IV Torneo de Xadrez Activo Algalia
Obra Social CaixaNova: Praza de Cervantes, S/N. Santiago de Compostela
31 de xullo de 2010 | PDF. Triptico Bases Completas
TORNEO DO XXIII CIRCUITO GALEGO DE XADREZ
Informa: Club de Xadrez Algalia Web e Federación Galega de Xadrez Web
Final:
Clasificación Final:
Rank SNo. Nombre EloN EloInt FED Club Pts Prog Prog-1 BUC BUC 1 6 IM Vitalijs Samolins 0 2408 LAT 6½ 33 32 30 27 23 18 12½ 6½ 32 42½ 2 3 IM Ilmars Starostits 2508 2486 LAT 6½ 31½ 30½ 28½ 25½ 22 17½ 12½ 6½ 33 42 3 1 GM Marius Manolache 0 2528 ROU 6 30½ 29½ 27½ 24½ 20½ 16½ 11½ 6 33½ 43½ 4 7 FM Angel Paredes Galan 2321 2364 ESP Algalia 6 28 27 25 22½ 19 15 11 6 28 36½ 5 4 IM Roberto Carlos Gomez Ledo 0 2445 CUB 6 27 26 24 21 18 15 11 6 28½ 38½ 6 5 IM Diego Guerra Bastida 2409 2418 ESP Universidad de Vigo 6 26½ 25½ 24 21½ 19 15½ 11 6 28½ 38½ 7 11 Xoel Perez Mauricio 2251 2272 ESP Círculo Ferrolano 6 25½ 25 23½ 22 19½ 16 11½ 6 26 35½ 8 9 FM Dan Cruz Alvarez De Ron 2276 2313 ESP Algalia 5½ 28½ 27½ 25½ 23 20 16 11 5½ 32 42½ 9 2 IM Camilo Gomez Garrido 0 2499 CUB 5½ 28 27 25 22 18½ 14½ 10½ 5½ 31½ 42 10 8 FM Fernando Sanchez Aller 2287 2323 ESP Xadrez Ourense 5½ 27½ 26½ 24½ 22½ 19½ 15½ 10½ 5½ 29 38½ 11 10 FM Diego Espiñeira Gonzalez 2280 2305 ESP Padrón 5½ 26 25 23 21 18 14½ 10 5½ 27½ 36½ 12 13 FM Manuel Perez Fungueiro 2233 2260 ESP Karpov 5½ 24½ 23½ 21½ 19½ 17 13½ 10 5½ 26½ 36 13 12 Julio Gonzalez Diaz 2249 2262 ESP Circulo de las Artes 5 24 24 23 21 18 14 10 5 28½ 38 14 19 Luis A. Estevez Rodriguez 2056 2081 ESP Universidad de Vigo 5 24 23 22 20 17 14 10 5 28 37 15 41 David Farto Orozco 1814 1827 ESP Karpov 5 20 20 19 18 16 13 9 5 23½ 30 16 24 Andres Ventas Perez 2086 2025 ESP Algalia 5 20 19 18 17 15 12 9 5 23½ 32 17 29 Heladio Outeiro Padin 1896 1941 ESP Breogan 5 20 19 18 17 15 12 9 5 21½ 28 18 32 Jesus Angel De La Torre Alfonso 1873 1916 ESP Bueu 5 18½ 18½ 18½ 17½ 15½ 12½ 9 5 22 30½ 19 38 Francisco Bañobre Gonzalez 1864 1879 ESP Algalia 5 18 18 17 16 14 12 9 5 22 30 20 14 Antonio Villar Nieves 2191 2209 ESP Algalia 4½ 23½ 22½ 20½ 18½ 16 12½ 9 4½ 28 37 21 16 Eduardo Garcia Brion 2161 2195 ESP Mercantil Ribeira 4½ 23 22 20 17½ 15 12½ 9 4½ 29½ 37 22 26 Jorge Saborido Bua 1950 1986 ESP Fontecarmoa 4½ 21½ 20½ 19 16½ 14 11½ 8 4½ 28½ 36½ 23 21 Armando De Sousa Da Silva 2065 2075 POR Liceo Academia Postal 4½ 19½ 18½ 17½ 16½ 14½ 11½ 8 4½ 25½ 34½ 24 30 Fernando Lago Fernandez 1925 1932 ESP Marquiño 4½ 19½ 18½ 17½ 15½ 13 10½ 8 4½ 23½ 31½ 25 36 Joaquin Antonio Bello Filgueira 1874 1884 ESP Liceo Academia Postal 4½ 18½ 18½ 17½ 15½ 13 10½ 8 4½ 23½ 31½ 26 20 Gregori Nedobora 2046 2079 ESP Gallaecia 4½ 17 16½ 16 14½ 13 10½ 8 4½ 23 32 27 15 Tomas Corona Garcia 2191 2204 ESP Algalia 4 23 22 20 18 15 12 8 4 28 36 28 22 Angel Carril Gonzalez 2019 2047 ESP Algalia 4 22 21 20 18 15 12 8 4 27 36 29 23 Manuel Alvarez Fernandez 2030 2031 ESP Peña Recreativa Ajedrecista 4 21 20½ 19½ 17½ 14½ 11½ 8 4 25½ 34 30 17 Alberto Teijeiro Barros 2143 2134 ESP Universidad de Vigo 4 21 20 19 17 15 12 8 4 28 37 31 37 Lino Hermida Araujo 1850 1880 ESP Universidad