Galicia
Campionatos Galegos Sub 14 e Sub 18
Hotel Husa Odeón, Avda. Castelao 17. Narón WEB + Info
17 ao 20 de Febreiro de 2007
Informa: Ninguén/Nadie
Sub 14: Daniel Vila González e Henar Lorenzo Serrano campións infantís
Sub 18: Pablo Fernández Borrego e Carmen López Graña campións xuvenís mixto e feminina.
Pos. | Rank. | Xogador | FIDE | FEDA | Club | Pts | Fide |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Vila Gonzalez Daniel | 1967 | 1888 | Universidad Vigo | 7½ | 33½ |
2 | 5 | Portela Gonzalez Adrian | 1843 | 1743 | Karpov | 6 | 31 |
3 | 4 | Villar Perez Samuel | 1873 | 1764 | Universidad Vigo | 6 | 27½ |
4 | 1 | Guaza Garcia Jose Alejandro | 1970 | 1858 | Esc. Xadrez Pontevedra | 5½ | 28½ |
5 | 6 | Lorenzo Serrano Henar | 1711 | 1697 | Alexandre Boveda | 5½ | 26½ |
6 | 10 | Palacios Gonzalez Miguel | 1517 | 1517 | Esc. Xadrez Pontevedra | 5½ | 26 |
7 | 13 | Barral Lijo Javier | 0 | 1618 | Cemar | 5½ | 26 |
14 | Gonzalez Carro Victor | 0 | 1607 | Alexandre Boveda | 5½ | 26 | |
9 | 15 | Carballo Moya Miguel | 0 | 1604 | Alexandre Boveda | 5½ | 25 |
10 | 22 | Aguirre Alvarez Marina | 0 | 1553 | Lucena | 5 | 26 |
11 | 3 | Gallego Martin Miguel | 1883 | 1578 | Esc. Provincial Xadrez | 5 | 25½ |
12 | 21 | Alonso Caamaño Ruben | 0 | 1564 | Universidad Vigo | 5 | 24½ |
13 | 16 | Gil Fernandez Juan Jose | 0 | 1600 | Xadrez Ourense | 5 | 24½ |
14 | 19 | Alvarez Dominguez Breixo | 0 | 1572 | Laroca | 5 | 22 |
15 | 12 | Carreira Casais Anxo | 0 | 1668 | CDU Santiago | 5 | 21 |
16 | 11 | Curras Lorenzo Guillermo | 0 | 1672 | Lucena | 5 | 18½ |
17 | 24 | Rivera Couce Aday | 0 | 1530 | Circulo Ferrolano | 4½ | 22½ |
18 | 52 | Pedreira Giralda Francisco | 0 | 0 | Sigras | 4½ | 22½ |
19 | 8 | Rodriguez Pazos Andres | 1622 | 1599 | Circulo Ferrolano | 4½ | 22 |
20 | 29 | Larrosa Villanueva Uxia | 0 | 1457 | Alexandre Boveda | 4½ | 22 |
21 | 17 | Gonzalez Campos Maria | 0 | 1593 | ONCE Vigo | 4½ | 22 |
22 | 33 | Rey Malde Henrique | 0 | 1310 | Circulo Ferrolano | 4½ | 20½ |
23 | 56 | Segura Santos Luis | 0 | 0 | Fontecarmoa | 4½ | 20½ |
24 | 25 | Perez Martinez Ruben | 0 | 1522 | Casa da Xuventude | 4½ | 20½ |
25 | 59 | Vieites Perez Jacobo | 0 | 0 | CDU Santiago | 4½ | 20 |
26 | 18 | Toba Rodriguez Fco. Javier | 0 | 1574 | Ex Alcoholicos | 4½ | 19½ |
27 | 37 | Cruz Guerra Samuel | 0 | 0 | Xadrez Ourense | 4½ | 18½ |
28 | 23 | Medarde Santiago Luis Marcos | 0 | 1542 | CDU Santiago | 4 | 20 |
29 | 7 | Sousa Vidal Alejandro | 1627 | 1548 | Lucena | 4 | 20 |
30 | 43 | Formoso Leal Laura | 0 | 0 | Circulo Naron | 4 | 19 |
31 | 30 | Rodriguez Reboredo Sara | 0 | 1410 | Albatros | 4 | 18½ |
32 | 36 | Becerra Nieves Miguel | 0 | 0 | Xadrez Ourense | 4 | 17½ |
33 | 31 | Varela Fernandez Andres | 0 | 1400 | Fontecarmoa | 4 | 17 |
34 | 9 | Perez Sierra Brais | 1548 | 1503 | Viveiro | 4 | 16 |
35 | 35 | Amil Insua Anxo | 0 | 0 | Marquiño | 4 | 14 |
36 | 42 | Fernandez Ansuar Borja | 0 | 0 | Escola Luguesa | 4 | 11 |
37 | 32 | Paz Perez Santiago | 0 | 1340 | Circulo Naron | 3½ | 18½ |
38 | 40 | Dominguez Rodriguez Luis Manuel | 0 | 0 | Xadrez Ourense | 3½ | 17½ |
39 | 49 | Moreira Goris Raul | 0 | 0 | CF Portas | 3½ | 17½ |
40 | 48 | Martinez Insua Pablo | 0 | 0 | Nuevo Club Ortigueira | 3½ | 15 |
41 | 55 | Sabuz Forneiro Martin | 0 | 0 | Xadrez Ourense | 3½ | 15 |
42 | 28 | Grande Palacios Fatima | 0 | 1472 | Fontecarmoa | 3 | 18 |
43 | 58 | Vazquez Silva Andres Miguel | 0 | 0 | Xadrez Ourense | 3 | 15½ |
44 | 34 | Abal Cores Lucas | 0 | 0 | Fontecarmoa | 3 | 14 |
45 | 27 | Sanchez Gabin Aranzazu | 0 | 1507 | Circulo Ferrolano | 3 | 14 |
46 | 26 | Toba Rodriguez Irene | 0 | 1518 | Ex Alcoholicos | 3 | 11 |
47 | 41 | Espiñeira Deus Gabriel | 0 | 0 | Circulo Ferrolano | 3 | 9½ |
48 | 53 | Rodriguez Lopez Alberto | 0 | 0 | Xadrez Ourense | 2½ | 13 |
49 | 57 | Suarez Perez Pablo | 0 | 0 | O Toque Xiria | 2½ | 13 |
50 | 45 | Gonzalez Enriquez Borja | 0 | 0 | Xadrez Ourense | 2½ | 10 |
51 | 47 | Mariño Alejandro | 0 | 0 | Escola Ferrola | 2½ | 8 |
52 | 46 | Guillen Herrero Angel | 0 | 0 | Circulo Ferrolano | 2½ | 6 |
53 | 54 | Rodriguez Vazquez Alba | 0 | 0 | Xadrez Ourense | 2 | 11 |
54 | 51 | Oro Coello Anton | 0 | 0 | Xadrez Ourense | 2 | 10 |
55 | 39 | Docal Permuy Carlos | 0 | 0 | Nuevo Club Ortigueira | 2 | 8 |
56 | 38 | Diaz Diaz Blanca | 0 | 0 | Circulo Ferrolano | 1 | 1 |
57 | 20 | Fariñas Pose Julio | 0 | 1570 | Arteixo | 0 | 0 |
44 | Gomez Prieto Diego | 0 | 0 | Nuevo Club Ortigueira | 0 | 0 | |
50 | Muiño Blanco Manuel | 0 | 0 | Nuevo Club Ortigueira | 0 | 0 |
Pos. | Rank | Xogador | FIDE | FEDA | Club | Pts | Fide |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Fernandez Borrego Pablo | 2147 | 2169 | Circulo Ferrolano | 8 | 36 |
2 | 3 | Senlle Caride Miguel | 2094 | 2079 | Bobby Fischer | 6 | 28 |
3 | 4 | Mejuto De Ulloa Jorge | 2038 | 1970 | Circulo Ferrolano | 6 | 27 |
4 | 11 | Rodriguez Crespo Eduardo | 1899 | 1726 | Ex Alcoholicos | 5 | 24½ |
5 | 10 | Alonso Macias Victor | 1902 | 1834 | Karpov | 5 | 23½ |
6 | 8 | Aboy Nieto Pablo | 1938 | 1786 | Alexandre Boveda | 5 | 23 |
7 | 16 | Roca Rivera Alejandro | 1799 | 1347 | Circulo Ferrolano | 5 | 22 |
8 | 17 | Santiso Becerra Pablo | 1796 | 1756 | Alexandre Boveda | 5 | 21 |
9 | 6 | Gomez Dominguez Xabier | 1941 | 1865 | Casa da Xuventude | 4½ | 22 |
10 | 14 | Lopez Garrido Daniel | 1841 | 1789 | Xadrez Ourense | 4½ | 21½ |
11 | 19 | Fernandez Lopez Pablo | 1745 | 1669 | Circulo Naron | 4½ | 19½ |
12 | 7 | Gomez Dominguez Breixo | 1938 | 1797 | Casa da Xuventude | 4 | 21½ |
13 | 21 | Lopez Graña Carmen | 1724 | 1564 | Circulo Ferrolano | 4 | 20 |
14 | 13 | Ramon Losada David | 1866 | 1781 | Circulo Ferrolano | 4 | 19½ |
15 | 15 | Millan Soto Miguel | 1817 | 1709 | Circulo Ferrolano | 4 | 18 |
16 | 12 | Gonzalez Campo Greta | 1880 | 1832 | Esc. Xadrez Pontevedra | 4 | 18 |
17 | 9 | Rodriguez Pazos Jorge | 1913 | 1766 | Circulo Ferrolano | 4 | 17 |
18 | 27 | Dominguez Frojan Pablo | 0 | 0 | O Toque Xiria | 4 | 14 |
19 | 22 | Vilar Rodriguez Miguel Angel | 1620 | 1704 | Circulo Ferrolano | 3½ | 17 |
20 | 26 | Alvarez Gonzalez Diego | 0 | 0 | Augas Quentes | 3½ | 9½ |
21 | 20 | Devesa Raris Lorena | 1729 | 1676 | Padron | 3 | 16 |
22 | 18 | Grande Palacios Diego | 1772 | 1603 | Fontecarmoa | 3 | 13 |
23 | 23 | Abal Cores Christian | 0 | 1556 | Fontecarmoa | 3 | 13 |
24 | 24 | Martinez Insua Adrian | 0 | 1520 | Nuevo Club Ortigueira | 3 | 12 |
25 | 28 | Gomez Rodriguez Pablo | 0 | 0 | Escola Luguesa | 3 | 11 |
26 | 5 | Perez Piñeiro Javier | 1963 | 1796 | Escola Provincial | 2½ | 12½ |
27 | 25 | Guerra Rivas Alejandro | 0 | 1247 | Fontecarmoa | 1 | 4 |
28 | 2 | Ferreiro Pailos Alejandro | 2123 | 2020 | Arteixo | 0 | 0 |
Máis Información:
Fonte: Federación Galega de Xadrez WEB