VII Aberto Internacional Concello de Ortigueira
Claustro do Concello de Ortigueira
10 ao 18 de agosto de 2008
TORNEO DO XXI CIRCUITO GALEGO DE XADREZ
Web Oficial | PGN (169) | Visor | Bases | Fotos
Informa: AI Juan J. Montes (Árbitro) | Rodrigo Alonso (Director)
Clasificación Final:
Normas de MI para : Pozo Vera, Sandro (CUBA) Milchev, Nikolay (Bulgaria) e Berbatov, Kiprian (Bulgaria) - MI con 12 anos.
Pos | Nome | Rtg | FED | Pts | BH. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GM | Dgebuadze Alexandre | 2562 | BEL | 6½ | 30½ | |
2 | IM | Alvarez Pedraza Aramis | 2453 | CUB | 6½ | 29 | 33½ |
3 | FM | Guerra Mendez Jose Angel | 2456 | CUB | 6½ | 29 | 33 |
4 | FM | Milchev Nikolay | 2356 | BUL | 6½ | 27½ | |
5 | GM | Paunovic Dragan | 2539 | SRB | 6 | 29 | 32½ |
6 | IM | Ivanov Jordan | 2421 | BUL | 6 | 29 | 32 |
7 | FM | Pozo Vera Sandro | 2454 | CUB | 6 | 28½ | 34½ |
8 | FM | Berbatov Kiprian | 2250 | BUL | 6 | 28½ | 31 |
9 | GM | Dimitrov Vladimir | 2450 | BUL | 6 | 27 | 32 |
10 | Barrenechea Bahamonde Gustavo | 2175 | ESP | 6 | 27 | 30½ | |
11 | GM | Manolache Marius | 2521 | ROU | 6 | 26½ | |
12 | GM | Petkov Vladimir | 2423 | BUL | 5½ | 28½ | |
13 | FM | Ramiro Ovejero Juan Luis | 2370 | ESP | 5½ | 27½ | |
14 | IM | Filip Lucian | 2461 | ROU | 5½ | 27 | |
15 | IM | Guerra Bastida Diego | 2402 | ESP | 5½ | 26 | |
16 | Navarro Rivas Rashid | 0 | CUB | 5½ | 25½ | ||
17 | Alcaide Luque Aitor | 2149 | ESP | 5½ | 23 | ||
18 | Alvarez Gonzalo Miguel Angel | 1928 | ESP | 5½ | 21 | ||
19 | Pena Torres Jose Carlos | 2143 | ESP | 5 | 26½ | ||
20 | FM | Del Barrio Gomez Jesus Maria | 2217 | ESP | 5 | 26 | |
21 | Roca Rivera Alejandro | 1723 | ESP | 5 | 22½ | ||
22 | Rey Farina Angel | 1818 | ESP | 5 | 20 | ||
23 | Corral Sierra Javier | 2114 | ESP | 4½ | 24 | ||
24 | Sahelices Casado Roberto | 2095 | ESP | 4½ | 23 | 2000 | |
25 | Suarez Prendes Rufino | 1864 | ESP | 4½ | 23 | 1996 | |
26 | Fustes Pardo Carlos | 1869 | ESP | 4½ | 22 | ||
27 | Campelo Bermudez Javier | 1870 | ESP | 4½ | 21 | ||
28 | Gonzalez Escourido Emilio | 1921 | ESP | 4½ | 20½ | ||
29 | Somoza Digon Jose Luis | 1741 | ESP | 4½ | 19 | ||
30 | Lopez Heras Arturo | 1997 | ESP | 4 | 25½ | ||
31 | Arias Rodriguez Manuel | 2083 | ESP | 4 | 25 | ||
32 | Carraminana Lopez Luis Antonio | 2031 | ESP | 4 | 24½ | ||
33 | Chao Franco Jose Manuel | 1695 | ESP | 4 | 23 | ||
34 | Sanchez Gabin Aranzazu | 1556 | ESP | 4 | 20½ | ||
35 | Perez Sierra Brais | 1536 | ESP | 4 | 17½ | ||
36 | Pardo Gomez Jose Ramon | 1476 | ESP | 4 | 17 | ||
37 | Martinez Insua Adrian | 1504 | ESP | 3½ | 23½ | ||
38 | Pereira Pia Luis | 1549 | ESP | 3½ | 21½ | ||
39 | Andrade Lopez J. Pablo | 1774 | ESP | 3½ | 21 | ||
40 | Santome Rodriguez-Salas Luis | 1398 | ESP | 3½ | 20 | ||
41 | Martinez Insua Pablo | 1460 | ESP | 3½ | 19 | ||
42 | Pardo Gomez Juan Carlos | 0 | ESP | 3½ | 18 | ||
43 | Marino Gonzalez Alejandro | 1440 | ESP | 3½ | 17½ | ||
44 | Rodriguez Rodriguez Fernando | 0 | ESP | 3 | 16½ | ||
45 | Perez Teijido Vicente | 0 | ESP | 2½ | 21 | ||
46 | Fernandez Borrego Carlos | 1545 | ESP | 2½ | 19 | ||
47 | Ansede Taboada Adrian | 0 | ESP | 2½ | 18 | ||
48 | Gallardo Mendez Francisco Javier | 0 | ESP | 2 | 20½ | ||
49 | Lopez Grana Carmen | 1764 | ESP | 2 | 20 | ||
50 | Rodriguez Casas Javier | 0 | ESP | 1½ | 16 | ||
51 | Martinez Lopez Jeronimo | 0 | ESP | ½ | 16½ |
Datos Técnicos:
Director Torneo | Rodrigo Alonso Fernández-Revuelta |
---|---|
Árbitro principal | AI Juan J. Montes Mayo |
Árbitro | AN Juan J. Iglesias González |
Sede | Ortigueira. A Coruña |
Data | 10 ao 18 agosto de 2008 |