de Vigo 4 18½ 18 17 15 13 10 7 4 24 30½ 32 40 Antonio Fernandez Andrade 1806 1833 ESP Universidad de Vigo 4 17½ 17 16 15 13 11 8 4 21 28 33 44 Jose Manuel Prol Lusquiños 1726 1805 ESP E.X.P. 4 17 16 15 14 12 10 7 4 22½ 29 34 42 Javier Calvo Cobas 1732 1819 ESP Padrón 4 16 16 15 13 11 9 7 4 20½ 28 35 35 Luis Marcos Medarde Santiago 1831 1887 ESP USC 3½ 20 20 19 17 14 10½ 7 3½ 26½ 33½ 36 34 Jose Mederos Aguila 1849 1901 ESP Narón 3½ 18½ 18½ 17½ 15½ 13½ 10½ 7 3½ 25 33 37 31 Antonio Susavila Muñiz 1889 1919 ESP Padrón 3½ 18 18 17 15 13 10 7 3½ 24 33 38 25 Jesus Rodriguez Perez 1963 1992 ESP Marquiño 3½ 17½ 16½ 15½ 14½ 12½ 9½ 6½ 3½ 26 34½ 39 47 Pablo Tubio Agrasar 1343 1707 ESP Padrón 3½ 17 17 16 14 12 10 7 3½ 23 31 40 51 Denis Fernandez Mendez 1539 1560 ESP Algalia 3½ 14½ 13½ 12½ 11½ 10½ 8½ 6 3½ 21½ 28½ 41 43 Jose Sanchez Camino 1901 1813 ESP USC 3½ 13 12½ 12 11½ 11 9½ 7 3½ 21½ 29 42 45 Jose Manuel Iglesias Iglesias 1811 1800 ESP Algalia 3½ 11 11 10½ 10 8½ 7 5½ 3 20½ 27 43 52 Oscar Porto Fuentes 1436 1448 ESP Peleteiro 3½ 9 9 9 9 8½ 7½ 6 3½ 19½ 26 44 27 Oscar Saez Gabikagogeaskoa 1962 1961 ESP Conteneo Social 3 17 16 15 13 11 9 6 3 25 34 45 48 Jose Maria Dorado Reboredo 1676 1693 ESP Recatelo 3 16½ 16 15 13 11 9 6 3 25½ 34½ 46 39 Benjamin Garcia Abreu 1796 1842 ESP Marín 3 13 13 12 11 9 7 5 3 20 27½ 47 53 Guillermo Cenalmor Palanca 1796 0 ESP Círculo Xadrez Capablanca 3 12 12 11 10 9 7 5 3 20½ 26½ 48 54 Juan José Fernandez Rilo 1723 0 ESP Círculo Xadrez Capablanca 3 11 11 11 11 10 8 6 3 19½ 25 49 46 Angel Otero Ramirez 1740 1784 ESP Marín 3 11 11 11 10 9 8 6 3 21 27 50 50 Rafael Bouzas Bello 1726 1633 ESP Karpov 3 11 11 11 10 9 7 5 3 18½ 25 51 57 Cesar Martinez Sernandez 1232 0 ESP Peleteiro 3 9½ 9½ 9½ 8½ 7½ 6½ 5 3 18 24½ 52 33 Tomas Lemos Vizcaya 1834 1915 ESP Bueu 2½ 10½ 10½ 10½ 10½ 9½ 7½ 5 2½ 19 27½ 53 62 Marco Porto Fuentes 0 0 ESP Peleteiro 2½ 7½ 7½ 7½ 7½ 7 6½ 5 2½ 19 26 54 63 Carlos Yebra-Pimentel Brea 0 0 ESP Peleteiro 2 11 10 9 8 7 5½ 4 2 19½ 25 55 55 Jose Manuel Novoa Blanco 1541 0 ESP Universidad de Vigo 2 10½ 10 9 8 7 6 4 2 16 21 56 60 Marcos Lopez Louro 0 0 ESP Padrón 2 10 9 8 7 6 5 4 2 18 23½ 57 58 Roberto Fernandez Picallo 0 0 ESP Algalia 2 9½ 9½ 9½ 8½ 7½ 6 4 2 19 26 58 56 Miguel Conde Rodriguez 1476 0 ESP Algalia 2 7½ 7½ 7½ 7 6 5 3½ 2 14 20 59 61 Manuel Mendez Lopez 0 0 ESP Xaquedrum 1½ 7½ 7½ 6½ 5½ 4½ 3½ 2½ 1½ 17 23 60 18 Cesar Abella Vázquez 2109 2116 ESP Santa Mª Caranza 0 0 0 0 0 0 0 0 0 24 32 28 Daniel Abelleira Gonzalez 1911 1959 ESP Bueu 0 0 0 0 0 0 0 0 0 24 32 49 Jose Carlos Gestido Martinez 1577 1654 ESP Isolani 0 0 0 0 0 0 0 0 0 24 32 59 Siro Garcia Torres 0 0 ESP Isolani 0 0 0 0 0 0 0 0 0 24 32 Rolda 1:
Me. SNo. Nombre Pts Res. Pts Nombre SNo. 1 31 Antonio Susavila Muñiz 0 0 - 1 0 GM Marius Manolache 1 2 2 IM Camilo Gomez Garrido 0 1 - 0 0 Jesus Angel De La Torre Alfonso 32 3 33 Tomas Lemos Vizcaya 0 0 - 1 0 IM Ilmars Starostits 3 4 4 IM Roberto Carlos Gomez Ledo 0 1 - 0 0 Jose Mederos Aguila 34 5 35 Luis Marcos Medarde Santiago 0 0 - 1 0 IM Diego Guerra Bastida 5 6 6 IM Vitalijs Samolins 0 1 - 0 0 Joaquin Antonio Bello Filgueira 36 7 38 Francisco Bañobre Gonzalez 0 0 - 1 0 FM Angel Paredes Galan 7 8 8 FM Fernando Sanchez Aller 0 1 - 0 0 Benjamin Garcia Abreu 39 9 41 David Farto Orozco 0 0 - 1 0 FM Dan Cruz Alvarez De Ron 9 10 10 FM Diego Espiñeira Gonzalez 0 1 - 0 0 Javier Calvo Cobas 42 11 43 Jose Sanchez Camino 0 ½ - ½ 0 Xoel Perez Mauricio 11 12 12 Julio Gonzalez Diaz 0 0 - 1 0 Jose Manuel Prol Lusquiños 44 13 45 Jose Manuel Iglesias Iglesias ½ - - + 0 FM Manuel Perez Fungueiro 13 14 14 Antonio Villar Nieves 0 1 - 0 0 Angel Otero Ramirez 46 15 47 Pablo Tubio Agrasar 0 0 - 1 0 Tomas Corona Garcia 15 16 16 Eduardo Garcia Brion 0 + - - 0 Jose Carlos Gestido Martinez 49 17 50 Rafael Bouzas Bello 0 0 - 1 0 Alberto Teijeiro Barros 17 18 18 Cesar Abella Vázquez 0 - - + 0 Denis Fernandez Mendez 51 19 52 Oscar Porto Fuentes 0 0 - 1 0 Luis A. Estevez Rodriguez 19 20 21 Armando De Sousa Da Silva 0 1 - 0 0 Guillermo Cenalmor Palanca 53 21 54 Juan José Fernandez Rilo 0 0 - 1 0 Angel Carril Gonzalez 22 22 24 Andres Ventas Perez 0 1 - 0 0 Miguel Conde Rodriguez 56 23 57 Cesar Martinez Sernandez 0 0 - 1 0 Jesus Rodriguez Perez 25 24 26 Jorge Saborido Bua 0 1 - 0 0 Roberto Fernandez Picallo 58 25 59 Siro Garcia Torres 0 - - + 0 Oscar Saez Gabikagogeaskoa 27 26 28 Daniel Abelleira Gonzalez 0 - - + 0 Marcos Lopez Louro 60 27 61 Manuel Mendez Lopez 0 0 - 1 0 Heladio Outeiro Padin 29 28 30 Fernando Lago Fernandez 0 1 - 0 0 Marco Porto Fuentes 62 63 Carlos Yebra-Pimentel Brea 0 1 - - Descanso 29 20 Gregori Nedobora 0 ½ - - 0 - 30 23 Manuel Alvarez Fernandez 0 ½ - - 0 - 31 37 Lino Hermida Araujo 0 ½ - - 0 - 32 40 Antonio Fernandez Andrade 0 ½ - - 0 - 33 48 Jose Maria Dorado Reboredo 0 ½ - - 0 - 34 55 Jose Manuel Novoa Blanco 0 ½ - - 0 -Rolda 2:
Me. SNo. Nombre Pts Res. Pts Nombre SNo. 1 1 GM Marius Manolache 1 1 - 0 1 Armando De Sousa Da Silva 21 2 17 Alberto Teijeiro Barros 1 0 - 1 1 IM Camilo Gomez Garrido 2 3 3 IM Ilmars Starostits 1 1 - 0 1 Andres Ventas Perez 24 4 19 Luis A. Estevez Rodriguez 1 0 - 1 1 IM Roberto Carlos Gomez Ledo 4 5 5 IM Diego Guerra Bastida 1 ½ - ½ 1 Jorge Saborido Bua 26 6 22 Angel Carril Gonzalez 1 0 - 1 1 IM Vitalijs Samolins 6 7 7 FM Angel Paredes Galan 1 1 - 0 1 Oscar Saez Gabikagogeaskoa 27 8 25 Jesus Rodriguez Perez 1 0 - 1 1 FM Fernando Sanchez Aller 8 9 9 FM Dan Cruz Alvarez De Ron 1 1 - 0 1 Fernando Lago Fernandez 30 10 29 Heladio Outeiro Padin 1 0 - 1 1 FM Diego Espiñeira Gonzalez 10 11 51 Denis Fernandez Mendez 1 0 - 1 1 FM Manuel Perez Fungueiro 13 12 44 Jose Manuel Prol Lusquiños 1 0 - 1 1 Antonio Villar Nieves 14 13 15 Tomas Corona Garcia 1 1 - 0 1 Marcos Lopez Louro 60 14 63 Carlos Yebra-Pimentel Brea 1 0 - 1 1 Eduardo Garcia Brion 16 15 11 Xoel Perez Mauricio ½ 1 - 0 ½ Gregori Nedobora 20 16 12 Julio Gonzalez Diaz 0 1 - 0 ½ Jose Sanchez Camino 43 17 46 Angel Otero Ramirez 0 0 - 1 0 Antonio Susavila Muñiz 31 18 32 Jesus Angel De La Torre Alfonso 0 0 - 1 0 Pablo Tubio Agrasar 47 19 53 Guillermo Cenalmor Palanca 0 1 - 0 0 Tomas Lemos Vizcaya 33 20 34 Jose Mederos Aguila 0 1 - 0 0 Rafael Bouzas Bello 50 21 56 Miguel Conde Rodriguez 0 0 - 1 0 Luis Marcos Medarde Santiago 35 22 36 Joaquin Antonio Bello Filgueira 0 1 - 0 0 Oscar Porto Fuentes 52 23 58 Roberto Fernandez Picallo 0 0 - 1 0 Francisco Bañobre Gonzalez 38 24 39 Benjamin Garcia Abreu 0 1 - 0 0 Juan José Fernandez Rilo 54 25 62 Marco Porto Fuentes 0 0 - 1 0 David Farto Orozco 41 26 42 Javier Calvo Cobas 0 1 - 0 0 Cesar Martinez Sernandez 57 61 Manuel Mendez Lopez 0 1 - - Descanso 27 18 Cesar Abella Vázquez 0 0 - - 0 - 28 23 Manuel Alvarez Fernandez ½ ½ - - 0 - 29 28 Daniel Abelleira Gonzalez 0 0 - - 0 - 30 37 Lino Hermida Araujo ½ ½ - - 0 - 31 40 Antonio Fernandez Andrade ½ ½ - - 0 - 32 45 Jose Manuel Iglesias Iglesias ½ ½ - - 0 - 33 48 Jose Maria Dorado Reboredo ½ ½ - - 0 - 34 49 Jose Carlos Gestido Martinez 0 0 - - 0 - 35 55 Jose Manuel Novoa Blanco ½ ½ - - 0 - 36 59 Siro Garcia Torres 0 0 - - 0 -Rolda 3:
Me. SNo. Nombre Pts Res. Pts Nombre SNo. 1 8 FM Fernando Sanchez Aller 2 0 - 1 2 GM Marius Manolache 1 2 2 IM Camilo Gomez Garrido 2 1 - 0 2 FM Diego Espiñeira Gonzalez 10 3 13 FM Manuel Perez Fungueiro 2 0 - 1 2 IM Ilmars Starostits 3 4 4 IM Roberto Carlos Gomez Ledo 2 1 - 0 2 Antonio Villar Nieves 14 5 6 IM Vitalijs Samolins 2 1 - 0 2 Tomas Corona Garcia 15 6 16 Eduardo Garcia Brion 2 ½ - ½ 2 FM Angel Paredes Galan 7 7 26 Jorge Saborido Bua 1½ 1 - 0 1½ Xoel Perez Mauricio 11 8 21 Armando De Sousa Da Silva 1 0 - 1 1½ IM Diego Guerra Bastida 5 9 38 Francisco Bañobre Gonzalez 1 0 - 1 1 Julio Gonzalez Diaz 12 10 40 Antonio Fernandez Andrade 1 0 - 1 1 Alberto Teijeiro Barros 17 11 41 David Farto Orozco 1 0 - 1 1 Luis A. Estevez Rodriguez 19 12 45 Jose Manuel Iglesias Iglesias 1 0 - 1 1 Angel Carril Gonzalez 22 13 23 Manuel Alvarez Fernandez 1 1 - 0 1 Benjamin Garcia Abreu 39 14 24 Andres Ventas Perez 1 0 - 1 1 Javier Calvo Cobas 42 15 47 Pablo Tubio Agrasar 1 1 - 0 1 Jesus Rodriguez Perez 25 16 27 Oscar Saez Gabikagogeaskoa 1 1 - 0 1 Jose Manuel Prol Lusquiños 44 17 48 Jose Maria Dorado Reboredo 1 1 - 0 1 Heladio Outeiro Padin 29 18 30 Fernando Lago Fernandez 1 1 - 0 1 Denis Fernandez Mendez 51 19 31 Antonio Susavila Muñiz 1 1 - 0 1 Guillermo Cenalmor Palanca 53 20 55 Jose Manuel Novoa Blanco 1 0 - 1 1 Jose Mederos Aguila 34 21 35 Luis Marcos Medarde Santiago 1 1 - 0 1 Manuel Mendez Lopez 61 22 60 Marcos Lopez Louro 1 0 - 1 1 Joaquin Antonio Bello Filgueira 36 23 37 Lino Hermida Araujo 1 1 - 0 1 Carlos Yebra-Pimentel Brea 63 24 20 Gregori Nedobora ½ 1 - 0 ½ Jose Sanchez Camino 43 25 52 Oscar Porto Fuentes 0 0 - 1 0 Jesus Angel De La Torre Alfonso 32 26 33 Tomas Lemos Vizcaya 0 0 - 1 0 Roberto Fernandez Picallo 58 27 54 Juan José Fernandez Rilo 0 0 - 1 0 Angel Otero Ramirez 46 28 50 Rafael Bouzas Bello 0 1 - 0 0 Marco Porto Fuentes 62 57 Cesar Martinez Sernandez 0 1 - - Descanso 29 9 FM Dan Cruz Alvarez De Ron 2 ½ - - 0 - 30 18 Cesar Abella Vázquez 0 0 - - 0 - 31 28 Daniel Abelleira Gonzalez 0 0 - - 0 - 32 49 Jose Carlos Gestido Martinez 0 0 - - 0 - 33 56 Miguel Conde Rodriguez 0 ½ - - 0 - 34 59 Siro Garcia Torres 0 0 - - 0 -Rolda 4:
