IV Copa Galicia de Xadrez
Escolar Maristas Ourense
Colexio Maristas - Ourense Rúa Bedoya – Entrada por R/ Valle Inclán (Polideportivo)
Sábado 5 de xuño de 2010
VALEDOIRO PARA O V CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2010
Informa: Elías González Web | Resultados
Xadrez Ourense
Bases:
Data e horario: Sábado 5 de xuño, de 11.30 a 13.30 e de 16.00 a 19.30
Lugar:
Colexio Maristas - Ourense
Rúa Bedoya, 9 – Entrada por R/ Valle Inclán (Polideportivo)Sistema: Suízo a 7 Roldas
Ritmo de xogo:
Sub 8 15 minutos
Sub 10 15 minutos
Sub 12 15 minutos
Sub 14 15 min. + 3 seg. / xogada
Sub 18/16 15 min. + 3 seg. / xogadaHorarios:
1ª Rolda 11.30 h. 4ª Rolda 16.00 h
2ª Rolda 12.20 h. 5ª Rolda 16.50 h
3ª Rolda 13.00 h. 6ª Rolda 17.40 h.
7ª Rolda 18.30 h.
ENTREGA DE PREMIOS: 19.30 horasCategorías (xogarán por separado todas elas):
Sub18 - Sub16 1992-1993 - 1994 - 1995
Sub14 1996-1997
Sub12 1998-1999
Sub10 2000- 2001
Sub8 2002- 2003 - 2004Información e Inscricións:
Inscrición de balde
619 152 925 (Elías González) - traxerxadrez@hotmail.com
(Ata o xoves 3 de xuño, 22.00 h – ata 300 prazas)
Datos de Interese:
Os xadrecistas que así o desexen estarán convidados a xantar no comedor do centro, ata un máximo de 100 prazas (prégase facer reserva de prazas á organización)
Premios:
Xuvenil-Cadete Infantil Alevín Benxamín Prebenxamín 1º. Trofeo + p.e. 1º. Trofeo + p.e. 1º. Trofeo + p.e. 1º. Trofeo + p.e. 1º. Trofeo + p.e. 2º. Trofeo + p.e. 2º. Trofeo + p.e. 2º. Trofeo + p.e. 2º. Trofeo + p.e. 2º. Trofeo + p.e. 3º. Trofeo + p.e 3º. Trofeo + p.e 3º. Trofeo + p.e 3º. Trofeo + p.e 3º. Trofeo + p.e 4º. Trofeo 4º. Trofeo 4º. Trofeo 4º. Trofeo 4º. Trofeo 5º. Trofeo 5º. Trofeo 5º. Trofeo 5º. Trofeo 5º. Trofeo 6º. Trofeo 6º. Trofeo 6º. Trofeo 6º. Trofeo 6º. Trofeo 7º. Trofeo 7º. Trofeo 7º. Trofeo 7º. Trofeo 7º. Trofeo 8º. Trofeo 8º. Trofeo 8º. Trofeo 8º. Trofeo 8º. Trofeo 9º. Trofeo 9º. Trofeo 9º. Trofeo 9º. Trofeo 9º. Trofeo 10º. Trofeo 10º. Trofeo 10º. Trofeo 10º. Trofeo 10º. Trofeo * p.e. :premio especial
Obsequios:
Obsequios conmemorativos do Torneo Para TODOS os participantes
Sorteos entre todos os participantes
Diverso Material Electrónico
Diverso Material Deportivo
Diverso Material FormativoOutros Datos da competición
Desempates: Brasileiro, nº vitorias, Progresivo (por ésta orde)
Xogadas ilegais: Sub-18-Sub-16 / Sub-14 / Sub-12 (1ª amoestación, 2ª eliminatoria)
Sub-10 / Sub – 8 (1ª e 2ª amoestación, 3ª eliminatoria)
Reclamancións: Calquera reclamación, incluida as descritas no Art. 10.2 serán feitas detendo o reloxo, previamente a solicitar a intervención do árbitro.
Organización:
Director do Torneo: Elías Xosé González Gil
Dirección Técnica: Emilio Rodríguez Delgado
Informática e Material: J.José Arellano Ruiz
Arbitraxes:
AI Mario Ovidio Tallarico Tallarico
David González Gándara
Juan Antonio González Ballester
Alejandro de León Justo
Graciela Gómez Cid
Javier Varasa Paredes
Héctor Luis Gómez Asenjo
Organizan:
Colexio Maristas de Ourense – Club Xadrez Ourense
http://www.xadrezourense.com/
Patrocinan e Colaboran: