Galicia
III Torneo Cidade de Lugo
Nave de asociacións do parque de Frigsa. Lugo
10 11, 17, 18, 24 e 25 novembro de 2012
Informa: Pablo Castro Xaquedrum | Web | Fotos | ChessResults
Final:
Walter López Rodríguez
Foto: opendelugo.blogspot.com.esClasificación Final:
Rk. Nombre Elo FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd 8.Rd 9.Rd Pts. 1 Lopez Rodriguez Walter 2239 ESP 31w1 7b1 3w1 -½ -½ 5b1 2w1 15b1 10w1 8.0 48.5 52.5 39.5 0.0 3 2733 2 Casares Cabanas Carlos 2142 ESP 35b1 16w1 12b1 6w1 10b1 4w1 1b0 3w½ 5b1 7.5 48.0 51.5 41.0 0.0 1 2267 3 Lopez Lopez Alfredo 2077 ESP 29b1 19w1 1b0 -½ 24w1 12w1 8b1 2b½ 6w½ 6.5 47.0 51.0 33.5 0.0 2 2063 4 Florez Rodriguez Diego 2080 ESP 33w1 24b1 9w1 -½ 11b1 2b0 -½ 5w0 15w1 6.0 46.5 51.0 34.5 0.0 3 1987 5 Penalonga Sweers Angel 2061 ESP 18w1 39b1 10w0 14b1 16w1 1w0 26b1 4b1 2w0 6.0 46.0 49.0 33.0 0.0 1 1956 6 FM Del Barrio Gomez Jesus Maria 2206 ESP 27w1 26b1 -½ 2b0 19w1 11b1 15w½ 7b½ 3b½ 6.0 45.5 49.5 32.5 0.0 2 1934 7 Dominguez Fernandez Angel Ii 1698 ESP 25b1 1w0 17w½ 22b1 30w1 -½ 12b1 6w½ 8b½ 6.0 44.5 48.5 30.0 0.0 2 1909 8 Pardo Gomez Jose Ramon 1813 ESP 46w1 10b0 -½ 27w+ 14w1 16b1 3w0 20b1 7w½ 6.0 41.5 44.0 30.0 0.0 2 1879 9 Fernandez Lopez Miguel Angel 1975 ESP 34b1 21w1 4b0 13w0 35b½ 17b1 11w½ 26w1 16w1 6.0 39.0 42.0 28.0 0.0 1 1758 10 Gomez Lopez Roberto 2212 ESP 30b1 8w1 5b1 11w½ 2w0 15b0 13w1 14b1 1b0 5.5 48.5 52.5 32.0 0.0 1 1924 11 Agra Torres Alfonso 1834 ESP 44b1 13w1 15b1 10b½ 4w0 6w0 9b½ 18w1 12b½ 5.5 44.5 48.0 31.0 0.0 1 1893 12 Perez Carballo David 1959 ESP 36w1 42b1 2w0 26b1 13w1 3b0 7w0 28b1 11w½ 5.5 42.5 46.0 30.5 0.0 1 1788 13 Rodriguez Sigler Alexandre 1592 ESP 47w1 11b0 18w1 9b1 12b0 28w½ 10b0 27w1 24b1 5.5 40.5 44.5 27.0 0.0 1 1783 14 Franco Jimenez Rodrigo 1586 ESP 45w1 20b1 -½ 5w0 8b0 35w1 19b1 10w0 28b1 5.5 40.0 41.5 28.5 0.0 2 1845 15 Fernandez Ansuar Borja 1765 ESP -½ 22b1 11w0 21b1 17w1 10w1 6b½ 1w0 4b0 5.0 46.0 50.5 29.0 0.0 2 1959 16 Gandoy Martinez Pablo 1662 ESP 38w1 2b0 31w+ 45w1 5b0 8w0 30b1 23w1 9b0 5.0 39.5 41.0 27.0 0.0 1 1645 17 Arango Fernandez Alfonso 1577 ESP -½ 28w1 7b½ -½ 15b0 9w0 -½ 39b1 26w1 5.0 38.5 41.5 23.5 0.0 4 1777 18 Filgueiras Basanta Alvaro 1325 ESP 5b0 32w1 13b0 40w1 21w1 26b0 39w1 11b0 31w1 5.0 38.0 41.0 23.0 0.0 1 1631 19 Represa Perez Mireya 1618 ESP 40w1 3b0 -½ 34w1 6b0 -½ 14w0 41b1 27b1 5.0 38.0 40.5 23.5 0.0 3 1637 20 Braña Lopez Eduardo 2002 ESP -½ 14w0 44b1 -½ 42w1 39b1 -½ 8w0 22b½ 5.0 37.5 40.5 25.5 0.0 4 1618 21 Diaz Seoane Jorge 1595 ESP 41w1 9b0 -½ 15w0 18b0 -½ 32w1 40b1 29w1 5.0 36.0 38.5 20.5 0.0 3 1485 22 Fernandez Fernandez Fernando 1583 ESP -½ 15w0 43b1 7w0 34b1 29w½ -½ 36b1 20w½ 