Me. SNo. Nombre Pts Res. Pts Nombre SNo. 1 1 GM Marius Manolache 3 1 - 0 3 IM Roberto Carlos Gomez Ledo 4 2 3 IM Ilmars Starostits 3 ½ - ½ 3 IM Camilo Gomez Garrido 2 3 5 IM Diego Guerra Bastida 2½ 0 - 1 3 IM Vitalijs Samolins 6 4 7 FM Angel Paredes Galan 2½ 1 - 0 2½ Jorge Saborido Bua 26 5 16 Eduardo Garcia Brion 2½ 0 - 1 2 FM Fernando Sanchez Aller 8 6 10 FM Diego Espiñeira Gonzalez 2 1 - 0 2 Oscar Saez Gabikagogeaskoa 27 7 34 Jose Mederos Aguila 2 0 - 1 2 Julio Gonzalez Diaz 12 8 36 Joaquin Antonio Bello Filgueira 2 ½ - ½ 2 FM Manuel Perez Fungueiro 13 9 14 Antonio Villar Nieves 2 ½ - ½ 2 Fernando Lago Fernandez 30 10 15 Tomas Corona Garcia 2 1 - 0 2 Antonio Susavila Muñiz 31 11 17 Alberto Teijeiro Barros 2 0 - 1 2 Luis Marcos Medarde Santiago 35 12 19 Luis A. Estevez Rodriguez 2 1 - 0 2 Lino Hermida Araujo 37 13 22 Angel Carril Gonzalez 2 1 - 0 2 Pablo Tubio Agrasar 47 14 42 Javier Calvo Cobas 2 0 - 1 2 Manuel Alvarez Fernandez 23 15 11 Xoel Perez Mauricio 1½ 1 - 0 2 Jose Maria Dorado Reboredo 48 16 25 Jesus Rodriguez Perez 1 1 - 0 1½ Gregori Nedobora 20 17 46 Angel Otero Ramirez 1 0 - 1 1 Armando De Sousa Da Silva 21 18 51 Denis Fernandez Mendez 1 0 - 1 1 Andres Ventas Perez 24 19 29 Heladio Outeiro Padin 1 1 - 0 1 Rafael Bouzas Bello 50 20 32 Jesus Angel De La Torre Alfonso 1 1 - 0 1 Guillermo Cenalmor Palanca 53 21 57 Cesar Martinez Sernandez 1 0 - 1 1 Francisco Bañobre Gonzalez 38 22 39 Benjamin Garcia Abreu 1 1 - 0 1 Jose Manuel Novoa Blanco 55 23 58 Roberto Fernandez Picallo 1 0 - 1 1 Antonio Fernandez Andrade 40 24 61 Manuel Mendez Lopez 1 0 - 1 1 David Farto Orozco 41 25 44 Jose Manuel Prol Lusquiños 1 1 - 0 1 Marcos Lopez Louro 60 26 63 Carlos Yebra-Pimentel Brea 1 0 - 1 1 Jose Manuel Iglesias Iglesias 45 27 43 Jose Sanchez Camino ½ 0 - 1 0 Tomas Lemos Vizcaya 33 28 62 Marco Porto Fuentes 0 ½ - ½ 0 Oscar Porto Fuentes 52 54 Juan José Fernandez Rilo 0 1 - - Descanso 29 9 FM Dan Cruz Alvarez De Ron 2½ ½ - - 0 - 30 18 Cesar Abella Vázquez 0 0 - - 0 - 31 28 Daniel Abelleira Gonzalez 0 0 - - 0 - 32 49 Jose Carlos Gestido Martinez 0 0 - - 0 - 33 56 Miguel Conde Rodriguez ½ ½ - - 0 - 34 59 Siro Garcia Torres 0 0 - - 0 -Rolda 5:
Me. SNo. Nombre Pts Res. Pts Nombre SNo. 1 6 IM Vitalijs Samolins 4 1 - 0 4 GM Marius Manolache 1 2 2 IM Camilo Gomez Garrido 3½ ½ - ½ 3½ FM Angel Paredes Galan 7 3 4 IM Roberto Carlos Gomez Ledo 3 0 - 1 3½ IM Ilmars Starostits 3 4 8 FM Fernando Sanchez Aller 3 1 - 0 3 Tomas Corona Garcia 15 5 23 Manuel Alvarez Fernandez 3 0 - 1 3 FM Dan Cruz Alvarez De Ron 9 6 35 Luis Marcos Medarde Santiago 3 ½ - ½ 3 FM Diego Espiñeira Gonzalez 10 7 12 Julio Gonzalez Diaz 3 1 - 0 3 Luis A. Estevez Rodriguez 19 8 13 FM Manuel Perez Fungueiro 2½ 1 - 0 3 Angel Carril Gonzalez 22 9 5 IM Diego Guerra Bastida 2½ 1 - 0 2½ Eduardo Garcia Brion 16 10 30 Fernando Lago Fernandez 2½ 0 - 1 2½ Xoel Perez Mauricio 11 11 26 Jorge Saborido Bua 2½ 0 - 1 2½ Antonio Villar Nieves 14 12 24 Andres Ventas Perez 2 1 - 0 2½ Joaquin Antonio Bello Filgueira 36 13 38 Francisco Bañobre Gonzalez 2 0 - 1 2 Alberto Teijeiro Barros 17 14 21 Armando De Sousa Da Silva 2 1 - 0 2 Benjamin Garcia Abreu 39 15 40 Antonio Fernandez Andrade 2 0 - 1 2 Jesus Rodriguez Perez 25 16 27 Oscar Saez Gabikagogeaskoa 2 0 - 1 2 David Farto Orozco 41 17 45 Jose Manuel Iglesias Iglesias 2 0 - 1 2 Heladio Outeiro Padin 29 18 31 Antonio Susavila Muñiz 2 1 - 0 2 Javier Calvo Cobas 42 19 48 Jose Maria Dorado Reboredo 2 0 - 1 2 Jesus Angel De La Torre Alfonso 32 20 47 Pablo Tubio Agrasar 2 0 - 1 2 Jose Mederos Aguila 34 21 37 Lino Hermida Araujo 2 1 - 0 2 Jose Manuel Prol Lusquiños 44 22 20 Gregori Nedobora 1½ 1 - 0 1 Angel Otero Ramirez 46 23 33 Tomas Lemos Vizcaya 1 1 - 0 1 Miguel Conde Rodriguez 56 24 50 Rafael Bouzas Bello 1 1 - 0 1 Cesar Martinez Sernandez 57 25 55 Jose Manuel Novoa Blanco 1 0 - 1 1 Denis Fernandez Mendez 51 26 53 Guillermo Cenalmor Palanca 1 1 - 0 1 Manuel Mendez Lopez 61 27 60 Marcos Lopez Louro 1 0 - 1 1 Juan José Fernandez Rilo 54 28 52 Oscar Porto Fuentes ½ ½ - ½ 1 Carlos Yebra-Pimentel Brea 63 29 43 Jose Sanchez Camino ½ 1 - 0 ½ Marco Porto Fuentes 62 30 18 Cesar Abella Vázquez 0 0 - - 0 - 31 28 Daniel Abelleira Gonzalez 0 0 - - 0 - 32 49 Jose Carlos Gestido Martinez 0 0 - - 0 - 33 58 Roberto Fernandez Picallo 1 ½ - - 0 - 34 59 Siro Garcia Torres 0 0 - - 0 -Rolda 6:
Me. SNo. Nombre Pts Res. Pts Nombre SNo. 1 3 IM Ilmars Starostits 4½ ½ - ½ 5 IM Vitalijs Samolins 6 2 1 GM Marius Manolache 4 1 - 0 4 Julio Gonzalez Diaz 12 3 9 FM Dan Cruz Alvarez De Ron 4 1 - 0 4 IM Camilo Gomez Garrido 2 4 7 FM Angel Paredes Galan 4 0 - 1 4 FM Fernando Sanchez Aller 8 5 14 Antonio Villar Nieves 3½ 0 - 1 3½ IM Diego Guerra Bastida 5 6 10 FM Diego Espiñeira Gonzalez 3½ 1 - 0 3½ FM Manuel Perez Fungueiro 13 7 11 Xoel Perez Mauricio 3½ 1 - 0 3½ Luis Marcos Medarde Santiago 35 8 25 Jesus Rodriguez Perez 3 0 - 1 3 IM Roberto Carlos Gomez Ledo 4 9 15 Tomas Corona Garcia 3 1 - 0 3 Andres Ventas Perez 24 10 17 Alberto Teijeiro Barros 3 1 - 0 3 Heladio Outeiro Padin 29 11 19 Luis A. Estevez Rodriguez 3 1 - 0 3 Antonio Susavila Muñiz 31 12 32 Jesus Angel De La Torre Alfonso 3 ½ - ½ 3 Armando De Sousa Da Silva 21 13 22 Angel Carril Gonzalez 3 1 - 0 3 Lino Hermida Araujo 37 14 34 Jose Mederos Aguila 3 ½ - ½ 3 Manuel Alvarez Fernandez 23 15 41 David Farto Orozco 3 1 - 0 2½ Gregori Nedobora 20 16 16 Eduardo Garcia Brion 2½ 1 - 0 2½ Fernando Lago Fernandez 30 17 36 Joaquin Antonio Bello Filgueira 2½ 0 - 1 2½ Jorge Saborido Bua 26 18 27 Oscar Saez Gabikagogeaskoa 2 1 - 0 2 Jose Manuel Iglesias Iglesias 45 19 51 Denis Fernandez Mendez 2 ½ - ½ 2 Tomas Lemos Vizcaya 33 20 53 Guillermo Cenalmor Palanca 2 0 - 1 2 Francisco Bañobre Gonzalez 38 21 39 Benjamin Garcia Abreu 2 0 - 1 2 Pablo Tubio Agrasar 47 22 54 Juan José Fernandez Rilo 2 0 - 1 2 Antonio Fernandez Andrade 40 23 42 Javier Calvo Cobas 2 0 - 1 2 Jose Maria Dorado Reboredo 48 24 44 Jose Manuel Prol Lusquiños 2 1 - 0 2 Rafael Bouzas Bello 50 25 63 Carlos Yebra-Pimentel Brea 1½ 0 - 1 1½ Jose Sanchez Camino 43 26 56 Miguel Conde Rodriguez 1 ½ - ½ 1½ Roberto Fernandez Picallo 58 27 46 Angel Otero Ramirez 1 1 - 0 1 Marcos Lopez Louro 60 28 57 Cesar Martinez Sernandez 1 ½ - ½ 1 Oscar Porto Fuentes 52 29 61 Manuel Mendez Lopez 1 0 - 1 1 Jose Manuel Novoa Blanco 55 62 Marco Porto Fuentes ½ 1 - - Descanso 30 18 Cesar Abella Vázquez 0 0 - - 0 - 31 28 Daniel Abelleira Gonzalez 0 0 - - 0 - 32 49 Jose Carlos Gestido Martinez 0 0 - - 0 - 33 59 Siro Garcia Torres 0 0 - - 0 -Rolda 7:
