Campionatos Galegos Sub-14 e Sub-18
5 ao 8 de marzo de 2011
Resultados Sub 14 | Resultados Sub 18
Información e Fotos: Juan José Arellano
Asociación Ourensana Xadrez Web
Final:
Campión Sub-14: Julio Suárez Gómez (Club Xadrez Fontecarmoa)
Julio Suárez Gómez
Campioa Sub-14: Inés Prado Acebo (Circulo Ferrolán Xadrez)
Inés Prado Acebo
Campión Sub-18: Martín Arellano Pardo (Clube Deportivo Xadrez Ourense)
Martín Arellano Pardo
Campioa Sub-18: Aranzazu Sánchez Gabín (Xadrez Grupo Bazán)
Aranzazu Sánchez Gabín
Campionato Galego Sub 14
Clasificación Final Sub 14:
Podium Sub 14 rapaces
Podium Sub 14 rapazas
Pos | Nome | EloN | EloInt | Club | Pts | BUC | BUC | Prog |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Suarez Gomez Julio | 1728 | 1770 | Xadrez Fontecarmoa | 6½ | 43 | 32½ | 31½ |
2 | Pardo Gomez Jose Ramon | 1601 | 1717 | Colexio Franciscanos | 6½ | 38 | 29 | 30½ |
3 | Gomez Dieguez Adrian | 1619 | 1669 | Xadrez Ourense | 6 | 40½ | 30½ | 29½ |
4 | Picos Maiztegui Miguel | 1596 | 1587 | Circulo Ferrolano | 6 | 40 | 30½ | 27½ |
5 | Prado Acebo Ines | 1578 | 1666 | Circulo Ferrolano | 6 | 38½ | 29½ | 25 |
6 | Portela Peleteiro Alberto | 1644 | 1676 | EXP | 6 | 38½ | 28½ | 27½ |
7 | Bayon Rolo Juan Andres | 1535 | 1615 | Xadrez Fontecarmoa | 5½ | 39 | 28½ | 25 |
8 | Chao Vale Fernando | 1587 | 1644 | Ajedrez Viveiro | 5½ | 38 | 28½ | 26½ |
9 | Abal Cores Lucas | 1737 | 1740 | Xadrez Fontecarmoa | 5 | 41½ | 33½ | 30 |
10 | Rodriguez Dominguez Miguel | 1468 | 1716 | EXP | 5 | 39½ | 29 | 26½ |
11 | Diaz Seoane Jorge | 0 | 0 | Regatas de Perillo | 5 | 39 | 30 | 24½ |
12 | Garcia Sobrino David | 0 | 0 | EXP | 5 | 34 | 26½ | 21 |
13 | Reboreda Garcia Daniel | 1288 | 0 | EXP | 5 | 32 | 24 | 21 |
14 | Represa Perez Mireya | 1426 | 1374 | Xadrez Laroca | 5 | 31½ | 24 | 21 |
15 | Rodriguez Sigler Alexandre | 1305 | 1509 | Grupo Bazan | 4½ | 35 | 26½ | 23 |
16 | Garcia Jamardo Hector | 1225 | 0 | CD Portas | 4½ | 32½ | 25½ | 20 |
17 | Arias Pineiro Alejandro | 1516 | 1557 | Circulo de las Artes | 4½ | 32 | 24½ | 22 |
18 | Padilla Piscuasi Sandro Cesar | 1076 | 0 | CD Portas | 4½ | 31½ | 24½ | 19 |
19 | Del Rio Sanchez Jaime | 0 | 0 | Xadrez Betanzos | 4½ | 31 | 24½ | 18 |
20 | Grana Gomez Diego | 1278 | 1454 | Circulo Ferrolano | 4 | 35 | 26 | 18½ |
21 | Maquieira Vidal Alvaro | 1368 | 1439 | EXP | 4 | 33 | 25 | 22 |
22 | Diaz Rodriguez Pablo | 0 | 0 | Escola Luguesa | 4 | 32½ | 25 | 16 |
23 | Ferreiro Solla Pablo | 1452 | 1487 | EXP | 4 | 32½ | 24½ | 19 |
24 | Gonzalez Lopez Manuel | 1426 | 0 | Grupo Bazán | 4 | 30½ | 23 | 16½ |
25 | Garcia Alvarez Alejandro | 0 | 0 | Xadrez Marin | 4 | 28½ | 20½ | 15 |
26 | Garcia Alvares Paula | 0 | 0 | Xadrez Marin | 4 | 28 | 21 | 14 |
27 | Alvarez Dominguez Lua | 1485 | 1512 | Xadrez Laroca | 4 | 27½ | 21 | 14½ |
28 | Prol Gonzalez Jose Kirian | 0 | 0 | Ajedrez Lucena | 4 | 26½ | 20½ | 15 |
29 | Bugliot Mateo Diego | 0 | 0 | Escola Sigrás | 4 | 26 | 19½ | 18 |
30 | Yebra-Pimentel Brea Carlos | 0 | 0 | AD Manuel Peleteiro | 3½ | 35½ | 27 | 21 |
31 | Lopez Carballal Alonso | 0 | 0 | Karpov | 3½ | 35½ | 26 | 18½ |
32 | Alvarez Lopez Antonio | 0 | 0 | AD Manuel Peleteiro | 3½ | 30 | 22½ | 18 |
33 | Vazquez Millan Antonio | 0 | 0 | CD Portas | 3 | 31½ | 24 | 17 |
34 | Da Silva Perez Adrian | 0 | 0 | Colexio Franciscanos | 3 | 30½ | 22½ | 14 |
35 | Ocampo Rivas Juan Ramon | 0 | 0 | CD Portas | 3 | 29½ | 23 | 14½ |
36 | Seoane Castilla David | 0 | 0 | Circulo Ferrolano | 3 | 28 | 22½ | 15 |
37 | Lopez Carballal Sergio | 0 | 0 | Karpov | 3 | 27 | 21 | 8 |
38 | Otero Gonzalez Alexis | 0 | 0 | Colexio Franciscanos | 3 | 24½ | 19 | 13 |
39 | Portela Peleteiro Pablo | 0 | 0 | EXP | 3 | 24½ | 18 | 10 |
40 | Lopez Gonzalez Alfonso | 0 | 0 | Circulo Ferrolano | 3 | 20 | 14½ | 10 |
41 | Casas Calvo Manuel | 0 | 0 | Torreón | 2 | 28½ | 21 | 8 |
42 | Segura Rio Alejandro | 0 | 0 | Circulo Ferrolano | 2 | 28 | 21½ | 8 |
43 | Calvo Cendan Xabier | 0 | 0 | Torreón | 2 | 27½ | 21½ | 11½ |
44 | Padorno Fernandez Jesus | 0 | 0 | Escola Luguesa | 2 | 27½ | 21 | 4 |
45 | Penalonga Arribas Iago | 0 | 0 | Ajedrez Recatelo | 2 | 27 | 20½ | 8 |
46 | Carreiro Almaro Adolfo | 0 | 0 | AD Manuel Peleteiro | 0 | 34 | 24 | 0 |
47 | Dominguez Vizoso Daniel | 0 | 0 | Torreón | 0 | 33½ | 24 | 0 |
48 | Fernandez Lage Ramon | 0 | 0 | USC | 0 | 33 | 24 | 0 |
Campionato Galego Sub 18
Clasificación Final Sub 18:
Podium Sub 18
Pos | Nome | EloN | EloInt | Club | Pts | BUC | BUC | Prog |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ARELLANO PARDO MARTIN | 1819 | 1865 | Xadrez Ourense | 6½ | 38½ | 29½ | 30½ |
2 | SEGURA SANTOS LUIS | 1801 | 1851 | Xadrez Fontecarmoa | 6 | 40 | 31 | 28½ |
3 | GOMEZ DIEGUEZ DAVID | 1969 | 1976 | Xadrez Ourense | 5½ | 39 | 29½ | 25½ |
4 | ALONSO CAAMANO RUBEN | 1785 | 1873 | EXP | 5½ | 38½ | 28½ | 28½ |
5 | VILLAR PEREZ SAMUEL | 2145 | 2156 | Universidad de Vigo | 5½ | 31 | 23 | 21½ |
6 | BARRAL LIJO JAVIER | 1736 | 1795 | EXP | 5 | 38½ | 29½ | 27½ |
7 | DOCAMPO GARCIA DAVID | 1601 | 1726 | Ajedrez Lucena | 5 | 36½ | 28½ | 25 |
8 | CRUZ GUERRA SAMUEL | 1746 | 1805 | Xadrez Ourense | 5 | 36½ | 27½ | 26½ |
9 | MEDARDE SANTIAGO LUIS MARCOS | 1929 | 1960 | Usc | 5 | 35½ | 26 | 23½ |
10 | ALVAREZ DOMINGUEZ BREIXO | 1742 | 1838 | Xadrez Laroca | 5 | 35½ | 26 | 23½ |
11 | REY MALDE HENRIQUE | 1748 | 1765 | Circulo Ferrolano | 5 | 35 | 26½ | 22½ |
12 | CARBALLO NOYA MIGUEL | 1656 | 1745 | Xadrez Alexandre Boveda | 5 | 35 | 26 | 24½ |
13 | PORTELA GONZALEZ ADRIAN | 1846 | 1870 | Karpov-Pontevedra | 5 | 34 | 26 | 20 |
14 | PEREZ CARBALLO DAVID | 1630 | 1807 | Escola Luguesa | 5 | 30 | 22 | 18½ |
15 | PEDREIRA GIRALDA FRANCISCO | 1705 | 1756 | Escola Xadrez Sigras | 4½ | 33 | 25 | 19½ |
16 | GONZALEZ CARRO VICTOR | 1726 | 1749 | Xadrez Alexandre Boveda | 4½ | 33 | 24½ | 21½ |
17 | BLAZQUEZ CRIADO SERGIO | 1737 | 1817 | Xadrez Ourense | 4½ | 33 | 24½ | 21 |
18 | CARREIRA CASAIS ANXO | 1709 | 1720 | Usc | 4½ | 32½ | 25½ | 19½ |
19 | VAZQUEZ ALVAREZ DIEGO | 1264 | 1522 | Escola Luguesa | 4½ | 28 | 21½ | 14½ |
20 | CEA MILLAN JESUS | 1416 | 1589 | AD Manuel Peleteiro | 4 | 39½ | 30 | 20½ |
21 | PORTO FUENTES OSCAR | 1467 | 1478 | AD Manuel Peleteiro | 4 | 32½ | 25 | 15½ |
22 | FARINAS POSE JULIO | 1596 | 1783 | Xadrez Arteixo | 4 | 31½ | 23½ | 19 |
23 | IGLESIAS GARCIA JORGE | 1769 | 1911 | Universidad de Vigo | 4 | 30½ | 23 | 17½ |
24 | PEREZ PARDO RICARDO | 1509 | 1603 | Circulo de las Artes | 4 | 28 | 20 | 12½ |
25 | FERNANDEZ ANSUAR BORJA | 1614 | 1699 | Escola Luguesa | 3½ | 39 | 30 | 20½ |
26 | FERNANDEZ LOPEZ IVAN | 1432 | 1515 | Escola Luguesa | 3½ | 34½ | 26½ | 17½ |
27 | MARTINEZ SERNANDEZ CESAR | 1232 | 0 | AD Manuel Peleteiro | 3½ | 33 | 25½ | 15 |
28 | SANCHEZ GABIN ARANZAZU | 1662 | 1693 | Ajedrez Grupo Bazan | 3½ | 30 | 23 | 19 |
29 | LEIRO POZA AITOR | 1442 | 1407 | Ajedrez CCD Sanxenxo | 3½ | 28 | 22 | 14½ |
30 | GRANA CASTANAL ANDRES | 1490 | 1538 | Escola Luguesa | 3½ | 27 | 20 | 14 |
31 | BUEDO FERNANDEZ SEBASTIAN | 1323 | 0 | Xadrez Alexandre Boveda | 3 | 34 | 26 | 17½ |
32 | PAZ PEREZ SANTIAGO | 1430 | 1655 | Circulo Xadrez Naron | 3 | 32½ | 24½ | 14 |
33 | FILGUEIRAS BASANTA ALVARO | 1180 | 0 | Escola Luguesa | 3 | 28½ | 21 | 13 |
34 | VARELA PETEIRA DAVID | 0 | 0 | Eumes de Xadrez Torreon | 3 | 27 | 19½ | 12½ |
35 | RIVERA COUCE ADAY | 1520 | 1566 | Ajedrez Grupo Bazan | 3 | 25½ | 17½ | 11 |
36 | FRANCO JIMENEZ RODRIGO | 1277 | 1605 | Escola Luguesa | 3 | 25 | 19½ | 8½ |
37 | AMIL INSUA ANXO | 1395 | 0 | Ajedrez Marquiño | 3 | 24½ | 18 | 9½ |
38 | CARBALLO CANCELA MANUEL | 1487 | 1555 | Karpov-Pontevedra | 2½ | 33 | 25 | 14 |
39 | REGUEIRO VAZQUEZ OSCAR | 1344 | 1422 | Escola Luguesa | 2½ | 27 | 19½ | 10½ |
40 | FERRERO LOSADA TOMAS | 0 | 0 | AD Manuel Peleteiro | 2½ | 26 | 19½ | 9 |
41 | NIETO LUNA ALESSANDRO | 0 | 0 | CD Portas | 2 | 25 | 18½ | 9 |
Sitios Oficiais: