II Festival Internacional de Xadrez Ourense 2009
DEPORTE E CIENCIA PARA A XUVENTUDE
ExpoOurense. Recinto Feiras e exposicións. Finca Sevilla s/n
(a carón do Pazo de Deportes "Paco Paz") | Mapa de Locais/Estradas
Domingo 10 de maio de 2009
TORNEO DO IV CIRCUITO GALEGO ESCOLAR
Informa: Elías González Web + info
Ourense Xadrez
Bases:
O torneo terá lugar o vindeiro 10 de maio de 2009, no recinto de feiras e exposicións “EXPOURENSE” - Finca Sevilla s/n – Ourense, (a carón do Pazo de Deportes “Paco Paz”).
Será o 1º torneo puntuable para o CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2009.
O evento dará comenzo ás 11.00 h. coa benvida aos participantes e indicación das sinxelas directrices técnicas por parte da organización
A competición xogarase por Sistema Suízo a 7 roldas, os emparellamentos serán confeccionados cos programas habituais.
Os sistemas de desempate serán por orde: Bucholz-1 (Brasileño), número de vitorias, Progresivo.
A competición estará dividida do seguinte xeito:
-Torneo Sub-18 + Sub-16
-Torneo Sub-14
-Torneo Sub-12
-Torneo Sub-10 + Sub-8As categorías quedarán delimitadas por idades do seguinte xeito:
- 1991, 92, 93 e 94 Sub-18/16
- 1995 e 1996 Sub-14
- 1997 e 1998 Sub-12
- 1999 e 2000 Sub-10
- 2001 e seguintes Sub- 8Os ritmos de xogo serán os seguintes:
-Torneo Sub-18 + Sub-16 15 min. + 3 seg. / xogada
-Torneo Sub-14 15 min. + 3 seg. / xogada
-Torneo Sub-12 20 minutos
-Torneo Sub-10 + Sub-8 20 minutosOs horarios das partidas serán os seguintes:
1ª Rolda: 11:15 horas 4ª Rolda: 16:00 horas
2ª Rolda: 12:15 horas 5ª Rolda: 16:45 horas
3ª Rolda: 13:15 horas 6ª Rolda: 17:30 horas
7ª Rolda: 18:15 horasINSCRICIÓNS
Gratuita (Máximo 400 participantes)
Prazo: ata o Xoves día 7 de Maio ás 22:00 horas
Contactos:
traxerxadrez@hotmail.com
619 152 925 (Elías González)información continua: www.ourenxadrez.org
EXHIBICIÓN FINAL E ENTREGA DE PREMIOS
A partir das 19:00 horas terá lugar a exhibición final coa participación dun coñecido G.M., donde éste se medirá simultáneamente cos gañadores de cada un dos 4 torneos.
A entrega de premios terá lugar ás 19:30 coa asistencia das personalidades correspondentes.
A dirección técnica e arbitraxes do Torneo corresponderán ao Clube Xadrez Ourense
A participación no Torneo implica a aceptación destas bases
Comité Técnico:
Director do Torneo: Elías Xosé González Gil
Director Técnico: David González Gándara
Coordinación arbitraxes: Alejandro de León Justo
Informática e Material: Juan José Arellano RuizOUTROS DATOS DE INTERESE
No propio recinto de Expourense existirá un servizo de cafetería e restaurante durante toda a xornada, onde os participantes e acompañantes poderán adquirir, bebidas, bocadillos, snacks, etc.
Tamén existirá un MENÚ DO DÍA (8,50 €)
Máis información , grupos, etc... – traxerxadrez@hotmail.com
COMO CHEGAR
PREMIOS
Categoría Sub18 / Sub16 (20 premios)
1º 300 Euros + Trofeo
2º 200 Euros + Trofeo
3º 150 Euros + Trofeo
4º 100 Euros + Trofeo
5º 80 Euros + Trofeo
6º 60 Euros + Trofeo
7º 50 Euros + Trofeo
8º 40 Euros + Trofeo
9º 40 Euros + Trofeo
10º 40 Euros + Trofeo
11º 30 Euros
12º 30 Euros
13º 30 Euros
14º 30 Euros
15º 30 Euros
16º 30 Euros
17º 30 Euros
18º 30 Euros
19º 30 Euros
20º 30 EurosCategoría Sub14 (10 premios)
1º Trofeo + 1º en escoller premio
2º Trofeo + 2º en escoller premio
3º Trofeo + 3º en escoller premio
4º Trofeo + 4º en escoller premio
5º Trofeo + 5º en escoller premio
6º Trofeo
7º Trofeo
8º Trofeo
9º Trofeo
10º TrofeoPremios a escoller:
Cámara de Vídeo Dixital + Foto 10 Mpx. + Mp4-p3
Bicicleta “Urban-Style”
Reprodutor de Mp4 - 4 GB
Balón Basket Adicado por un coñecido G.M.
Balón Fútbol Adicado por un coñecido G.M.Categoría Sub12 (10 premios)
1º Trofeo + 1º en escoller premio
2º Trofeo + 2º en escoller premio
3º Trofeo + 3º en escoller premio
4º Trofeo + 4º en escoller premio
5º Trofeo + 5º en escoller premio
6º Trofeo
7º Trofeo
8º Trofeo
9º Trofeo
10º TrofeoPremios a escoller:
Cámara de Vídeo Dixital + Foto 10 Mpx. + Mp4-p3
Bicicleta “Urban-Style”
Reprodutor de Mp4 - 4 GB
Balón Basket Adicado por un coñecido G.M.
Balón Fútbol Adicado por un coñecido G.M.Categoría Sub10 / Sub8 (20 premios)
1º Trofeo + 1º en escoller premio 1º Sub8 Trofeo + Regalo
2º Trofeo + 2º en escoller premio 2º Sub8 Trofeo + Regalo
3º Trofeo + 3º en escoller premio 3º Sub8 Trofeo + Regalo
4º Trofeo + 4º en escoller premio 4º Sub8 Trofeo + Regalo
5º Trofeo + 5º en escoller premio 5º Sub8 Trofeo + Regalo
6º Trofeo 6º Sub8 Trofeo
7º Trofeo 7º Sub8 Trofeo
8º Trofeo 8º Sub8 Trofeo
9º Trofeo 9º Sub8 Trofeo
10º Trofeo 10º Sub8 TrofeoPremios a escoller:
Cámara de Vídeo Dixital + Foto 10 Mpx. + Mp4-p3
Bicicleta “Urban-Style”
Reprodutor de Mp4 - 4 GB
Balón Basket Adicado por un coñecido G.M.
Balón Fútbol Adicado por un coñecido G.M.SORTEOS E OBSEQUIOS
Todos os participantes recibirán obsequios conmemorativos
Ao rematar o torneo sortearase entre todos os participantes:
Diverso Material electrónico ...
Diverso Material deportivo ...
Diverso Material formativo ...
E máis sorpresas ...
Os catro gañadores desta edición participarán na exhibición final
Vencedor torneo Sub-18/16
Vencedor torneo Sub-14
Vencedor torneo Sub-12
Vencedor torneo Sub-10/8
Organización / Patrocinios:
Dirección técnica:
Web Oficial: