XVII Memorial Julio Sánchez
Sala de Xadrez do C. S. Sagrada Familia
Sábado 2 outubro de 2010
Informa: Rogelio Fernández Web
Club Sagrada Familia. A Coruña
Final:
Clasificación Final
P. SNo. Nome Elo FED P 1 3 Jorge Graña 2111 GAL 6 2 11 Adrián Dopico 1902 GAL 5½ 3 1 Óscar de Prado 2311 GAL 5 4 6 Diego Cantorna 2030 GAL 5 5 2 Walter López 2225 GAL 5 6 4 Luis Carril 2074 GAL 4 7 5 Javier Mazaira 2072 GAL 4 8 10 Rogelio Fernandez 1920 GAL 4 9 16 Adolfo Peña 1509 GAL 4 10 13 Marcos Fernandez 1765 GAL 4 11 12 Roberto Fraga 1835 GAL 4 12 24 Ángel de Blas 0 GAL 3½ 13 8 Pablo Sánchez 1989 GAL 3½ 14 22 Marcel Queijo 0 GAL 3½ 15 7 Javier Queijo 2003 GAL 3 16 19 Juan Villarino 0 GAL 3 17 23 Miguel Muiña 0 GAL 3 18 15 Alfonso Camarero 1635 GAL 3 19 21 Manuel Estévez 0 GAL 3 20 17 Ignacio Mosquera 0 GAL 2½ 21 9 Victor Goday 1950 GAL 2 22 20 Luis Castelo 0 GAL 2 23 18 Juan M. Fdez. Tomé 0 GAL 1 24 14 Jose Dorado 1693 GAL ½Bases:
SALA DE XOGO:
O torneo terá lugar en sala de xadrez do C. S. Sagrada Familia.
DÍA E HORARIO:
SÁBADO 2 DE OUTUBRO DO 2010.
1ª ROLDA DE 17:00 A 17:40
2ª ROLDA DE 17:40 A 18:20
3ª ROLDA DE 18:20 A 19:00
4ª ROLDA DE 19:00 A 19:40
5ª ROLDA DE 19:40 A 20:20
6ª ROLDA DE 20:20 A 21:00
7ª ROLDA DE 21.00 A 21:40
PREMIOS:
1º 40% da recadación das inscricións + Trofeo
2º 30% da recadación das inscricións +Trofeo
3º 20% da recadación das inscricións + Trofeo
1º do SAFA Trofeo
Os premios non son acumulables.
BASES DO TORNEO:
-Sistema Suízo a seis roldas con regulamento da FIDE xadrez activo.
-O emparellamento será realizado polo programa informático Swiss Perfect.
-As partidas serán de 15 minutos +5 ´ ´ por xogador.
-O desempate seguirá os seguintes criterios:
1º Bucholz medio
2º Bucholz
3º Progresivo
ENTREGA DE PREMIOS:
A entrega de premios efectuarase ás 22:00 na cafetaría do C.S. Sagrada Familia e ao finalizar haberá un aperitivo para os participantes.
INSCRICIÓNS:
A inscrición é de 10 Euros.
Rogelio 652 867 380
Límite de inscrición: unha hora antes do comezo do torneo.
Organiza: