Galicia
XII Torneo Agosto en Cambre
Pavillón Polideportivo de Cambre
Sábado 25 de agosto de 2012
Final:
Foto Óscar de Prado
Fotos (Facebook pokeryajedrez) | Crónica (pokeryajedrez)
Clasificación Final:
Posto Nome Feder Rtg Loc Ptos. Buch. M-Buch. Progr. 1 PAZOS PORTA, ANTONIO ABS 2334 2307 6.5 34.5 25.0 26.5 2 ZLOTNIK, BORIS ABS 2433 2436 6 30.5 22.0 25.0 3-5 DE PRADO RODRIGUEZ, OSCAR ABS 2265 2239 5.5 35.0 25.0 25.5 FERNANDEZ BORREGO, PABLO ABS 2340 2307 5.5 34.0 24.5 24.0 CARRIL GARCIA, LUIS ABS 2114 2103 5.5 31.0 22.0 25.0 6-15 POUSADA GARCIA, DANIEL ABS 1961 1914 5 31.0 22.5 22.0 KOLAR, DEAN ABS 2167 2162 5 30.0 21.5 22.0 SALKUSKI, BERNHARD ABS 2032 2027 5 30.0 21.5 22.0 CANTORNA BERDULLAS, DIEGO ABS 1980 1956 5 30.0 21.0 22.0 PEREZ CARBALLO, DAVID S18 1934 1855 5 28.5 21.0 20.0 MERAYO LOPEZ, ABRAHAM ABS 1859 1718 5 28.5 20.5 20.5 RAMON LOSADA, DAVID ABS 1832 1797 5 28.5 19.5 19.0 GRAŅA LOIS, JORGE ABS 2064 2044 5 27.5 19.5 20.0 VAZQUEZ ALVAREZ, DIEGO S18 1776 1586 5 26.5 20.0 18.0 DE BLAS FERNANDEZ, ANGEL ABS 5 26.5 19.5 16.0 16-18 GRAŅA CASTAŅAL, ANDRES S18 1605 1534 4.5 28.5 20.5 20.5 RODRIGUEZ REY, JUAN ABS 1625 1580 4.5 27.5 20.5 18.0 PEDREIRA GIRALDA, FRANCISCO ABS 1799 1739 4.5 23.5 17.0 17.0 19-32 NAVARRO RIVAS, RASHID ABS 2003 1993 4 30.0 20.5 18.0 REY FARIŅA, ANGEL ABS 1784 1752 4 29.0 22.0 19.0 FUSTES, CARLOS ABS 1843 1793 4 27.5 19.5 15.0 MERAYO LOPEZ, DAVID ABS 1714 1683 4 27.0 19.5 17.0 PEREZ SOUTO, BENJAMIN ABS 1921 4 25.5 19.5 15.0 PARDO GOMEZ, JOSE RAMON S16 1813 1731 4 25.5 19.0 17.0 CALZADO CRIADO, JUAN CARLOS ABS 1795 1775 4 25.0 18.5 16.0 DE LA PEŅA, ADOLFO ABS 1601 1547 4 25.0 17.5 19.0 RODRIGUEZ SIGLER, ALEXANDRE S14 1548 1407 4 24.5 16.0 12.0 BUGLIOT LAGE, JULIO ABS 1741 1721 4 24.0 17.0 15.0 PENA VARELA, MARTIN S10 1639 1321 4 23.5 16.5 15.0 BUGLIOT MATEO, DIEGO S14 1510 1390 4 23.0 16.0 15.0 PENA BARBEITO, RODRIGO ABS 1647 1581 4 22.0 15.0 16.0 VILLODAS VAZQUEZ, ALEJANDRO ABS 1725 1708 4 22.0 15.0 15.0 33-36 LEAL VALDES, FRANCISCO ABS 1713 1705 3.5 27.0 19.5 15.5 PARDO GOMEZ, JUAN CARLOS S16 1568 1383 3.5 24.5 17.0 12.0 DE PABLOS ARRIBAS, CARLOS ABS 1520 1482 3.5 24.0 17.5 13.5 RODRIGUEZ ALONSO, GUILLERMO JAVIER S16 3.5 21.0 14.5 11.0 37-52 ARIAS RODRIGUEZ, MANUEL ABS 1993 1979 3 28.5 20.5 17.0 DELGADO RODRIGUEZ, LUIS ABS 1942 1927 3 28.0 19.5 15.0 SAAVEDRA CARBALLIDO, GREGORIO ABS 1856 1732 3 27.0 20.0 17.0 RODRIGUEZ BOADO, MARTIN ABS 2183 2162 3 27.0 18.0 14.0 CAMPELO BERMUDEZ, JAVIER ABS 1842 1793 3 26.0 18.0 13.0 FILGUEIRAS BASANTA, ALVARO S18 1322 1214 3 23.5 17.5 12.0 DEL RIO REY, JULIAN ABS 1593 3 23.5 16.5 12.0 VICENTE LOBO, MIGUEL ABS 3 23.5 16.0 16.0 LAIŅO ORDOŅEZ, MARCOS ABS 1638 3 23.0 17.0 13.0 DEL RIO SANCHEZ, JAIME S16 3 23.0 17.0 12.0 STRIKOVIC, MAJA ABS 1794 1700 3 22.0 16.0 14.0 BLANDON PAO, ROBERTO ABS 3 20.5 14.5 9.0 PAZOS PORTA, DANIEL S14 3 19.5 14.0 9.0 KOLAR, ANDRIJA ABS 1797 3 19.5 13.5 10.0 CASSAR PENA, ANGELO S16 3 19.5 13.0 8.0 RODRIGUEZ GARCIA, JAVIER LORENZO ABS 3 18.5 13.5 8.0 53-58 VILABOA GALAN, SERGIO S16 2.5 23.5 16.5 10.5 VICENTE NIETO, ALFONSO S10 2.5 22.5 16.5 9.5 HERVADA RIVERA, MARTIN S16 2.5 22.5 15.5 9.0 DIAZ SEOANE, JORGE S16 1625 1536 2.5 21.0 14.5 10.0 BARELE-CAAMAŅO, JOAQUIN TOMAS S12 2.5 20.0 14.0 8.0 AMADO LOPEZ, ADRIAN S14 2.5 16.5 12.5 8.0 59-65 IGLESIAS GONZALEZ, SABELA S10 2 23.0 16.5 7.0 VALIN CARREIRA, FERNANDO ABS 2 20.0 15.0 8.0 MOAR BOTANA, DAMIAN S16 2 20.0 15.0 7.0 VAZQUEZ DOMINGUEZ, JOSE LUIS ABS 2 19.5 14.5 9.0 CASSAR, MARIO ABS 2 19.5 14.0 8.0 CASTEDO DE CASTRO, CARLOS ABS 2 18.0 13.0 8.0 VAZQUEZ REGUEIRA, DAVID S8 2 18.0 11.5 4.0 66 PENA DOSIL, J. ANTONIO ABS 1.5 20.0 14.0 5.0 67-70 JUSTO LOPEZ, ENRIQUE ABS 1 18.0 13.0 4.0 IGLESIAS DE LAS HERAS, FCO JAVIER ABS 1 17.5 13.0 4.0 LARA FOLGAR, MARIA JOSE ABS 1 17.0 12.0 1.0 PAIŅO VAZQUEZ, MARTIN S14 1 15.5 10.0 2.0 71-72 ARIAS PIŅEIRO, ALEJANDRO S16 1577 1507 0 5.5 5.5 0.0 BOUZA MALLO, RUBEN ABS 0 2.5 2.5 0.0
Táboa de torneo:
No Nome Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 7 1. ZLOTNIK, BORIS ABS 2433 37:+ 18:W 11:W 6:W 4:L 12:W 13:W 2. FERNANDEZ BORREGO, PABLO ABS 2340 38:W 19:W 13:W 7:D 3:D 9:W 4:D 3. PAZOS PORTA, ANTONIO ABS 2334 39:W 20:W 10:W 12:W 2:D 4:W 7:W 4. DE PRADO RODRIGUEZ, OSCAR ABS 2265 40:W 21:W 15:W 9:W 1:W 3:L 2:D 5. RODRIGUEZ BOADO, MARTIN ABS 2183 41:W 22:W 12:L 23:W 13:L 35:L : 6. KOLAR, DEAN ABS 2167 42:W 23:W 17:W 1:L 15:W 7:L 25:W 7. CARRIL GARCIA, LUIS ABS 2114 43:W 24:W 14:W 2:D 35:W 6:W 3:L 8. GRAŅA LOIS, JORGE ABS 2064 44:W 25:L 32:W 27:W 17:W 13:L 35:W 9. SALKUSKI, BERNHARD ABS 2032 45:W 26:W 70:W 4:L 29:W 2:L 36:W 10. NAVARRO RIVAS, RASHID ABS 2003 46:W 27:W 3:L 25:L 40:W 32:W 26:L 11. ARIAS RODRIGUEZ, MANUEL ABS 1993 47:W 28:W 1:L 24:W 36:L 26:L 22:L 12. CANTORNA BERDULLAS, DIEGO ABS 1980 48:W 29:W 5:W 3:L 25:W 1:L 41:W 13. POUSADA GARCIA, DANIEL ABS 1961 49:W 30:W 2:L 26:W 5:W 8:W 1:L 14. DELGADO RODRIGUEZ, LUIS ABS 1942 50:+ 31:W 7:L 29:L 32:L 44:W 39:L 15. PEREZ CARBALLO, DAVID S18 1934 51:W 32:W 4:L 28:W 6:L 29:W 43:W 16. MERAYO LOPEZ, ABRAHAM ABS 1859 52:W 33:D 25:W 35:L 30:W 36:W 20:D 17. SAAVEDRA CARBALLIDO, GREGORIO ABS 1856 53:W 36:W 6:L 70:W 8:L 41:L 31:L 18. FUSTES, CARLOS ABS 1843 54:+ 1:L 36:L 49:W 34:W 43:L 46:W 19. CAMPELO BERMUDEZ, JAVIER ABS 1842 55:W 2:L 39:W 36:L 41:L 46:L 56:W 20. RAMON LOSADA, DAVID ABS 1832 56:W 3:L 40:D 72:W 31:W 33:W 16:D 21. PARDO GOMEZ, JOSE RAMON S16 1813 57:W 4:L 41:W : 42:W 45:W 54:L 22. PEDREIRA GIRALDA, FRANCISCO ABS 1799 58:W 5:L 42:W 31:D 33:L 38:W 11:W 23. CALZADO CRIADO, JUAN CARLOS ABS 1795 59:W 6:L 43:W 5:L 44:W 54:L 55:W 24. STRIKOVIC, MAJA ABS 1794 60:W 7:L 46:W 11:L 45:L 52:W 32:L 25. REY FARIŅA, ANGEL ABS 1784 61:W 8:W 16:L 10:W 12:L 70:W 6:L 26. VAZQUEZ ALVAREZ, DIEGO S18 1776 62:W 9:L 54:W 13:L 46:W 11:W 10:W 27. BUGLIOT LAGE, JULIO ABS 1741 63:W 10:L 45:W 8:L 43:L 51:W 70:W 28. VILLODAS VAZQUEZ, ALEJANDRO ABS 1725 64:W 11:L 68:W 15:L 54:L 58:W 42:W 29. MERAYO LOPEZ, DAVID ABS 1714 65:W 12:L 49:W 14:W 9:L 15:L 45:W 30. LEAL VALDES, FRANCISCO ABS 1713 66:W 13:L 72:D 65:W 16:L 40:W 33:L 31. PENA BARBEITO, RODRIGO ABS 1647 67:W 14:L 61:W 22:D 20:L 55:D 17:W 32. PENA VARELA, MARTIN S10 1639 68:W 15:L 8:L 51:W 14:W 10:L 24:W 33. RODRIGUEZ REY, JUAN ABS 1625 69:W 16:D 35:L 55:W 22:W 20:L 30:W 34. DIAZ SEOANE, JORGE S16 1625 70:L 35:L 58:W 53:W 18:L 56:D 65:L 35. GRAŅA CASTAŅAL, ANDRES S18 1605 71:D 34:W 33:W 16:W 7:L 5:W 8:L 36. DE LA PEŅA, ADOLFO ABS 1601 72:W 17:L 18:W 19:W 11:W 16:L 9:L 37. ARIAS PIŅEIRO, ALEJANDRO S16 1577 1:- : : : : : : 38. PARDO GOMEZ, JUAN CARLOS S16 1568 2:L 55:D 67:W : 65:W 22:L 47:W 39. RODRIGUEZ SIGLER, ALEXANDRE S14 1548 3:L 56:W 19:L 54:L 71:W 53:W 14:W 40. DE PABLOS ARRIBAS, CARLOS ABS 1520 4:L 57:W 20:D 71:W 10:L 30:L 72:W 41. BUGLIOT MATEO, DIEGO S14 1510 5:L 58:W 21:L 56:W 19:W 17:W 12:L 42. FILGUEIRAS BASANTA, ALVARO S18 1322 6:L 59:W 22:L 61:W 21:L 63:W 28:L 43. PEREZ SOUTO, BENJAMIN ABS 7:L 60:W 23:L 66:W 27:W 18:W 15:L 44. KOLAR, ANDRIJA ABS 8:L 61:L 59:W 63:W 23:L 14:L 53:W 45. LAIŅO ORDOŅEZ, MARCOS ABS 9:L 62:W 27:L 68:W 24:W 21:L 29:L 46. DEL RIO REY, JULIAN ABS 10:L 63:W 24:L 67:W 26:L 19:W 18:L 47. AMADO LOPEZ, ADRIAN S14 11:L 64:D 65:L 48:L 60:W 68:W 38:L 48. BARELE-CAAMAŅO, JOAQUIN TOMAS S12 12:L 65:D 71:L 47:W 70:L 72:L 57:W 49. BLANDON PAO, ROBERTO ABS 13:L 66:W 29:L 18:L 58:L 59:W 67:W 50. BOUZA MALLO, RUBEN ABS 14:- : : : : : : 51. CASSAR, MARIO ABS 15:L 68:L 60:W 32:L 59:W 27:L 66:L 52. CASSAR PENA, ANGELO S16 16:L 67:L 63:L 64:W 66:W 24:L 68:W 53. CASTEDO DE CASTRO, CARLOS ABS 17:L 72:L 62:W 34:L 61:W 39:L 44:L 54. DE BLAS FERNANDEZ, ANGEL ABS 18:- 69:W 26:L 39:W 28:W 23:W 21:W 55. DEL RIO SANCHEZ, JAIME S16 19:L 38:D 64:W 33:L 72:W 31:D 23:L 56. HERVADA RIVERA, MARTIN S16 20:L 39:L 69:W 41:L 67:W 34:D 19:L 57. IGLESIAS DE LAS HERAS, FCO JAVIER ABS 21:L 40:L 66:L 60:W 68:L 67:L 48:L 58. IGLESIAS GONZALEZ, SABELA S10 22:L 41:L 34:L 69:W 49:W 28:L 63:L 59. JUSTO LOPEZ, ENRIQUE ABS 23:L 42:L 44:L 62:W 51:L 49:L 69:L 60. LARA FOLGAR, MARIA JOSE ABS 24:L 43:L 51:L 57:L 47:L 62:L :W 61. MOAR BOTANA, DAMIAN S16 25:L 44:W 31:L 42:L 53:L 66:L 62:W 62. PAIŅO VAZQUEZ, MARTIN S14 26:L 45:L 53:L 59:L 69:L 60:W 61:L 63. PAZOS PORTA, DANIEL S14 27:L 46:L 52:W 44:L 64:W 42:L 58:W 64. PENA DOSIL, J. ANTONIO ABS 28:L 47:D 55:L 52:L 63:L 69:W 71:L 65. RODRIGUEZ ALONSO, GUILLERMO JAVIER S16 29:L 48:D 47:W 30:L 38:L 71:W 34:W 66. RODRIGUEZ GARCIA, JAVIER LORENZO ABS 30:L 49:L 57:W 43:L 52:L 61:W 51:W 67. VALIN CARREIRA, FERNANDO ABS 31:L 52:W 38:L 46:L 56:L 57:W 49:L 68. VAZQUEZ DOMINGUEZ, JOSE LUIS ABS 32:L 51:W 28:L 45:L 57:W 47:L 52:L 69. VAZQUEZ REGUEIRA, DAVID S8 33:L 54:L 56:L 58:L 62:W 64:L 59:W 70. VICENTE LOBO, MIGUEL ABS 34:W 71:W 9:L 17:L 48:W 25:L 27:L 71. VICENTE NIETO, ALFONSO S10 35:D 70:L 48:W 40:L 39:L 65:L 64:W 72. VILABOA GALAN, SERGIO S16 36:L 53:W 30:D 20:L 55:L 48:W 40:L
Bases:
Primeira.- O X Torneo Xadrez “Agosto en Cambre” celebrarase na Polideportiva de Cambre (detrás do Concello) o sábado 25 de agosto de 2012.
Segunda.- Xogarase por sistema suízo a sete rondas. Ritmo de xogo 20 minutos por xogador finish.
Terceira.- O Torneo comezará coa presentación dos xogadores ás 10:30 da mañá e rematará coa entrega de premios as 20:00 horas.
10:30 Presentación de xogadores
1ª Rolda: 10.45
2ª Rolda: 11.45
3ª Rolda: 12.40
4ª Rolda: 16.15
5ª Rolda: 17.05
6ª Rolda: 17.55
7ª Rolda: 18.45
20.00 Entrega de Premios
Cuarta.- O pago da inscripcion e obligatorio para todos os xogadores. Aquel xogador que non o teña realizado antes do inicio da 2ª ronda podrá ser eliminado do torneo.
Quinta.- A organización reservase o dereito de eliminar a todo xogador que non se presente a unha das rondas.
Sexta.- O emparellamento realizarase por sistema informático contra o que non se poderán presentar reclamacións.
Sétima.- Será o arbitro quen decida a colocación dos reloxos.
Oitava.- A orde de aplicación dos sistemas de desempate sortearase ao rematar o torneo de entre os seguintes: Progresivo, Bucholz Total e Bucholz Medio.
Novena.- Os premios non son acumulables, sempre se entregará o de maior contía. O pagamento efectuarase mediante transferencia bancaria. Con carácter previo ao pagamento comprobarase que os premiados estean ao corrente das súas obrigas tributarias e coa seguridade social.
Para o pago dos premios é necesario a presentación do DNI ou documento que acredite a identidade do deportista. A organización facilitará unha ficha aos premiados para cumprimentar os seus datos fiscais e asinarán unha autorización para comprobar que estean ao corrente das súas obrigas tributarias e coa seguridade social.
Décima.- Todo o non especificado nestas bases rexerase polas normas e regulamentos da Federación Internacional de Xadrez (FIDE).
Undécima.- Os participantes no torneo autorizan a publicación dos seus datos persoais nos diferentes medios de comunicación que a organización considere oportunos para a necesaria difusión do evento (listados de resultados, clasificacións, participantes, xogos, fotos, etc)
Duodécima.- A participación neste torneo supón a aceptación das bases.
INSCRIPCIÓNS
XERAL 5 €
Xogadores Locais e Sub-14: Gratis
As inscipciós poderanse realizar por e-mail a escolaxadrezsigras@hotmail.com ou chamando o seguinte numero de telefono:
652 696 531 (horario de tarde)
En calquer caso debera aportar os seguintes datos: nome e apelidos, idade e ELO nos casos que proceda.
PREMIOS XII TORNEO XADREZ
“AGOSTO EN CAMBRE”
GENERAL
1º PREMIO |
300 € + TROFEO |
2º PREMIO | 150 € + TROFEO |
3º PREMIO | 100€ + TROFEO |
ELO FIDE <1800
1º PREMIO |
100 € + TROFEO |
SIN ELO FIDE
1º PREMIO |
60 € + TROFEO |
SIN ELO FIDE NI FEDA
1º PREMIO | 50 € + TROFEO |
LOCAL
1º PREMIO |
80 € + TROFEO |
2º PREMIO | 30 € + TROFEO |
OUTROS PREMIOS
1º Clasificado sub-18 |
70 € + TROFEO |
1º Clasificado sub-16 | TROFEO |
1º Clasificado sub-14 | TROFEO |
1º Clasificado sub-12 | TROFEO |
1º Clasificado sub-10 | TROFEO |
1º Clasificado sub-8 | TROFEO |
Organizan:
Concello de Cambre
Escola de Xadrez Sigrás
Club Xadrez Sigrás