5.0 35.5 37.5 22.5 0.0 3 1545 23 Sarhani Abdellah 0 ESP 42w0 36b0 -1 29w0 25b1 40w+ 31w1 16b0 34w1 5.0 30.0 33.0 20.0 0.0 1 1354 24 Grana Castanal Andres 1605 ESP 37b1 4w0 -½ 39b1 3b0 27w0 33w1 34b1 13w0 4.5 37.5 40.0 23.5 0.0 2 1600 25 Cervigni Sebastian Alejandro 0 ESP 7w0 27b0 41w1 42b0 23w0 -½ 37w1 44b+ 36b1 4.5 30.0 32.5 15.0 0.0 2 1322 26 Rodriguez Rey Juan Vicente 1641 ESP 43b1 6w0 35b1 12w0 36b1 18w1 5w0 9b0 17b0 4.0 40.5 42.5 25.0 0.0 1 1613 27 Pardo Gomez Juan Carlos 1568 ESP 6b0 25w1 -½ 8b- 43w1 24b1 -½ 13b0 19w0 4.0 39.5 41.5 22.0 0.0 3 1570 28 Villarino Fdez-Ardisan Juan 1645 ESP -½ 17b0 36w1 30b0 44w1 13b½ 29b1 12w0 14w0 4.0 37.5 41.0 21.5 0.0 2 1458 29 Mato Martinez Miguel 1378 ESP 3w0 41b1 39w0 23b1 -½ 22b½ 28w0 35w1 21b0 4.0 35.5 38.0 20.5 0.0 2 1499 30 Represa Garazo Juan Manuel 1568 ESP 10w0 38b1 -½ 28w1 7b0 -½ 16w0 31b0 41w1 4.0 35.5 38.0 20.5 0.0 3 1549 31 Arias Piñeiro Alejandro Ii 1578 ESP 1b0 46w1 16b- 36b0 32w+ 45w1 23b0 30w1 18b0 4.0 35.0 36.5 19.0 0.0 1 1362 32 Otero Gonzalez Alexis 0 ESP 39w- 18b0 38w1 44w0 31b- 37b1 21b0 45w1 40w+ 4.0 30.5 32.0 14.0 0.0 1 1287 33 Hierro Carnicero Jose 1420 ESP 4b0 37w1 -½ -½ -½ -0 24b0 43w1 -0 3.5 36.0 38.0 19.0 0.0 5 1521 34 Diaz Rodriguez Pablo 1270 ESP 9w0 47b+ -½ 19b0 22w0 43b1 35b1 24w0 23b0 3.5 36.0 38.0 18.5 0.0 2 1360 35 Franco Manso Francisco Jose 1446 ESP 2w0 40b1 26w0 37b1 9w½ 14b0 34w0 29b0 43b1 3.5 36.0 38.0 17.5 0.0 1 1430 36 Valin Carreira Fernando 1151 ESP 12b0 23w1 28b0 31w1 26w0 42b1 -½ 22w0 25w0 3.5 35.0 38.5 19.5 0.0 2 1463 37 Lopez Pardo Antonio 0 ESP 24w0 33b0 46b1 35w0 -½ 32w0 25b0 -1 42w+ 3.5 29.5 31.5 12.5 0.0 2 1072 38 Corredoira Alvarez Nicolas 0 ESP 16b0 30w0 32b0 41w0 40b0 -1 -½ 46w+ 45w1 3.5 25.0 26.5 8.5 0.0 2 1065 39 Costeira Fernandez Ramon 1593 ESP 32b+ 5w0 29b1 24w0 45b1 20w0 18b0 17w0 -0 3.0 37.5 39.0 21.0 0.0 2 1435 40 Lopez Otero Brais 0 ESP 19b0 35w0 47b+ 18b0 38w1 23b- 45b1 21w0 32b- 3.0 32.5 34.0 15.0 0.0 1 1272 41 Lopez Varela Pablo 0 ESP 21b0 29w0 25b0 38b1 -½ 46w½ 44b+ 19w0 30b0 3.0 31.0 33.5 13.5 0.0 2 1164 42 Mendez Lopez Manuel 1590 ESP 23b1 12w0 45b0 25w1 20b0 36w0 -½ -0 37b- 2.5 33.0 34.5 16.5 0.0 3 1327 43 Filgueiras Basanta Victoria 0 ESP 26w0 -½ 22w0 46b1 27b0 34w0 -1 33b0 35w0 2.5 31.0 33.5 13.0 0.0 2 1138 44 Alfonso Plaza Luis Miguel 0 ESP 11w0 -½ 20w0 32b1 28b0 -½ 41w- 25w- -0 2.0 34.0 37.0 12.0 0.0 4 1477 45 Sarhani Wafae 0 ESP 14b0 -1 42w1 16b0 39w0 31b0 40w0 32b0 38b0 2.0 32.0 34.5 15.0 0.0 1 1129 46 Bodelo Diaz Guillermo 0 ESP 8b0 31b0 37w0 43w0 -1 41b½ -½ 38b- -0 2.0 26.0 28.0 8.5 0.0 3 1032 47 Padorno Fernandez Jesus 0 ESP 13b0 34w- 40w- -0 -½ -0 -0 -0 -0 0.5 27.5 29.0 2.5 0.0 7 0 Bases:
Sala de xogo: Sala multiusos da nave de asociacións, no parque de Frigsa.
Ritmo de xogo:90 minutos por xogador + 30 segundos de incremento por xogada.
O torneo disputarase a diario polo sistema suízo a 9 roldas, e será válido para a obtención de elo FIDE
1ª rolda: 10 de novembro ás 10:00 horas
2ª rolda: 10 de novembro ás 16:30 horas
3ª rolda: 11 de novembro ás 16:30 horas
4ª rolda: 17 de novembro ás 10:00 horas
5ª rolda: 17 de novembro ás 16:30 horas
6ª rolda: 18 de novembro ás 16:30 horas
7ª rolda: 24 de novembro ás 10:00 horas
8º rolda: 24 de novembro ás 16:30 horas
9º rolda: 25 de novembro ás 16:30 horas
Empregarase un programa informático para realizar os emparellamentos, aos cales non se poderá reclamarByes:Pódense pedir 3 byes (de medio punto cada un) ata a séptima rolda (incluída), deberanse solicitar vía e-mail á dirección xaquedrum@gmail.com ou por escrito na sala de xogo, cunha antelación de 2 horas o final da rolda anterior.
Todo participante no torneo que non ingrese a inscrición antes do 11 de novembro non será emparellado.
Permítese un tempo de demora de 60 minutos con respecto á hora de inicio de rolda; transcorrido o cal si un xogador non está presente perderá a partida.
Todo xogador que non se presente a unha rolda sen causa xustificada será eliminado do torneo.
Premios non acumulables e o xogador recibirá o de maior cuantía ée se é a mesma cuantía o de maior categoría. Os premios estarán sometidos á retención fiscal correspondente.
Todos os xogadores deberán estar federados na FEDA, non se admitirá no torneo a ningún xogador que non estea federado.
Antes do inicio da primeira rolda publicaranse as ordes de forza ordenados por ELO FIDE, si non tivese elo FIDE considerarase o FEDA como FIDE a efectos de orde de forza inicial.
As decisións do árbitro poderanse reclamar a un comité. O comité estará formado polo director do torneo e por dous xogadores titulares e dous reservas.
Non se permitirán análise na sala de xogo.
Recoméndase aos participantes a notificación a algún árbitro cando, por razón xustificada abandonen a sala de xogo no transcurso da súa partida
A Organización resérvase o dereito a modificar as bases do II Torneo Cidade de Lugo sin outra obriga máis que a de publicalas na páxina web: www.xaquedrum.es.
A participación no Torneo supón a aceptación destas bases.
Xeral Elo <1800 Sen Elo FIDE Escola Luguesa Categoría feminina Sub 10 1º 450 € + trofeo
2º 250 €
3º 225 €
4º 200 €
5º ao 6 100€1º 70 €
2º 40 €
3º 20 €1º 70 €
2º 40 €
3º 20 €1º 70 €
2º 40 €
3º 20 €1º 70 €
2º 40 €
3º 20 €1º Trofeo
2º Trofeo
3º Trofeo
Máis Información:
http://opendelugo.blogspot.com.es/