Galicia
V Trofeo Distribunosa - Concello de Rianxo
Pavillón Municipal de Rianxo
31 de agosto de 2013 | Bases PDF
Informa: Daniel Martínez. Club Xadrez Rianxo
Final:
Foto Xadrez Rianxo
Clasificación Final Absoluto
Rank | Nome | Elo | FED | Equipo | Tipo | Pts | Part. | Res. | vict | MBlM | BUC | BUC | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GM | Strikovic Aleksa GM | 2533 | SRB | ALEXANDRE BOVEDA | 7 | 8 | ½ | 6 | 4 | 42½ | 46½ | |
2 | GM | Martinez Duany Lelys Stanley GM | 2457 | CUB | DIAS FERREIRA | 7 | 8 | ½ | 6 | 4 | 41 | 46 | |
3 | GM | Khamrakulov Ibragim S. | 2474 | ESP | BREOGÁN | 6½ | 8 | 0 | 6 | 3 | 41½ | 45½ | |
4 | Suarez Gomez Julio | 2110 | ESP | C.X. FONTECARMOA | 6½ | 8 | 0 | 6 | 3 | 40½ | 45½ | ||
5 | FM | Kantans Toms FM | 2360 | LAT | NINGUNHA B | 6 | 8 | 0 | 6 | 4 | 38½ | 42½ | |
6 | FM | Meskovs Nikita FM | 2400 | LAT | NINGUNHA A | 6 | 8 | 0 | 6 | 4 | 38 | 42 | |
7 | IM | Garcia Castro Pablo | 2370 | ESP | UNIVERSIDAD DE VIGO | 6 | 8 | 0 | 6 | 4 | 37 | 40½ | |
8 | Kalnins Kristaps | 2231 | LAT | NINGUNHA C | 6 | 8 | 0 | 6 | 4 | 35 | 38½ | ||
9 | FM | Gonzalez Perez Arian FM | 2453 | FID | SIN CLUB 2 | 6 | 8 | 0 | 5 | 4 | 37½ | 41 | |
10 | FM | Pazos Porta Antonio MF | 2340 | ESP | CIRCULO FERROLANO DE AJEDREZ | 5½ | 8 | 0 | 5 | 5 | 37 | 40 | |
11 | Lopez Rodriguez Walter | 2238 | ESP | CIRCULO FERROLANO DE AJEDREZ | 5½ | 8 | 0 | 5 | 4 | 39 | 42 | ||
12 | Garcia Brion Eduardo | 2174 | ESP | CIRCULO MERCANTIL RIVEIRA | 5½ | 8 | 0 | 5 | 4 | 37 | 41 | ||
13 | Villar Nieves Antonio | 2223 | ESP | ALGALIA | 5½ | 8 | 0 | 5 | 4 | 35½ | 39 | ||
14 | FM | Cruz Alvarez de Ron Dan FM | 2198 | ESP | ALGALIA | 5½ | 8 | 0 | 5 | 4 | 35 | 38½ | |
15 | Abuin Boullon Manuel Angel | 2119 | ESP | CLUB XADREZ RIANXO | L | 5½ | 8 | 0 | 5 | 4 | 31½ | 34 | |
16 | Barros Pazos Manuel | 2048 | ESP | CIRCULO MERCANTIL RIVEIRA | 5½ | 8 | 0 | 5 | 4 | 29 | 32½ | ||
17 | Patino Romaris Juan Roberto | 2203 | ESP | USC | 5 | 8 | 0 | 5 | 4 | 37½ | 41½ | ||
18 | Alvarez Dominguez Breixo | 1912 | ESP | LAROCA | 5 | 8 | 0 | 5 | 4 | 36½ | 40½ | ||
19 | FM | Paredes Galan Angel FM | 2333 | ESP | XADREZ ALGALIA | 5 | 8 | 0 | 5 | 4 | 35½ | 39½ | |
Gonzalez Diaz Julio | 2284 | ESP | CIRULO DE LAS ARTES LUGO | 5 | 8 | 0 | 5 | 4 | 35½ | 39½ | |||
IM | Rodriguez Lopez Rafael | 2265 | ESP | UNIVERSIDAD DE VIGO | 5 | 8 | 0 | 5 | 4 | 35½ | 39½ | ||
22 | Millan Soto Miguel | 1984 | ESP | CIRCULO FERROLANO DE AJEDREZ | 5 | 8 | 0 | 5 | 4 | 34 | 37 | ||
23 | IM | Espineira Gonzalez Diego IM | 2341 | ESP | CLUB XADREZ PADRON | 5 | 8 | 0 | 5 | 4 | 33 | 35 | |
24 | WCM | Oliveira Maria Ines | 1952 | POR | PORTUGAL | U18 | 5 | 8 | 0 | 5 | 4 | 32 | 35½ |
25 | Carballo Cancela Manuel | 1858 | ESP | SIN CLUB 1 | U18 | 5 | 8 | 0 | 5 | 4 | 32 | 33½ | |
26 | Torrado Quintela Julio | 2250 | ESP | C.X. FONTECARMOA | 5 | 8 | 0 | 5 | 4 | 31½ | 34½ | ||
27 | Arevalillo Romero Sergio | 1992 | ESP | CLUB XADREZ RIANXO | L | 5 | 8 | 0 | 5 | 4 | 31 | 34 | |
Prado Acebo Ines | 1924 | ESP | CIRCULO FERROLANO DE AJEDREZ | 5 | 8 | 0 | 5 | 4 | 31 | 34 | |||
Porto Fuentes Oscar | 1923 | ESP | XADREZ GALLAECIA | U18 | 5 | 8 | 0 | 5 | 4 | 31 | 34 | ||
30 | Sanz Sixto Juan Jesus | 1956 | ESP | C.X. LALIN | 4½ | 8 | 0 | 4 | 5 | 30½ | 33 | ||
31 | Hermida Araujo Lino | 1908 | ESP | UNIVERSITARIO OURENSE | 4½ | 8 | 0 | 4 | 5 | 29½ | 31½ | ||
32 | FM | Permuy Lorenzo Carlos Javier MF | 2272 | ESP | STA Mª CARANZA | S55 | 4½ | 8 | 0 | 4 | 4 | 34½ | 36½ |
33 | Gomez Dieguez Adrian | 1972 | ESP | XADREZ OURENSE | U18 | 4½ | 8 | 0 | 4 | 4 | 32½ | 35½ | |
34 | Pedreira Giralda Francisco | 1807 | ESP | ESCOLA XADREZ SIGRAS | 4½ | 8 | 0 | 4 | 4 | 32 | 34 | ||
Gonzalez Perez Jose Ramon | 1628 | ESP | UNIVERSIDAD DE VIGO | 4½ | 8 | 0 | 4 | 4 | 32 | 34 | |||
36 | Hernandez Heras Santiago | 1899 | ESP | ALEKHINE VIGO | S55 | 4½ | 8 | 0 | 4 | 4 | 30½ | 33½ | |
37 | Maquieira Vidal Alvaro | 1648 | ESP | EXP | 4½ | 8 | 0 | 4 | 4 | 30½ | 31 | ||
38 | Bouza-Brey Teijeiro Gonzalo | 1901 | ESP | C.X. FONTECARMOA | 4½ | 8 | 0 | 4 | 4 | 30 | 32 | ||
39 | Rey Malde Henrique | 1977 | ESP | CIRCULO FERROLANO DE AJEDREZ | 4½ | 8 | 0 | 4 | 4 | 29 | 31½ | ||
40 | Roma Barge Gabriel | 1759 | ESP | CLUB XADREZ OURENSE | 4½ | 8 | 0 | 4 | 4 | 27½ | 29½ | ||
41 | Gomez Segade Pablo | 2013 | ESP | XADREZ GALLAECIA | S55 | 4½ | 8 | 0 | 4 | 4 | 27 | 28½ | |
42 | Varasa Paredes Javier | 2084 | ESP | UNIVERSITARIO OURENSE | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 35 | 38 | ||
43 | Martinez Dourado Daniel | 1767 | ESP | CLUB XADREZ RIANXO | L | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 32½ | 35½ | |
44 | Fernandez Andrade Antonio | 1818 | ESP | UNIVERSITARIO OURENSE | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 30 | 32½ | ||
45 | Carreira Casais Anxo | 1903 | ESP | USC | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 28½ | 31½ | ||
Montans Lopez Adrian | 1778 | ESP | C.X. FONTECARMOA | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 28½ | 31½ | |||
47 | Guijarro Arca Basilio | 1859 | ESP | NINGUNHA D | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 28 | 31 | ||
48 | Louzao Brea Jose Luis | 1885 | ESP | MARIN | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 28 | 30½ | ||
49 | Chao Vale Fernando | 1780 | ESP | XADREZ VIVEIRO | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 28 | 30 | ||
50 | Merayo Lopez David | 1701 | ESP | FUENLABRADA | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 27 | 29½ | ||
