III Festival Internacional de Xadrez Ourense 2010
DEPORTE E CIENCIA PARA A XUVENTUDE
ExpoOurense. Recinto Feiras e exposicións. Finca Sevilla s/n
(a carón do Pazo de Deportes "Paco Paz") | Mapa de Situación
Domingo 31 de outubro de 2010 | Resultados
VALEDOIRO PARA O V CIRCUITO GALEGO ESCOLAR 2010
Informa: Elías González Web + info
XadrezOurense
Bases:
Inscrición Pechada
O torneo terá lugar o vindeiro Domingo día 31 de Outubro de 2010, no recinto de feiras e exposicións “EXPOURENSE” - Finca Sevilla s/n - Ourense, (a carón do Pazo de Deportes “Paco Paz”).
Será o 17º e último torneo puntuable para o CIRCUÍTO GALEGO ESCOLAR 2010.
O evento dará comenzo ás 11.00 h. coa benvida aos participantes e indicación das sinxelas directrices técnicas por parte da organización
A competición xogarase por Sistema Suízo a 7 roldas, os emparellamentos serán confeccionados cos programas habituais.
Os sistemas de desempate serán por orde: Bucholz-1 (Brasileño), número de vitorias, Progresivo.
A competición estará dividida do seguinte xeito:
-Torneo Sub-16
-Torneo Sub-14
-Torneo Sub-12
-Torneo Sub-10
-Torneo Sub-8As categorías quedarán delimitadas por idades do seguinte xeito:
- 1994-95 Sub-16
- 1996-97 Sub-14
- 1998-99 Sub-12
- 2000-01 Sub-10
- 2002-03-04 Sub-8Os ritmos de xogo serán os seguintes:
-Torneo Sub-16 e Sub-14 15 min. + 3 seg. / xogada
-Torneo Sub-12, Sub-10 e Sub-8 20 min.Os horarios das partidas serán os seguintes:
1ª Rolda: 11:15 horas 4ª Rolda: 16:00 horas
2ª Rolda: 12:15 horas 5ª Rolda: 16:45 horas
3ª Rolda: 13:15 horas 6ª Rolda: 17:30 horas
7ª Rolda: 18:15 horasExhibición final: 19:00 horas
Entrega de Premios do Torneo: 19:30 horas
Entrega de Premios e Clausura Circuíto Galego 2010: 20:00 horas
INSCRICIÓNS
Gratuita (Máximo 280 participantes)
Prazo: ata o xoves día 28 de outubro ou ata cubrir as 300 prazas
Contactos:
traxerxadrez@hotmail.com
619 152 925 (Elías González)información continua: http://www.xadrezourense.com/
EXHIBICIÓN FINAL E ENTREGA DE PREMIOS
A partir das 19:00 horas terá lugar a exhibición final coa participación dun coñecido xadrecista, donde éste se medirá simultáneamente cos gañadores de cada categoría do Circuíto Galego 2010.
A entrega de premios terá lugar ás 19:30 coa asistencia das personalidades correspondentes.
Ás 20:00 horas, terá lugar a Clausura e Entrega final de Premios do Circuíto Galego 2010.
A dirección técnica e arbitraxes do Torneo corresponderán ao Clube Xadrez Ourense e Club Xadrez Loureiro
A participación no Torneo implica a aceptación destas bases
Comité Técnico:
Director do Torneo: Elías Xosé González Gil
Director Técnico: David González Gándara
Coordinación arbitraxes: Alejandro de León Justo
Informática e Material: Juan José Arellano RuizPREMIOS
Categoría Sub16 (10 premios)
1º Trofeo + premio especial
2º Trofeo + premio especial
3º Trofeo + premio especial
4º Trofeo
5º Trofeo
6º Trofeo
7º Trofeo
8º Trofeo
9º Trofeo
10º Trofeo
Categoría Sub14 (10 premios)
1º Trofeo + premio especial
2º Trofeo + premio especial
3º Trofeo + premio especial
4º Trofeo
5º Trofeo
6º Trofeo
7º Trofeo
8º Trofeo
9º Trofeo
10º TrofeoCategoría Sub12 (10 premios)
1º Trofeo + premio especial
2º Trofeo + premio especial
3º Trofeo + premio especial
4º Trofeo
5º Trofeo
6º Trofeo
7º Trofeo
8º Trofeo
9º Trofeo
10º TrofeoCategoría Sub10 (10 premios)
1º Trofeo + premio especial
2º Trofeo + premio especial
3º Trofeo + premio especial
4º Trofeo
5º Trofeo
6º Trofeo
7º Trofeo
8º Trofeo
9º Trofeo
10º TrofeoCategoría Sub 8 (10 premios)
1º Trofeo + premio especial
2º Trofeo + premio especial
3º Trofeo + premio especial
4º Trofeo
5º Trofeo
6º Trofeo
7º Trofeo
8º Trofeo
9º Trofeo
10º TrofeoSORTEOS E OBSEQUIOS
Todos os participantes recibirán obsequios conmemorativos
Ao rematar o torneo sortearase entre todos os participantes:
Diverso Material electrónico ...
Diverso Material deportivo ...
Diverso Material formativo ...
E máis sorpresas ...
Os cinco gañadores desta edición participarán na exhibición final
Vencedor torneo Sub-16
Vencedor torneo Sub-14
Vencedor torneo Sub-12
Vencedor torneo Sub-10
Vencedor torneo Sub- 8OUTROS DATOS DE INTERESE
No propio recinto de Expourense existirá un servizo de cafatería durante toda a xornada,
tamén existirá un menú do día no
Restaurante “Skala” de Expourense
Interesados chamar para reservas ao 988 242 952
A 150 metros da sala de xogo está situado o: Restaurante "Aixiña-Artesanía"
donde existirá un menú do día por 10 Euros composto por:
Primeiro Prato: Empanada de Bacallau (alternativa croquetas, ensalada mixta, etc)
Segundo Prato: Tenreira Galega asada con patacas e gornición, (alternativas)
Sobremesa: Torta, Iogur, Froita, etc
Inclúe Pan, Bebida (Viño, Auga, Refrescos...)
Prezo especial para xogadores e acompañantes: 10 euros(Reservas anticipadas para comedor a través de traxerxadrez@hotmail.com)
Para aquelas persoas, grupos, clubes, etc, que o desexen poden solicitar información dos restaurantes máis próximos (menú do día), enviando un email a traxerxadrez@hotmail.com
Patrocina:
Dirección técnica:
Web Oficial:
Club Xadrez Ourense
http://www.xadrezourense.com/