Me. SNo. Nombre Pts Res. Pts Nombre SNo. 1 6 IM Vitalijs Samolins 5½ ½ - ½ 5 FM Dan Cruz Alvarez De Ron 9 2 8 FM Fernando Sanchez Aller 5 0 - 1 5 IM Ilmars Starostits 3 3 5 IM Diego Guerra Bastida 4½ ½ - ½ 5 GM Marius Manolache 1 4 10 FM Diego Espiñeira Gonzalez 4½ 0 - 1 4½ Xoel Perez Mauricio 11 5 2 IM Camilo Gomez Garrido 4 1 - 0 4 Tomas Corona Garcia 15 6 4 IM Roberto Carlos Gomez Ledo 4 1 - 0 4 Alberto Teijeiro Barros 17 7 22 Angel Carril Gonzalez 4 0 - 1 4 FM Angel Paredes Galan 7 8 12 Julio Gonzalez Diaz 4 1 - 0 4 David Farto Orozco 41 9 21 Armando De Sousa Da Silva 3½ 0 - 1 4 Luis A. Estevez Rodriguez 19 10 13 FM Manuel Perez Fungueiro 3½ 1 - 0 3½ Jose Mederos Aguila 34 11 35 Luis Marcos Medarde Santiago 3½ 0 - 1 3½ Antonio Villar Nieves 14 12 26 Jorge Saborido Bua 3½ 0 - 1 3½ Eduardo Garcia Brion 16 13 23 Manuel Alvarez Fernandez 3½ ½ - ½ 3½ Jesus Angel De La Torre Alfonso 32 14 24 Andres Ventas Perez 3 1 - 0 3 Lino Hermida Araujo 37 15 38 Francisco Bañobre Gonzalez 3 1 - 0 3 Jesus Rodriguez Perez 25 16 40 Antonio Fernandez Andrade 3 1 - 0 3 Oscar Saez Gabikagogeaskoa 27 17 29 Heladio Outeiro Padin 3 1 - 0 3 Jose Manuel Prol Lusquiños 44 18 31 Antonio Susavila Muñiz 3 ½ - ½ 3 Pablo Tubio Agrasar 47 19 48 Jose Maria Dorado Reboredo 3 0 - 1 2½ Fernando Lago Fernandez 30 20 20 Gregori Nedobora 2½ 1 - 0 2½ Denis Fernandez Mendez 51 21 33 Tomas Lemos Vizcaya 2½ 0 - 1 2½ Joaquin Antonio Bello Filgueira 36 22 43 Jose Sanchez Camino 2½ 1 - 0 2 Benjamin Garcia Abreu 39 23 55 Jose Manuel Novoa Blanco 2 0 - 1 2 Javier Calvo Cobas 42 24 45 Jose Manuel Iglesias Iglesias 2 1 - 0 2 Guillermo Cenalmor Palanca 53 25 58 Roberto Fernandez Picallo 2 0 - 1 2 Angel Otero Ramirez 46 26 50 Rafael Bouzas Bello 2 0 - 1 2 Juan José Fernandez Rilo 54 27 62 Marco Porto Fuentes 1½ 1 - 0 1½ Miguel Conde Rodriguez 56 28 63 Carlos Yebra-Pimentel Brea 1½ ½ - ½ 1½ Cesar Martinez Sernandez 57 29 60 Marcos Lopez Louro 1 1 - 0 1 Manuel Mendez Lopez 61 52 Oscar Porto Fuentes 1½ 1 - - Descanso 30 18 Cesar Abella Vázquez 0 0 - - 0 - 31 28 Daniel Abelleira Gonzalez 0 0 - - 0 - 32 49 Jose Carlos Gestido Martinez 0 0 - - 0 - 33 59 Siro Garcia Torres 0 0 - - 0 -Rolda 8:
Me. SNo. Nombre Pts Res. Pts Nombre SNo. 1 3 IM Ilmars Starostits 6 ½ - ½ 5½ GM Marius Manolache 1 2 11 Xoel Perez Mauricio 5½ ½ - ½ 6 IM Vitalijs Samolins 6 3 9 FM Dan Cruz Alvarez De Ron 5½ 0 - 1 5 IM Roberto Carlos Gomez Ledo 4 4 8 FM Fernando Sanchez Aller 5 ½ - ½ 5 IM Camilo Gomez Garrido 2 5 19 Luis A. Estevez Rodriguez 5 0 - 1 5 IM Diego Guerra Bastida 5 6 7 FM Angel Paredes Galan 5 1 - 0 5 Julio Gonzalez Diaz 12 7 14 Antonio Villar Nieves 4½ 0 - 1 4½ FM Diego Espiñeira Gonzalez 10 8 16 Eduardo Garcia Brion 4½ 0 - 1 4½ FM Manuel Perez