51 | Bayon Rolo Juan Andres | 1749 | ESP | C.X. FONTECARMOA | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 27 | 28½ | ||
52 | Doval Gonzalez Jose | 1947 | ESP | UNIVERSITARIO OURENSE | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 24½ | 27 | ||
53 | Amil Blanco Manuel Angel | 1841 | ESP | MARQUINO A POBRA | 4 | 8 | 0 | 3 | 4 | 31½ | 34 | ||
54 | Arias Rodriguez Manuel | 2002 | ESP | EX- ALCOHOLICOS DE LA CORUNA | S55 | 4 | 8 | 0 | 3 | 4 | 30½ | 33½ | |
55 | Outeiral Gonzalez Ricardo | 1737 | ESP | MARQUIÑO | 4 | 8 | 0 | 3 | 4 | 29½ | 32 | ||
56 | Farto Orozco David | 1837 | ESP | KARPOV PONTEVEDRA | 4 | 8 | 0 | 3 | 4 | 28½ | 31 | ||
57 | Nunez Garcia Ramon | 1862 | ESP | CLUB XADREZ PADRON | 4 | 8 | 0 | 3 | 4 | 28½ | 30 | ||
58 | Rego Lorenzo Jose Francisco | 1732 | ESP | GRUPO BAZÁN | 4 | 8 | 0 | 3 | 3 | 28½ | 30½ | ||
59 | Garcia Brion Alfonso | 1933 | ESP | CIRCULO MERCANTIL RIVEIRA | 4 | 8 | 0 | 2 | 4 | 28 | 30½ | ||
60 | Pereiro Rodriguez Diego | 1752 | ESP | C.X. FONTECARMOA | 3½ | 8 | 0 | 3 | 4 | 32 | 35½ | ||
61 | Sanchez Gabin Aranzazu | 1653 | ESP | GRUPO BAZÁN | 3½ | 8 | 0 | 3 | 4 | 30½ | 33 | ||
62 | Ferreiro Diaz Miguel | 1659 | ESP | XADREZ OURENSE | U18 | 3½ | 8 | 0 | 3 | 4 | 30½ | 32½ | |
63 | Tubio Agrasar Pablo | 1737 | ESP | CLUB XADREZ PADRON | 3½ | 8 | 0 | 3 | 4 | 30½ | 32 | ||
64 | Rocha Romaus Gumersindo | 1845 | ESP | CLUB XADREZ MUXIA | 3½ | 8 | 0 | 3 | 4 | 28½ | 30 | ||
Rodriguez Dominguez Miguel | 1774 | ESP | EXP | 3½ | 8 | 0 | 3 | 4 | 28½ | 30 | |||
66 | Susavila Muniz Antonio | 1884 | ESP | CLUB XADREZ PADRON | 3½ | 8 | 0 | 3 | 4 | 26½ | 29 | ||
67 | Viqueira Verea Alvaro | 1703 | ESP | XIRIA CARBALLO | 3½ | 8 | 0 | 3 | 4 | 25½ | 27 | ||
68 | Alvarez Dominguez Lua | 1450 | ESP | LAROCA | 3½ | 8 | 0 | 3 | 4 | 24½ | 25 | ||
69 | Golmar Fondevila Manuel | 1780 | ESP | C.X. LALIN | 3½ | 8 | 0 | 3 | 4 | 23 | 23½ | ||
70 | Rodriguez Lamas Manuel | 1791 | ESP | XADREZ GALLAECIA | 3½ | 8 | 0 | 3 | 3 | 27 | 29½ | ||
71 | Arango Fernandez Alfonso | 1615 | ESP | XAQUEDRUM | U18 | 3½ | 8 | 0 | 2 | 4 | 29 | 30½ | |
72 | Fernandez Lopez Alejandro | 1458 | ESP | CIRCULO CHANTADINO DE XADREZ | 3½ | 8 | 0 | 2 | 4 | 27 | 27½ | ||
73 | Leal Valdes Francisco Jose | 1706 | ESP | EX- ALCOHOLICOS DE LA CORUNA | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 27 | 27½ | ||
74 | De La Pena Llerandi Adolfo | 1591 | ESP | CIRCULO FERROLANO DE AJEDREZ | S55 | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 21 | 21½ | |
75 | Lorenzo Dieguez Manuel | 1717 | ESP | UNIVERSIDAD DE VIGO | U18 | 3 | 8 | 0 | 3 | 4 | 30½ | 32 | |
76 | Creo Abeijon Diego | 1644 | ESP | LICEO PUEBLENSE | 3 | 8 | 0 | 3 | 4 | 30 | 31½ | ||
77 | Outeiro Padin Heladio | 1821 | ESP | BREOGÁN | 3 | 8 | 0 | 3 | 4 | 27 | 29 | ||
78 | Oliveira Maria Alice Ramos Ma | 1417 | POR | PORTUGAL | 3 | 8 | 0 | 3 | 4 | 25 | 26½ | ||
79 | Ozores Sieira Samuel | 0 | ESP | POUSADA DAS ANIMAS | 3 | 8 | 0 | 3 | 4 | 24½ | 27 | ||
80 | Rey Aguino Antonio Javier | 1617 | ESP | C.X. FONTECARMOA | 3 | 8 | 0 | 3 | 4 | 24½ | 26 | ||
81 | Siso Lale Juan Carlos | 1532 | ESP | EX- ALCOHOLICOS DE LA CORUNA | 3 | 8 | 0 | 3 | 4 | 23½ | 24 | ||
82 | Otero Perez Javier | 1521 | ESP | C.X. FONTECARMOA | 3 | 8 | 0 | 3 | 4 | 22½ | 23 | ||
83 | Gestido Martinez Jose Carlos | 1622 | ESP | ISOLANI | 3 | 8 | 0 | 3 | 4 | 18 | 18½ | ||
84 | Lopez Louro Marcos | 1457 | ESP | CLUB XADREZ PADRON | 3 | 8 | 0 | 3 | 3 | 22 | 22½ | ||
85 | Garcia Abreu Benjamin | 1725 | ESP | MARIN | 3 | 8 | 0 | 2 | 4 | 28½ | 31 | ||
86 | Novoa Blanco Jose Manuel | 0 | ESP | UNIVERSITARIO OURENSE | 2½ | 8 | 0 | 2 | 4 | 27½ | 29½ | ||
87 | Gomez Vidal Jose Manuel | 0 | ESP | CLUB XADREZ RIANXO | L | 2½ | 8 | 0 | 2 | 4 | 25½ | 26 | |
88 | Alcaide Corral Carlos Jose | 1568 | ESP | ALGALIA | 2½ | 8 | 0 | 2 | 4 | 24½ | 26 | ||
89 | Yebra-Pimentel Brea Carlos | 1680 | ESP | XADREZ GALLAECIA | U18 | 2½ | 8 | 0 | 2 | 3 | 27½ | 29 | |
90 | Romano Garcia Francisco Manue | 0 | ESP | SIN CLUB 3 | 2½ | 8 | 0 | 1 | 4 | 26½ | 28½ | ||
91 | Rodriguez Lopez Evaristo | 0 | ESP | C.X. FONTECARMOA | 2½ | 7 | 0 | 1 | 4 | 25 | 26½ | ||
92 | Gil Perez Gerardo | 1917 | ESP | CIRCULO MERCANTIL RIVEIRA | 2 | 8 | 0 | 2 | 4 | 27½ | 30 | ||
93 | Pina Lopez Carlos | 1439 | ESP | CLUB XADREZ RIANXO | L | 2 | 8 | 0 | 2 | 3 | 23½ | 24 | |
94 | Uhia Fernandez Manuel | 0 | ESP | MARQUINO A POBRA | S55 | 2 | 7 | 0 | 1 | 4 | 23 | 23½ | |
95 | Leiro Abelleira Jesus Francisco | 0 | ESP | CCD SANXENXO | 2 | 7 | 0 | 1 | 4 | 21½ | 23 | ||
96 | Magarinos Gomez Pablo | 0 | ESP | CLUB XADREZ PADRON | U18 | 2 | 7 | 0 | 1 | 3 | 24 | 26½ | |
97 | Fernandez Romero Daniel | 1283 | ESP | CLUB XADREZ RIANXO | L | 2 | 7 | 0 | 1 | 3 | 20 | 20½ | |
98 | Romero Cubela Maria Jose | 0 | ESP | CLUB XADREZ RIANXO | L | 1 | 7 | 0 | 0 | 4 | 20½ | 22 | |
99 | Lopez Castro Alberto | 0 | ESP | C.X. FONTECARMOA | 1 | 7 | 0 | 0 | 3 | 20 | 21½ | ||
100 | Cores Rano Jose Benito | 0 | ESP | CLUB XADREZ RIANXO | L | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 21 | 22 |
Clasificación Final Sub 8
Rank | Nome | Club | Pts | Res. | vict | MBlM | BUC | BUC |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rey Chimera Luca | c.x. fontecarmoa | 7 | 0 | 7 | 3 | 25 | 27½ |
2 | Saco Perez Juan | Benchosei | 5½ | 0 | 5 | 4 | 19 | 20 |
3 | Lopez Gonzalez Diego | CIRCULO FERROLÁN | 5 | 0 | 5 | 4 | 26½ | 29 |
4 | Alcalde Gonzalez Hugo | Benchosei | 5 | 0 | 5 | 4 | 26½ | 27½ |
5 | Santos Rodriguez Marcos | Alexandre Bóveda | 5 | 0 | 5 | 4 | 25 | 27½ |
6 | Gonzalez Gonzalez Gabriel | villa de bouzas | 5 | 0 | 5 | 3 | 30½ | 33 |
7 | Alvarez Vazquez Mauro | Benchosei | 4 | 0 | 4 | 4 | 25 | 28½ |
8 | Losada Abuin Xiao Wei | alexandre boveda | 4 | 0 | 4 | 3 | 30 | 33 |
9 | Martinez Montes Martin | Escola Xadrez Pontevedra | 4 | 0 | 4 | 3 | 27½ | 31 |
10 | Garrido Masid Alejandro | Benchosei | 4 | 0 | 4 | 3 | 25 | 27 |
11 | Alonso Pacheco Joaquin | escola xadrez pontevedra | 4 | 0 | 4 | 3 | 23½ | 26½ |
12 | Oubina Santorum Roi | c.x. fontecarmoa | 4 | 0 | 4 | 3 | 19 | 20 |
13 | Veiras Iglesias Ivan | CEIP Zalaeta | 4 | 0 | 3 | 4 | 18½ | 19½ |
14 | Riveiro Suarez Mauro | club xadrez rianxo | 3½ | ½ | 3 | 4 | 19 | 20 |
15 | Paniagua curt Jaime | escola xadrez pontevedra | 3½ | ½ | 3 | 3 | 23½ | 26 |
16 | Gomez Carreno Laura | club xadrez ourense | 3 | 0 | 3 | 4 | 25 | 27½ |
17 | Fernandez Romano Brigo | c.x. fontecarmoa | 3 | 0 | 3 | 4 | 25 | 26 |
18 | Seoane Castilla Raul | Circulo Ferrolano de ajedrez | 3 | 0 | 3 | 4 | 18 | 19 |
19 | Rodriguez Perez Jesus | c.x. fontecarmoa | 3 | 0 | 3 | 3 | 21½ | 22½ |
20 | Rodriguez Paz Sergio | Circulo Mercantil Riveira | 3 | 0 | 3 | 3 | 20 | 21 |
21 | Chao Vale David | Ningunha | 2½ | ½ | 2 | 4 | 25½ | 26½ |
22 | Rego Calvo Marcos | laroca | 2½ | ½ | 2 | 4 | 20½ | 21½ |
23 | Martinez Doldan Pablo | c.x. fontecarmoa | 2 | 0 | 2 | 3 | 15 | 16 |
24 | Gordillo Iglesias Juan | 1½ | 0 | 1 | 3 | 22 | 24 | |
25 | Suarez Gomez Paula | c.x. fontecarmoa | 1 | 1 | 1 | 3 | 18 | 19 |
26 | Hermida Carou Alvaro | Circulo Mercantil Riveira | 1 | 0 | 1 | 3 | 19½ | 20½ |
27 | Navarro Ramos Juan | club xadrez rianxo | 0 | 0 | 0 | 0 | 17½ | 18½ |
28 | Romero Pais Pablo | Circulo Mercantil Riveira | 0 | 0 | 0 | 0 | 16½ | 17½ |
Clasificación Final Sub 10
Rank | Nome | Elo | Club | Pts | Res. | vict | MBlM | BUC | BUC |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Fernandez Lopez Pablo | 1386 | circulo chantadino de xadrez | 6½ | 0 | 6 | 4 | 28 | 31 |
2 | Fernandez Lopez Ruben | 0 | XADREZ UNIVERSADE DE VIGO | 5½ | ½ | 5 | 4 | 29 | 31 |
3 | Gomez Carreno Martin | 1530 | club xadrez ourense | 5½ | ½ | 4 | 3 | 31 | 35½ |
4 | Martinez Montes Juan Manuel | 1320 | Escola Xadrez Pontevedra | 5 | 0 | 5 | 4 | 25 | 27½ |
5 | Gerpe Vilas Xurxo | 0 | Casa da Xuventude | 5 | 0 | 5 | 4 | 22½ | 24½ |
6 | Rodriguez Ferreiros Andres | 0 | c.x. fontecarmoa | 5 | 0 | 5 | 3 | 28 | 31 |
7 | Ferreno Sanmartin Angel | 0 | club xadrez marin | 4½ | 0 | 4 | 4 | 29½ | 33½ |
8 | Lobato Rey Pablo | 0 | c.x. fontecarmoa | 4½ | 0 | 4 | 4 | 24 | 26 |
9 | Rey Figueira Brais | 0 | club xadrez rianxo | 4 | 0 | 4 | 4 | 22 | 22½ |
10 | Oliveira Maria Elisa | 1102 | Portugal | 4 | 0 | 4 | 3 | 26½ | 30 |
11 | Fernandez Romano Artai | 0 | c.x. fontecarmoa | 4 | 0 | 4 | 3 | 26½ | 29 |
12 | Osorio Pereira Marcos | 0 | Benchosei | 4 | 0 | 4 | 3 | 24½ | 26½ |
13 | Gonzalez Lopez Mateo | 0 | Benchosei | 4 | 0 | 4 | 3 | 23½ | 26½ |
14 | Souto Parga Hugo | 0 | alexandre boveda | 4 | 0 | 4 | 3 | 23 | 25½ |
15 | Buitron Ramil David | 0 | xadrez gallaecia | 4 | 0 | 3 | 4 | 22½ | 24½ |
16 | Garrido Masid Cristina | 0 | Benchosei | 3½ | 0 | 3 | 4 | 17 | 17½ |
17 | Vazquez Porta Andres | 1321 | Grupo Bazán | 3½ | 0 | 3 | 3 | 24½ | 27 |
18 | Gonzalez Fernandez Pedro | 0 | Universidade de Vigo | 3½ | 0 | 2 | 4 | 19½ | 21½ |
19 | Rego Calvo Hugo | 0 | laroca | 3½ | 0 | 2 | 3 | 20 | 22 |
20 | Bravo Rodriguez Marco | 0 | club xadrez rianxo | 3 | 0 | 3 | 4 | 19 | 19½ |
21 | Martinez Doldan Eva | 0 | c.x. fontecarmoa | 3 | 0 | 3 | 4 | 12½ | 13 |
22 | Giron Hermo Xabier | 0 | ADM Peleteiro | 3 | 0 | 3 | 3 | 25½ | 28 |
23 | Carou Filgueira Marcos | 0 | club xadrez rianxo | 3 | 0 | 3 | 3 | 21½ | 22 |
24 | Vazquez Brea Raul | 0 | c.x. fontecarmoa | 3 | 0 | 2 | 3 | 22 | 25 |
25 | Castro Gonzalez Marina | 0 | Xadrez Bretema | 2½ | 0 | 2 | 4 | 17 | 17½ |
26 | Gonzalez Lopez Cecilia | 0 | Benchosei | 2½ | 0 | 2 | 3 | 23 | 25 |
27 | Novoa Gonzalez Santiago | 0 | Marista Ourense | 2½ | 0 | 1 | 4 | 19 | 19½ |
28 | Rama Novoa Gabriel | 0 | c.x. lalin | 2 | 0 | 2 | 3 | 23 | 23½ |
29 | Castano Rodriguez Xian | 0 | club xadrez rianxo | 2 | 0 | 2 | 3 | 20½ | 21 |
30 | Fernandez Jove Luis | 0 | Benchosei | 2 | 0 | 1 | 3 | 22 | 22½ |
31 | Lopez Castro Jorge | 0 | c.x. fontecarmoa | ½ | ½ | 0 | 4 | 18 | 18½ |
32 | Hermida Carou Cesar | 0 | Xadrez Bretema | ½ | ½ | 0 | 3 | 15 | 15½ |
33 | Figueira Tembra Laureano | 0 | club xadrez rianxo | 0 | 0 | 0 | 0 | 16½ | 17½ |
Clasificación Final Sub 12
Rank | Nome | Elo | Club | Pts | Res. | vict | MBlM | BUC | BUC |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ferreiro Solla Pablo | 1539 | escola xadrez pontevedra | 6½ | 0 | 6 | 3 | 28 | 32 |
2 | Lopez Gonzalez Alfonso | 1463 | CÍRCULO FERROLÁN | 6 | 0 | 5 | 4 | 27 | 29 |
3 | Duran Otero Anxo | 0 | c.x. fontecarmoa | 5 | 0 | 5 | 3 | 22½ | 24½ |
4 | Casal Armesto Pedro | 0 | XADREZ LUCENA | 4½ | 0 | 4 | 4 | 24½ | 27½ |
5 | Gonzalez Eiris Daniel | 1479 | club xadrez arteixo | 4½ | 0 | 4 | 3 | 28 | 31 |
6 | Fernandez Carballal Martin | 1475 | Casa da Xuventude | 4½ | 0 | 4 | 3 | 26 | 28 |
7 | Pena Varela Martin | 1555 | USC | 4½ | 0 | 4 | 3 | 25½ | 28½ |
Victorero Dominguez Oscar | 1193 | c.x. fontecarmoa | 4½ | 0 | 4 | 3 | 25½ | 28½ | |
9 | Penalonga Arribas Iago | 1419 | USC | 4½ | 0 | 3 | 4 | 25½ | 28½ |
10 | Seoane Castilla David | 1437 | Circulo Ferrolano de ajedrez | 4½ | 0 | 3 | 4 | 23½ | 26½ |
11 | Mendez Rial Jorge | 1395 | club xadrez rianxo | 4 | 0 | 4 | 4 | 25 | 26 |
12 | Suarez Rozas David | 0 | Gallaecia | 4 | 0 | 4 | 4 | 21½ | 23½ |
13 | Martinez Doldan Jaime | 1303 | c.x. fontecarmoa | 4 | 0 | 3 | 3 | 25 | 28 |
14 | Vieitez Fernandez Brais | 0 | Marín | 4 | 0 | 2 | 3 | 23½ | 26½ |
15 | Rivera Rivas Carlos | 0 | escola xadrez pontevedra | 3½ | 0 | 3 | 4 | 24½ | 27 |
16 | Perez Lopez Daria | 0 | circulo chantadino de xadrez | 3½ | 0 | 3 | 4 | 24 | 27 |
17 | Bayon Rolo Manuel Angel | 1313 | c.x. fontecarmoa | 3½ | 0 | 3 | 3 | 23 | 25 |
18 | Rodriguez Otero Ivan | 0 | ADM Peleteiro | 3½ | 0 | 3 | 3 | 21 | 23 |
19 | Benavides Abilleira Gabriel | 0 | Breogan | 3½ | 0 | 3 | 3 | 18½ | 19 |
20 | Boullosa Perez Sandra | 0 | Club Karpov | 3 | 0 | 3 | 4 | 17½ | 18 |
21 | Souto Parga Alba | 0 | alexandre boveda | 3 | 0 | 3 | 3 | 20½ | 21 |
22 | Campaña Paz Antonio | 0 | Circulo Mercantil Riveira | 3 | 0 | 3 | 3 | 16½ | 17 |
23 | Lamas Garralon Pablo | 0 | XADREZ LUCENA | 3 | 0 | 2 | 4 | 23 | 25 |
24 | Iglesias Gonzalez Sabela | 0 | etx coruna | 3 | 0 | 1 | 3 | 21½ | 23½ |
25 | Rey Balina Alexandre | 0 | club xadrez padron | 2½ | 0 | 2 | 3 | 22 | 24 |
26 | Gonzalez Naveira Brais | 0 | Benchosei | 2½ | 0 | 2 | 3 | 19½ | 20 |
27 | Gonzalez Perez Carlos | 0 | NINGUNHA | 2 | 0 | 2 | 4 | 22 | 23 |
28 | Castano Calo Antonio | 0 | Xadrez Bretema | 2 | 0 | 2 | 3 | 16 | 16½ |
29 | Maquieira Vidal Diego | 0 | Escola de Xadrez de Pontevedra | 1 | 0 | 1 | 3 | 16½ | 17 |
30 | Sampedro Rodriguez Francisco | 0 | Circulo Mercantil Riveira | ½ | 0 | 0 | 4 | 17 | 18 |
31 | Sanchez Vazquez Carla | 1182 | ADM Peleteiro | 0 | 0 | 0 | 0 | 16½ | 17½ |
Chaves Gomez Adrian | 0 | club xadrez rianxo | 0 | 0 | 0 | 0 | 16½ | 17½ | |
Giron Hermo Xabier | 0 | peleteiro | 0 | 0 | 0 | 0 | 16½ | 17½ | |
Perol Hurtado Adrian | 0 | ADM Peleteiro | 0 | 0 | 0 | 0 | 16½ | 17½ | |
Regueiro Romero Alfredo Benito | 0 | ADM Peleteiro | 0 | 0 | 0 | 0 | 16½ | 17½ |
Clasificación Final Sub 14
Rank | Nome | Elo | Club | Pts | Res. | vict | MBlM | BUC | BUC |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portela Peleteiro Alberto | 1995 | EXP | 6½ | 0 | 6 | 3 | 26½ | 30 |
2 | Garcia Sobrino David | 1676 | EXP | 5½ | 1 | 5 | 3 | 27½ | 30½ |
3 | Dominguez Fernandez Angel | 1836 | casa da xuventude | 5½ | 0 | 5 | 4 | 26 | 28 |
4 | Leiro Vidal Leonardo | 1586 | CCD SANXENXO | 4½ | 0 | 4 | 3 | 25½ | 29 |
5 | Rebollo Montes Bernardo | 1541 | Marin | 4 | 0 | 4 | 4 | 26 | 28 |
6 | Victorero Dominguez Alejandro | 1433 | c.x. fontecarmoa | 4 | 0 | 4 | 4 | 24½ | 26½ |
7 | Santiago Garcia Victor | 1378 | Marin | 4 | 0 | 4 | 4 | 20 | 22 |
8 | Gerpe Vilas Brais | 1745 | Casa da Xuventude | 4 | 0 | 4 | 3 | 29 | 32 |
9 | Boo Vallejo Marcos | 1370 | c.x. fontecarmoa | 4 | 0 | 3 | 4 | 25½ | 27½ |
10 | Fernandez Abilleira Xose Ramon | 0 | Breogan | 4 | 0 | 3 | 3 | 23 | 26 |
11 | Cervigni Sebastian Alejandro | 1294 | xadrer ourense | 4 | 0 | 2 | 4 | 22½ | 24½ |
