Galicia/Galiza
Galicia

XXVI Aberto de Xadrez Albariño

Cambados - Pontevedra

I.E.S. “Ramón Cabanillas” R/. Rosalía de Castro Cambados

Partidas PGN | Visor

3 ao 11 de agosto de 2010

TORNEO DO XXIII CIRCUITO GALEGO DE XADREZ

Informan: AI Lukas Iruretagoiena (Árbitro principal) , Evaristo Rodríguez (Árbitro) e Marco Costa (Director)| Bases

Clasificación Final :

Pos SNo.   Nome Elo FED Club Pts Prog-1
1 4 IM Gomez Garrido Camilo 2499 CUB   7 37½ 35½ 33 29½ 25 19½ 13½ 7
2 1 GM Dgebuadze Alexandre 2537 BEL   35 33 30½ 27 23 18 12½ 6½
3 2 GM Manolache Marius 2528 ROU   34½ 32½ 30 27 23 18 12½ 6½
4 3 GM Nanu Ciprian-Costica 2515 ROU   34½ 32½ 29½ 26 22½ 18 12½ 6½
5 13   Padeiro Jose 2261 POR Gal 33 31 28½ 25½ 22 17½ 12½ 6½
6 5 IM Starostits Ilmars 2486 LAT   33 31 28½ 25½ 22 17½ 12½ 6½
7 6 IM Guerra Mendez Jose Angel 2480 CUB Cat 32½ 30½ 28 25 21 17 12 6½
8 8 IM Ivanov Jordan 2422 BUL Can 6 33 31 28 24½ 20½ 16½ 11½ 6
9 11 FM Ferreira Jorge Viterbo 2324 POR Gsl 6 32½ 30½ 28 25 21 17 12 6
10 7 IM Gomez Ledo Roberto Carlos 2445 CUB   6 32 30 27 24 20½ 16 11 6
11 9 IM Samolins Vitalijs 2408 LAT   6 31½ 29½ 27 24 20 16 11½ 6
12 12 FM Espineira Gonzalez Diego 2305 ESP Gal 6 30½ 28½ 26½ 24 20½ 16 11 6
13 22   Pena Torres Jose Carlos 2059 ESP Gal 6 27 26 24 22 19 15 11 6
14 20   Estevez Rodriguez Luis A. 2081 ESP Gal 6 26 25 23½ 21 18½ 15 11 6
15 14 FM Perez Fungueiro Manuel 2260 ESP Gal 30 28 25½ 22½ 19 14½ 10 5½
16 18   Sanchez Quiroga Miguel Angel 2185 ESP Ctl 28 27 25 22½ 19 15½ 11 5½
17 15   Paredes Cordo Jacobo Borja 2256 ESP Gal 28 26 24 21 18 14½ 10 5½
18 10 IM Rivera Kuzawka Daniel 2346 URU Gal 28 26 23½ 21 18 14½ 10 5½
19 24   De Dios Alija Rafael 1996 ESP Mad 27½ 26½ 24½ 22 18½ 14½ 10½ 5½
20 32   Medarde Santiago Luis Marcos 1887 ESP Gal 27 26 24 21½ 18 14½ 10½ 5½
21 21   Sanchez Crespo Ignacio 2072 ESP Gal 26 25 23½ 21½ 18½ 14½ 10½ 5½
22 38   Bouza-Brey Teijeiro Gonzalo 1871 ESP Gal 23½ 23 21½ 19½ 17½ 14½ 10½ 5½
23 16   Navarro Alonso Jorge 2209 ESP Ara 5 28 26 24 21 17½ 14 10 5
24 23   Pomirleanu Ana-Daniela 1997 ROU   5 25½ 24½ 22½ 19½ 16½ 13 9 5
25 25   Saborido Bua Jorge 1986 ESP Gal 5 25 24 22½ 20 17 14 10 5
26 33   Bello Filgueira Joaquin Antoni 1884 ESP Gal 5 25 24 22 19 16 13 9 5
27 17   Corona Garcia Tomas 2204 ESP Gal 5 24½ 23½ 22 20 17 13 9 5
28 31   Montero Garcia Fco. Javier 1901 ESP Mad 5 24 23 21 18½ 16 13 9 5
29 55   Abal Cores Lucas 1658 ESP Gal 5 23 23 22 20 17 14 10 5
30 35   Banobre Gonzalez Francisco 1879 ESP Gal 5 22½ 21½ 19½ 17½ 15 12 9 5
31 43   Prado Garcia Alejandro 1797 ESP Gal 5 20 19½ 18 16 14 12 9 5
32 42   Iglesias Iglesias Jose Manuel 1800 ESP Gal 5 19½ 18½ 17½ 16½ 14½ 12 9 5
33 26   Ledo Galan Jose Emilio 1977 ESP Mad 25½ 24½ 22½ 19½ 16 12½ 9 4½
34 34   Gomez Dieguez David 1882 ESP Gal 23½ 22½ 20½ 18½ 16 12½ 9 4½
35 48   Rey Malde Henrique 1744 ESP Gal 20½ 19½ 18½ 17 15 12½ 9 4½
36 27   Outeiro Padin Heladio 1941 ESP Gal 19½ 18½ 17 15½ 13½ 11 8 4½
37 60   Varela Fernandez Andres 1610 ESP Gal 14 14 14 13½ 12½ 10½ 8 4½