Fungueiro 13 9 15 Tomas Corona Garcia 4 0 - 1 4 Francisco Bañobre Gonzalez 38 10 17 Alberto Teijeiro Barros 4 0 - 1 4 Andres Ventas Perez 24 11 32 Jesus Angel De La Torre Alfonso 4 1 - 0 4 Angel Carril Gonzalez 22 12 41 David Farto Orozco 4 1 - 0 4 Manuel Alvarez Fernandez 23 13 29 Heladio Outeiro Padin 4 1 - 0 4 Antonio Fernandez Andrade 40 14 34 Jose Mederos Aguila 3½ 0 - 1 3½ Gregori Nedobora 20 15 35 Luis Marcos Medarde Santiago 3½ 0 - 1 3½ Armando De Sousa Da Silva 21 16 47 Pablo Tubio Agrasar 3½ 0 - 1 3½ Jorge Saborido Bua 26 17 30 Fernando Lago Fernandez 3½ 1 - 0 3½ Jose Sanchez Camino 43 18 36 Joaquin Antonio Bello Filgueira 3½ 1 - 0 3½ Antonio Susavila Muñiz 31 19 25 Jesus Rodriguez Perez 3 ½ - ½ 3 Jose Manuel Iglesias Iglesias 45 20 37 Lino Hermida Araujo 3 1 - 0 3 Angel Otero Ramirez 46 21 42 Javier Calvo Cobas 3 1 - 0 3 Juan José Fernandez Rilo 54 22 44 Jose Manuel Prol Lusquiños 3 1 - 0 3 Jose Maria Dorado Reboredo 48 23 52 Oscar Porto Fuentes 2½ 1 - 0 2½ Tomas Lemos Vizcaya 33 24 51 Denis Fernandez Mendez 2½ 1 - 0 2½ Marco Porto Fuentes 62 25 39 Benjamin Garcia Abreu 2 1 - 0 2 Roberto Fernandez Picallo 58 26 60 Marcos Lopez Louro 2 0 - 1 2 Rafael Bouzas Bello 50 27 53 Guillermo Cenalmor Palanca 2 1 - 0 2 Carlos Yebra-Pimentel Brea 63 28 57 Cesar Martinez Sernandez 2 1 - 0 2 Jose Manuel Novoa Blanco 55 29 56 Miguel Conde Rodriguez 1½ ½ - ½ 1 Manuel Mendez Lopez 61 30 18 Cesar Abella Vázquez 0 0 - - 0 - 31 27 Oscar Saez Gabikagogeaskoa 3 0 - - 0 - 32 28 Daniel Abelleira Gonzalez 0 0 - - 0 - 33 49 Jose Carlos Gestido Martinez 0 0 - - 0 - 34 59 Siro Garcia Torres 0 0 - - 0 -Bases:
1º. O torneo disputarase a 8 roldas a Ritmo de 15 Minutos, máis 5 segundos de Incremento por Xogada, a Finish.
2º. O Torneo comezará ás 10.30 horas da mañá e rematará coa entrega de premios sobre as 21.30 horas.
3º. O Emparellamento realizarase por Sistema informático contra o que non haberá reclamacións.
4º. O Pago da Inscrición é imprescindible e obrigatorio para todos os Xogadores agás para Grandes Mestres e para aqueles aos que a Organización invite como agradecemento pola súa contribución á realización deste evento e/ou á promoción do Xadrez en Santiago de Compostela.
5º. Haberá 2 BYEs á disposición dos Xogadores que en ningún caso se poderán empregar despois da Quinta Rolda.
6º. O Sistema de Desemapte e a súa Orde de aplicación sortearase despois da última Rolda entre os seguintes:
- Bucholz Total
- Bucholz Mediano
- Progresivo7º. Os Premios non serán acumulables e sempre se optará polo de Maior Contía.
8º. Todo o NON especificado nestas Bases rexirase polas Normas e Regulamento da Federación Internacional de Xadrez (FIDE).
9º. A Participación neste Torneo supón a aceptación das súas Bases.
Local de xogo:
Obra Social CaixaNova: Praza de Cervantes, S/N (Santiago de Compostela)
Inscricións:
Nos teléfonos: 981 938 263 ou 610 603 687 (Carlos Pena)
Correo Electrónico: xadrez.algalia@gmail.com
Inscrición vía Ingreso Bancario ata 30/07/2010 12,00 €
Inscrición no Local de Xogo o 31/07/2010 15,00 €
Organiza:
Club de Xadrez Algalia