12 | Martinez Pena Raul | 1279 | Casa da Xuventude | 3½ | 0 | 3 | 4 | 25 | 28 |
13 | Garcia Alonso Iago | 1326 | c.x. fontecarmoa | 3½ | 0 | 3 | 3 | 22 | 22½ |
14 | Rey Vicente Clara | 0 | club xadrez rianxo | 3½ | 0 | 3 | 3 | 16 | 16½ |
15 | Dorado Meijide Andrea | 1443 | c.x. fontecarmoa | 3 | 0 | 3 | 3 | 22½ | 24½ |
16 | Moares Galban Javier | 0 | club xadrez rianxo | 3 | 0 | 3 | 3 | 20 | 20½ |
17 | Santos Garcia Mario | 0 | c.x. fontecarmoa | 3 | 0 | 2 | 3 | 21 | 23 |
18 | Rey Vicente Tania | 0 | club xadrez rianxo | 2 | 0 | 2 | 4 | 20 | 20½ |
19 | Hermo Martinez David | 0 | club xadrez rianxo | 2 | 0 | 2 | 3 | 20½ | 21 |
20 | Martinez Borrajo Manuel | 0 | Circulo Mercantil Riveira | 2 | 0 | 2 | 3 | 15½ | 16 |
21 | Cernadas Castro Luis | 0 | club xadrez rianxo | 2 | 0 | 1 | 4 | 21½ | 22 |
22 | Sampano Rey Sara | 0 | club xadrez rianxo | ½ | 0 | 0 | 4 | 16 | 18 |
23 | Cores Rano Vicente | 0 | club xadrez rianxo | 0 | 0 | 0 | 0 | 16½ | 17½ |
Dominguez Galban Nuria | 0 | club xadrez rianxo | 0 | 0 | 0 | 0 | 16½ | 17½ |
Clasificación Final Aficionados
Rank | Nome | Club | Pts | Res. | vict | MBlM | BUC | BUC |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Blanco Morado Alberte | ningunha | 6½ | 0 | 6 | 4 | 25½ | 27 |
2 | Gonzalez Lemos Jose | villa de bouzas | 6 | 0 | 6 | 4 | 26½ | 29½ |
3 | Penas Garcia Carlos | 5 | 0 | 5 | 3 | 26 | 26½ | |
4 | Alcalde Sosa Gabriel | Benchosei | 5 | 0 | 5 | 3 | 21½ | 24 |
5 | Vidal Fernandez Andres | Xadrez Bretema | 4½ | 0 | 3 | 3 | 28½ | 31½ |
6 | Pena Dosil Jose Antonio | OROSO | 4 | 0 | 4 | 4 | 24 | 27 |
7 | Ferreiro Estevez Angel | NINGUNHA | 4 | 0 | 4 | 4 | 23 | 23½ |
8 | Perez Fungueiro Pablo | Ningún | 4 | 0 | 4 | 3 | 28 | 31 |
9 | Dorado Gonzalez Jose Francisco | c.x. fontecarmoa | 4 | 0 | 4 | 3 | 24½ | 26½ |
10 | Rama Novoa Daniel | Lalin | 4 | 0 | 4 | 3 | 19 | 20½ |
11 | Gonzalez Lopez Arturo | Benchosei | 3½ | ½ | 3 | 3 | 25½ | 26 |
12 | Garrido Pumar Emilio | Benchosei | 3½ | ½ | 3 | 3 | 21 | 22½ |
13 | Gago Gude Ivan | club posito riveira | 3 | 0 | 3 | 4 | 24 | 27 |
14 | Vazquez Porta Adrian | Ningunha | 3 | 0 | 3 | 4 | 21 | 22½ |
15 | Morado Mayo Maria Matilde | ningunha | 3 | 0 | 3 | 3 | 19½ | 20 |
16 | Fernandez Millet Jesus | club posito riveira | 2 | 0 | 2 | 4 | 22½ | 24 |
17 | Gomez Perez Jose Manuel | Orense | 2 | 0 | 2 | 3 | 23 | 24½ |
18 | Lorenzo Rivero Manuel | club xadrez marin | 1½ | ½ | 1 | 4 | 18½ | 19 |
19 | Castano Fran | XADREZ BRETEMA | 1½ | ½ | 1 | 3 | 18½ | 19 |
20 | Candamio Guitian Isabel | 1 | 0 | 1 | 3 | 20 | 21½ | |
21 | Lorenzo Rivero Manuel | Marin | 0 | 0 | 0 | 0 | 16½ | 17½ |
Torrado Viturro Rafael Angel | Pousada das animas | 0 | 0 | 0 | 0 | 16½ | 17½ |
Organización :
Club Xadrez Rianxo e Concello de Rianxo