38 65   Otero Perez Javier 1437 ESP Gal 12½ 12½ 12½ 12½ 12 10½ 8 4½
39 19   Teijeiro Barros Alberto 2134 ESP Gal 4 25½ 24 21½ 18½ 15½ 12 8 4
40 36   Arellano Pardo Martin 1878 ESP Gal 4 25 24 22 19 15½ 12 8 4
41 47   Margarido Jose Miguel Teixeira 1746 POR   4 23 22 20½ 18 15½ 12 8 4
42 30   Garcia Iturriaga Manuel 1915 ESP Mad 4 22½ 21½ 19½ 17½ 15 11½ 8 4
43 57   Bouzas Bello Rafael 1633 ESP Gal 4 22 21½ 20½ 18½ 15½ 12 8 4
44 40   Farto Orozco David 1827 ESP Gal 4 21½ 20½ 19 17 15 12 8 4
45 29   Escudeiro Tilve Ramon 1919 ESP Gal 4 21½ 20½ 18½ 16½ 14 11 8 4
46 44   Rodriguez Lamas Manuel 1786 ESP Gsl 4 20 19½ 18 16½ 14½ 11½ 8 4
47 46   Pereiro Rodriguez Diego 1777 ESP Gal 4 19½ 18½ 17½ 16 14 11 8 4
48 52   Tubio Agrasar Pablo 1707 ESP Gal 4 19½ 18½ 17½ 16 13½ 10½ 7½ 4
49 50   Outeiral Gonzalez Ricardo 1736 ESP Gal 4 19½ 18½ 17½ 15½ 13½ 11 7½ 4
50 70   Rodriguez Dominguez Miguel 1392 ESP Gal 4 19 18 17 15½ 13½ 11 7½ 4
51 67   Castro Vieytes Santiago 1865 ESP Gal 4 18½ 17½ 16½ 14½ 12 9½ 7 4
52 45   Alonso Gonzalez Fernando 1779 ESP Gal 4 17 17 16 14½ 13 11 8 4
53 56   Portela Peleteiro Alberto 1649 ESP Gal 4 17 16½ 16 14½ 12½ 10 7 4
54 64   Porto Fuentes Oscar 1448 ESP Gal 4 17 16 15 14 12 10 7 4
55 58   Montans Lopez Adrian 1628 ESP Gal 4 16½ 16½ 15½ 14 12 9½ 7 4
56 41   Prol Lusquiños Jose Manuel 1805 ESP Gal 4 16 15 14 12½ 11 9 7 4
57 63   Gomez Dieguez Adrian 1524 ESP Gal 4 14 14 14 13 11½ 10 7½ 4
58 28   Minguela Muñoz Bienvenido 1928 ESP Mad 21½ 20½ 18½ 16 13½ 10½ 7 3½
59 49   Diz Suarez Carlos 1742 ESP Gal 18½ 18½ 17½ 15½ 13 10½ 7 3½
60 69   De Santiago Pita Breixo 1688 ESP Gal 18 16½ 15 13½ 11 8½ 6 3½
61 54   Bedoya Ramos Hector Mario 1675 ESP Gal 3 17 17 16 14 11½ 9 6 3
62 61   Sanchez Tapia Luis G. 1609 ESP Mad 3 17 16 15 14 12 9 6 3
63 53   Rodriguez Dominguez Ramon 1694 ESP Gal 3 17 16 15 13 10½ 8 5½ 3
64 59   Bayon Rolo Juan Andres 1615 ESP Gal 3 16½ 15½ 14½ 13 11 9 6 3
65 72   De Santiago Rodriguez Jorge 0 ESP   3 14 13 12 11 10 8 6 3
66 73   Ferreiro Solla Pablo 0 ESP   3 13 13 12 11 10 8 6 3
67 74   Lopez Castro Alberto 0 ESP   3 11 10½ 10 9 8 7 5 3
68 66   Alvarino Pita Fernando 1406 ESP Gal 3 10 10 10 9½ 8½ 7 5½ 3
69 39   Salgado Gonzalez Julio 1870 ESP Gal 14 13 12 11 9½ 7½ 5 2½
70 75   Maquieira Vidal Alvaro 0 ESP   12½ 12½ 11½ 10½ 8½ 6½ 4½ 2½
71 51   Fernandez Rey Jorge 1717 ESP Gal 10½ 9½ 8½ 7½ 6½ 5½ 4½ 2½
72 62   Antelo Vilas Roberto 1569 ESP Gal 2 14½ 13½ 12 10 8 6 4 2
73 77   Reboreda Garcia Daniel 0 ESP   2 9½ 9 8½ 8 7 6 4 2
74 76   Portugal Hernandez Felix S 0 ESP   11½ 10½ 9 7½ 6 4½ 3 1½
75 71   Ardao Alonso Alejandro 0 ESP   8 8 8 7 6 4½ 3 1½
76 37   Chesa Chavarria Aurelio 1875 ESP Ara 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  68   Prados Delgado Raul 1700 ESP Mad 0 0 0 0 0 0 0 0 0
  78   Rodriguez Rodriguez Miguel A. 0 ESP   0 0 0 0 0 0 0 0 0

Datos Técnicos:

Director do Torneo
Marco Antonio Costa
Árbitro principal
AI Lukas Iruretagoina
Sede
Cambados. Pontevedra

 

TablaDeFlandes