (A Coruña) 40. Tojeiro García, Rocío Abs Xadrez As Pontes
Clasificación Final:
Posto Nome Feder Rtg Loc Puntos Buch.-M Progr. Buch. Victorias 1 Abuín Boullón, M. Angel Abs 2113 2119 6.5 23.5 27.0 32.5 6 2 Casares Cabanas, Carlos Abs 2188 2155 6 23.5 25.0 34.0 6 3 Florez Rodríguez, Diego Abs 1983 1972 5.5 21.5 21.0 31.5 5 4 Fernández López, Miguel Ángel Abs 2047 1988 5 23.5 23.0 33.0 5 5 Doval López, José Antonio Abs 1696 5 20.5 19.0 28.5 5 6 Martínez Dourado, Daniel Abs 1756 5 19.5 19.0 27.5 5 7 Arias Rodríguez, Manuel Ramón Abs 2059 2061 4.5 23.5 22.0 33.0 4 8 Caaveiro Prieto, Jesús Abs 1840 1770 4.5 20.5 19.0 29.0 4 9 Gandoy Martínez, Pablo Abs 1771 4.5 20.0 20.0 29.5 4 10 Penalonga Sweers, Ángel Abs 2024 2049 4.5 20.0 19.5 28.5 3 11 Rey Fariña, Ángel Abs 1850 1820 4.5 17.0 16.0 24.0 4 12 Novo Pérez, J. Javier Abs 1592 4.5 17.0 15.0 21.5 4 13 Sánchez López, Borja Abs 1828 1723 4 19.5 18.0 26.5 4 14 Leal Valdés, Francisco José Abs 1703 1738 4 17.5 15.0 26.0 4 15 Mendoza Verdes, Miguel Abs 1699 1608 4 16.0 15.0 22.0 4 16 Siso Lale, Juan Carlos Abs 4 15.5 14.0 20.0 4 17 Pousada García, Noé Cad 1407 4 15.0 14.0 22.5 4 18 Pousada Estevez, Daniel Abs 1449 4 14.0 12.0 21.0 4 19 González Escourido, Emilio Abs 1884 1866 4 13.5 14.0 18.5 4 20 Fontela Pereira, Diego Abs 3.5 21.5 16.5 30.5 3 21 Chao Franco, José Manuel Abs 1684 1724 3.5 20.0 17.0 24.5 3 22 Hevia Sieira, Alberto Abs 1880 3.5 19.5 17.0 27.0 3 23 Chao Vale, Fernando Inf 1562 1566 3.5 17.5 15.0 25.0 3 24 López López, Alfredo Abs 2075 2063 3 19.5 15.0 27.0 2 25 Tojeiro García, Rocío Abs 3 19.0 10.0 26.0 3 26 Mondelo Fidalgo, Antonio Abs 1610 3 18.0 13.0 26.5 3 27 Figueiras Arias, Daniel Abs 1722 1672 3 17.5 16.0 24.5 2 28 Camarero Albandoz, Alfonso Abs 1577 3 17.0 12.0 21.5 3 29 Peckens Lorenzo, Guillermo Abs 3 13.0 8.0 19.0 3 30 Alves Rodríguez, Jorge Abs 2.5 18.5 10.5 25.5 2 31 Santomé Rodríguez-Salas, Luis Manuel Abs 1415 2.5 14.5 8.5 19.0 2 32 Martínez Insua, Adrián Abs 1486 1502 2.5 14.0 9.5 18.0 2 33 Rosanes Nisiama, Yoshihiro Inf 2.5 12.0 7.5 16.0 2 34 Caaveiro Fraga, Simón Juv 1354 2 17.5 9.0 24.0 2 35 Rodríguez Rodríguez, Fernando Cad 2 16.5 11.0 23.0 2 36 Franco Manso, Francisco José Abs 2 14.5 6.0 18.5 2 37 Franco Jiménez, Rodrigo Inf 2 13.5 6.0 18.0 2 38 Pérez Mosquera, Adrián Juv 2 11.5 5.0 16.5 2 39 Penalonga Arribas, Irene Inf 0 16.5 0.0 23.0 0 40 Penalonga Arribas, Yago Inf 0 12.5 0.0 18.0 0
Cadro de Torneo
Nº Nome Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 7 1. Casares Cabanas, Carlos Abs 2188 21:W 14:W 10:W 4:W 2:L 6:W 5:W 2. Abuín Boullón, M. Angel Abs 2113 22:W 13:W 7:W 5:W 1:W 4:D 19:W 3. López López, Alfredo Abs 2075 23:W 16:D 6:L 27:W 18:L 12:D 14:L 4. Arias Rodríguez, Manuel Ramón Abs 2059 24:W 15:W 11:W 1:L 10:W 2:D 7:L 5. Fernández López, Miguel Ángel Abs 2047 25:W 18:W 12:W 2:L 20:W 21:W 1:L 6. Penalonga Sweers, Ángel Abs 2024 26:W 19:D 3:W 7:D 30:D 1:L 15:W 7. Florez Rodríguez, Diego Abs 1983 27:W 20:W 2:L 6:D 16:W 18:W 4:W 8. González Escourido, Emilio Abs 1884 28:L 30:L 34:W 32:W 40:W 22:W 20:L 9. Rey Fariña, Ángel Abs 1850 29:L 31:W 23:W 18:D 21:L 16:W 12:W 10. Caaveiro Prieto, Jesús Abs 1840 30:W 29:W 1:L 19:W 4:L 23:D 18:W 11. Sánchez López, Borja Abs 1828 31:W 37:W 4:L 20:L 27:W 39:W 21:L 12. Figueiras Arias, Daniel Abs 1722 32:W 28:W 5:L 15:D 19:L 3:D 9:L 13. Leal Valdés, Francisco José Abs 1703 33:W 2:L 37:W 21:L 23:L 38:W 29:W 14. Mendoza Verdes, Miguel Abs 1699 34:W 1:L 24:W 30:L 15:L 40:W 3:W 15. Chao Franco, José Manuel Abs 1684 35:W 4:L 25:W 12:D 14:W 19:L 6:L 16. Chao Vale, Fernando Inf 1562 36:W 3:D 19:L 17:W 7:L 9:L 22:W 17. Martínez Insua, Adrián Abs 1486 37:L 32:W 27:L 16:L 29:D 35:W 39:L 18. Hevia Sieira, Alberto Abs 38:W 5:L 28:W 9:D 3:W 7:L 10:L 19. Gandoy Martínez, Pablo Abs 39:W 6:D 16:W 10:L 12:W 15:W 2:L 20. Martínez Dourado, Daniel Abs 40:W 7:L 29:W 11:W 5:L 30:W 8:W 21. Doval López, José Antonio Abs 1:L 36:W 22:W 13:W 9:W 5:L 11:W 22. Mondelo Fidalgo, Antonio Abs 2:L 33:W 21:L 29:W 37:W 8:L 16:L 23. Novo Pérez, J. Javier Abs 3:L 34:W 9:L 28:W 13:W 10:D 30:W 24. Camarero Albandoz, Alfonso Abs 4:L 35:W 14:L 31:W 39:L 33:W 25:L 25. Pousada Estevez, Daniel Abs 5:L 38:W 15:L 40:L 32:W 37:W 24:W 26. Santomé Rodríguez-Salas, Luis Manuel Abs 6:L 39:L 35:W 37:L 31:W 27:L 38:D 27. Pousada García, Noé Cad 7:L 40:W 17:W 3:L 11:L 26:W 28:W 28. Caaveiro Fraga, Simón Juv 8:W 12:L 18:L 23:L 33:L 31:W 27:L 29. Alves Rodríguez, Jorge Abs 9:W 10:L 20:L 22:L 17:D 32:W 13:L 30. Fontela Pereira, Diego Abs 10:L 8:W 39:W 14:W 6:D 20:L 23:L 31. Franco Jiménez, Rodrigo Inf 11:L 9:L 36:W 24:L 26:L 28:L 34:W 32. Franco Manso, Francisco José Abs 12:L 17:L 38:W 8:L 25:L 29:L 35:W 33. Peckens Lorenzo, Guillermo Abs 13:L 22:L 40:L 36:W 28:W 24:L 37:W 34. Penalonga Arribas, Irene Inf 14:L 23:L 8:L 39:L 38:L 36:L 31:L 35. Penalonga Arribas, Yago Inf 15:L 24:L 26:L 38:L 36:L 17:L 32:L 36. Pérez Mosquera, Adrián Juv 16:L 21:L 31:L 33:L 35:W 34:W 40:L 37. Rodríguez Rodríguez, Fernando Cad 17:W 11:L 13:L 26:W 22:L 25:L 33:L 38. Rosanes Nisiama, Yoshihiro Inf 18:L 25:L 32:L 35:W 34:W 13:L 26:D 39. Siso Lale, Juan Carlos Abs 19:L 26:W 30:L 34:W 24:W 11:L 17:W 40. Tojeiro García, Rocío Abs 20:L 27:L 33:W 25:W 8:L 14:L 36:W
Lista de Premios:
2º Clasificado Infantil: Rosanes Nisiama, Yoshihiro
1º Clasificado Infantil: Chao Vale, Fernando
2º Clasificado Cadete: Rodríguez Rodríguez, Fernando
1º Clasificado Cadete: Pousada García, Noe
2º Clasificado Xuvenil: Pérez Mosquera, Adrián
1º Clasificado Xuvenil: Caaveiro Fraga, Simón
3º Clasificado Sin ELO: Tojeiro García, Rocio
2º Clasificado Sin ELO: Fontela Pereira, Diego
1º Clasificado Sin ELO: Siso Lale, Juan Carlos
3º Clasificado Sin ELO FIDE: Gandoy Martínez, Pablo
2º Clasificado Sin ELO FIDE: Martínez Dourado, Daniel
1º Clasificado Sin ELO FIDE: Doval López, José A.
Mellor xogadora local: Tojeiro Garcia, Rocio
Mellor xogador local: Caaveiro Prieto, Jesús
3º Clasificado absoluto: Florez Rodríguez. Diego
2º Clasificado absoluto: Casares Cabanas, Carlos
1º Clasificado absoluto: Abuín Boullón, Manuel A.
Organización:
Club Xadrez As Pontes
Colabora:
Concello de As Pontes